חדשות פתח תקווה

שומרי הגן

חדשות פתח תקווה20 באוגוסט 2019    2 דקות
0

עיריית פתח תקוה תפקח על הפעוטונים הפרטיים ותפעיל את התכנית SAFE טף. בעלי פעוטונים מוזמנים להצטרף

שומרי הגן
צילום אילוסטרציה אינג אימג'

בעקבות הדיווחים לאחרונה על הקורה בפעוטונים הפרטיים וביחס המטפלות, הוחלט בעיריית פתח תקוה, תחת ראש העיר רמי גרינברג וראש מינהל החינוך רון כץ על הקמת יחידת פיקוח על מעונות יום לפעוטות מגיל לידה ועד גיל 3, הנמצאים במסגרות שאינן עירוניות.

ראש העיר רמי גרינברג "נכון להיום מדינת ישראל איננה נותנת מענה לפעוטות מגיל לידה ועד גיל שלוש ואיננה מפקחת על הפעוטונים הפרטיים. בשנים האחרונות אנו עדים לאירועים שליליים וקשים של התעמרות בפעוטות חסרי ישע. החלטתי לקדם פיקוח על מסגרות פרטיות וזאת במטרה לשמור על בריאותם וביטחונם של הילדים, שהם הדבר הכי יקר לנו ושטובתם עומדת לנגד עיננו. אני מזמין את כל הגנים הפרטיים להצטרף ומאמין שמי שאין לו מה להסתיר יצטרף בשמחה".

מ"מ רה"ע וראש מינהל חינוך רון כץ "הגענו למסקנה כי אנו חייבים כרשות מקומית להתערב בנושא הפיקוח על הגנים לפעוטות ולפעול בנושא באופן מיידי. לא ניתן להפקיר את ילדי העיר ולפגוע בגופם ובנפשם. אנו מזמינים את בעלי הגנים ואת ההורים לדווח על הגנים על מנת שנוכל למפות את הקיים בעיר, ולהתחיל לפעול באופן מסודר על מנת לפקח על המסגרות ולשמור על איכות הפעילות בהן".

פעילות היחידה ומי יכול להצטרף:

העירייה מזמינה את בעלי הפעוטונים להצטרף למערך המסגרות המפוקחות ובכך להצטרף לרשימה של פעוטונים אשר ישמרו על סטנדרטים גבוהים ותנאים מיטביים לתפעול פעוטון. בעלי הפעוטונים אשר יבקשו להצטרף לפעוטונים המפוקחים יצטרכו לעמוד בסטנדרט המקצועי, לעבור הכשרות פדגוגיות והכשרות בטיחות, להתקין מצלמות פנימיות לשימוש במקרי חירום, להציג אישור על העדר רישום פלילי ועוד.

בשלב ראשון היחידה תמפה את המסגרות הפרטיות הקיימות בעיר ולאחר מכן תזמין את בעלי הגנים להצטרף ולקבל את שירותי הליווי והפיקוח תמורת תשלום חודשי. בהמשך צוות הפיקוח יסייר בגנים, יעקוב אחר הפרמטרים הנדרשים, יזמן את הצוותים להדרכות והכשרות וכל גן שיעמוד בדרישות שנקבעו יקבל תעודה שתוקפה יהיה לשנה, וכמובן ששם הגן יופיע באתר העירייה ברשימת הגנים המפוקחים.

יחידת הפיקוח תתמקד בשלושה פרמטרים עיקריים:

ליווי ופיקוח – שמירה על סטנדרטים מקצועיים של איכות המסגרת החינוכית, בהתאם לפרמטרים המקובלים בתחום, תצפיות, ביקורים בגן ועוד.

הכשרות – הכשרות של הצוותים, הכשרות לסייעות, הכשרות בנושא עזרה ראשונה וכדומה.

בטיחות – שמירה על מרחב בטוח בגן ובחצר, הקפדה על כללי הבטיחות, שמירה על בטיחות חשמל ואש.

במהלך חודש אוקטובר יתקיים כנס לבעלי הפעוטונים ולאנשי הצוות, שם תיחשף תכנית SAFE טף . בכנס יקבלו הדרכות מתחומי: הבטיחות, עזרה ראשונה, מנהל הנדסה, רישוי עסקים והסבר על תכנית הכשרה מקצועית עם אפשרות להרשמה. לדיווח על פעוטון יש ללחוץ על הלינק המתאים ולהכניס את הפרטים: קישור לטופס הורי פעוטות >> קישור לטופס פעוטונים ומסגרות>>

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

35 אלף שקל קנס למשליכי פסולת

בהמשך למאמצי העירייה למיגור תופעת השלכת הפסולת במרחבים הפתוחים אשר בפאתי העיר, בימים האחרונים בית משפט השלום בפתח תקוה השית...

חדשות פתח תקווה12 בינואר 2021    דקה אחת
0

מגבירים הילוך: עיריית פתח תקוה תאכוף הפרות...

אמש התקבל דיווח על אירוע שהתקיים במהלך שעות אחר הצהריים בניגוד להנחיות הסגר על גג מבנה ציבורי ברחוב משורר. עם...

חדשות פתח תקווה11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה