חדשות פתח תקווה

שבוע לבחירות: נקרעים בין הליכוד לכחול לבן

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    4 דקות
0

לשוק הגיעו בשבוע האחרון שתי פמליות של שתי המפלגות הגדולות - הליכוד, בהובלת רמי גרינברג, וכחול לבן, בהובלת ממלא מקום ראש העירייה רון כץ • ראש סיעת ימינה איילת שקד החליטה לוותר על השוק ולהגיע לשכונת אם המושבות, כדי לפגוש דווקא את הציבור החילוני בשכונה

שבוע לבחירות: נקרעים בין הליכוד לכחול לבן
סופלט. "אין אלטרנטיבה"

פחות משבוע לבחירות, וברחבי העיר עדיין לא מרגישים את האווירה המוכרת ממערכות קודמות. כששאלתי השבוע תושבים מה יהיה, רבים אמרו: "מה שהיה הוא שיהיה, ונגיע למערכת בחירות שלישית בעוד כחודשיים". לדברי אחד מהם, "שחיתות תהיה תמיד, ולכן אין למה להתאמץ. צריך שינוי, אבל אין מי שמסוגל להחליף את נתניהו", הוא אמר והוסיף: "עזוב, אין למי להצביע".
לשוק הגיעו בשבוע האחרון שתי פמליות של שתי המפלגות הגדולות – הליכוד וכחול לבן. את פמליית הליכוד הוביל ראש העירייה רמי גרינברג. ואת פמליית כחול לבן – ממלא מקום ראש העירייה רון כץ וחברי הכנסת מאיר כהן, גבי אשכנזי ופנינה תמנו-שאטה. במהלך הסיור של תומכי הליכוד, נרשם אירוע חריג אחד, שבמהלכו ספג ראש העירייה מכה בחזהו מנתין זר מאריתריאה, שסינן לעברו: "צריך לשרוף אותך ואת נתניהו". כך לדברי גרינברג.
בעלי באסטות ואזרחים שהיו בשוק באותה שעה הרחיקו את הנתין הזר, וגרינברג בחר להימנע מלהגיש תלונה במשטרה. "בחרתי לא להגיב במקרה הזה, אחרי שהבנתי שהוא לא בן אדם בריא לגמרי. הוא מאוכזב ממעמדו ומהעובדה שהממשלה רוצה לפנות אותו ואת חבריו, וזה התבטא באמירה שלו ובמכה בחזה".
האירוע הזה לא העיב על הניסיונות של סיעות הליכוד וכחול לבן לייצר עניין. בעלי הבאסטות התפנו מעיסוקם כדי להצטלם, הפעילים הקניטו זה את זה והלהיטו את היצרים, ורק התושבים פיזרו חיוכים וקיבלו בברכה את האורחים, לא יותר מזה.
ראש סיעת ימינה איילת שקד החליטה לוותר על השוק ולהגיע לשכונת אם המושבות, כדי לפגוש דווקא את הציבור החילוני בשכונה. "אני אישה חילונית, ואת הקשר הראשוני שלי עם הציבור הדתי-לאומי התחלתי בתקופת השירות הצבאי. נוצר חיבור מדהים בינינו, והבנתי שמדובר באוכלוסייה איכותית. העובדה שהאוכלוסייה הזאת נתנה לאישה חילונית לעמוד בראשה, כשאחריה ברשימה רב בישראל, מצביעה על טיב האנשים האלה בעיניי. הם סומכים עליי שאביא עבורם את הציבור החילוני, ואתם זו הראיה לכך".
שקד הצהירה חד-משמעית: "אנחנו סיעה בעלת אוריינטציה ימנית, ובבחירות נתמוך בנתניהו, ובשום אופן לא נשב עם מפלגת כחול לבן בממשלה אחת. זה לא יקרה". כמה עשרות תושבים, שהצטרפו לפגישה עם שקד בקפה "רולדין", הבטיחו לתמוך בה לאחר ששמעו על תכניותיה לעתיד. "יש משרדים שאנחנו רוצים ויש הבנות לגביהם. אני רוצה להשלים משימות שהתחלתי בהן במשרד המשפטים", אמרה השרה לשעבר.
ברחוב, האווירה הייתה פחות תוססת. כששאלתי את תושבת ענת ברמי (52) במי תבחר, היא לא חשבה פעמיים. "אני בוחרת בליכוד ובבנימין נתניהו ראש הממשלה", אמרה. "אני מתנתקת מרעשי הרקע, ובוחנת אותו מבחינה פוליטית, מדינית, כלכלית, חברתית וכמובן ביטחונית, ומבחינתי הוא האדם המתאים ביותר. גם כשבחנתי מצעים של מפלגות אחרות, לא קיבלתי מאף אחת מהן מענה. האחראים על הקמפיינים פשוט לא הצליחו לשכנע אותי לתמוך בהם. לדעתי, הם רק עסוקים בהשמצות, בלי לפרט מה הם מסוגלים להציע".
קורין רוזן (31): "באופן עקרוני, קיבלתי החלטה ואני יודעת במי אני מתכוונת לבחור – במפלגת כחול לבן ובבני גנץ, אבל לא בטוחה שאהיה בארץ באותו יום. בבחירות הקודמות הצבעתי לנתניהו, אבל עכשיו הגעתי למסקנה שצריך שינוי, בעיקר בתחום המדיני, ולא מצאתי מישהו שיכול להוביל את השינוי הזה, אז עברתי לכחול לבן".
גם תומר בן סעדון (29), שחזר לארץ לא מכבר, יצביע לכחול לבן. "בבחירות הקודמות בחרתי בכחול לבן. אני לא שלם עם ההחלטה, אבל כנראה שאתן להם את הקול שלי פעם נוספת. לא אהבתי את הקמפיין שלהם, אבל לא מצאתי מפלגה שאני מאמין בה במאת האחוזים. עוד לא התגבשתי בתוך עצמי, אבל אני יודע מה הכיוון. אני לא רוצה לומר שאני אדיש לגבי מה שקורה, אבל בהחלט ההתעניינות כבתה".
לעמוס סופלט (41) ברור שהוא מצביע לליכוד. "גם בבחירות הקודמות הצבעתי לנתניהו ולליכוד. יש לי קרובי משפחה שקשורים לליכוד, ומבחינתי אין אלטרנטיבה לנתניהו. הוא מנהיג כריזמטי, שידע ליצור הרבה מאוד קשרים עם ארצות הברית. צריך לזקוף לזכותו מה שהוא עשה ועושה במזרח התיכון. ההישגים שלו מול איראן הם הישגים שאף אחד אחר לא הביא. הייתי רוצה שינוי, אבל אין מישהו אחר שיכול לשכנע אותי לעבור אליו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה