חדשות פתח תקווה

שביתה איטלקית באגף רישוי בנייה

חדשות פתח תקווה27 בינואר 2019    דקה אחת
0

תושבים שהגיעו בשבוע שעבר לאגף נאלצו להמתין שעות ארוכות ולקבוע מועד חדש לפגישה • העובדים כועסים על הפגיעה בשכרם ועל חוסר גיבוי מצד הממונים עליהם

שביתה איטלקית באגף רישוי בנייה
מִנהל ההנדסה. "זה לא נעים" ׀ צילום: אלון חכמון

גורמים שונים טוענים כי מידענים ומהנדסים באגף הרישוי על הבנייה במִנהל ההנדסה נעדרו מהעבודה ביום שלישי שעבר, יום קבלת קהל, כחלק ממה שנראה כמו "שביתה איטלקית". בשעות אחר הצהריים נעתרו העובדים לפנייה אליהם, וחלקם המכריע הגיע לעבודה.
יצוין כי בימי שלישי העבודה בעירייה מפוצלת, במטרה להעניק שירות לתושבים, בין אם מדובר באזרחים תמימים שנאלצים לא אחת להמתין מספר שבועות לפגישה ובין אם מדובר ביזמים, קבלנים, אדריכלים ופרויקטורים. אי מתן שירות והיעדר קבלת קהל ביום כזה עלולים לגרום לעיכובים באתרי בנייה, בקידום תכניות ומיזמים, ובעיקר לפגוע במערך ההכנסות של העירייה, שהרי כנגד היתרי הבנייה ואישורים נלווים, מקבלת העירייה תשלומים בגין השבחה, היטלי פיתוח ואגרות בנייה.
כאמור, בשלישי שעבר הגיעו לעירייה עשרות תושבים ובעלי מקצוע על פי תיאום מראש, אולם לדאבונם, הם נאלצו להמתין שעות ארוכות ובחלק גדול המקרים לוותר על מקומם ולקבוע מועד חדש, שכן למעט המנהלים, כמעט איש מהעובדים לא הגיע לעבודה בנימוק של מחלה.
גורם במערכת העירונית: "חלק הודיעו פתאום בבוקר שהם נאלצים להיעדר בגלל מחלה שלהם או של ילדיהם. זה בהחלט נראה כמו שביתה איטלקית. העובדים כועסים, וזה לא סוד, על שפוגעים בשכרם באופן חד-צדדי, בנוסף לטענות שהם לא זוכים לגיבוי מהממונים עליהם במערכת, לרבות נבחרי הציבור".
אז מדובר בסוג של תגובה ישירה של העובדים?
"לא יודע, אבל זה בהחלט נראה ככה, וזה לא נעים. יש תושבים שהמתינו לפגישות הללו. הבנתי שנעשתה אליהם פנייה על ידי גורמים בכירים במערכת, והם ניאותו להגיע לעבודה, אף שחלקם לא החתים כרטיס, מפאת היותם בחופשת מחלה לכאורה".
יו"ר ארגון העובדים, אלי שלמה: "המהלך לא תואם עם הוועד ולא קיבל את אישורו. רק מהודעות במייל למדנו על בעיה במִנהל שקשורה לשכר העובדים. הנושא ייבדק".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה