חדשות פתח תקווה

שבוע לבחירות: מתיישרים לימין

חדשות פתח תקווה4 באפריל 2019    3 דקות
0

השבוע ביקרו בעיר שרת המשפטים שקד, שר התחבורה כץ ושרי כולנו כחלון וכהן • תושבים שעמם שוחחנו, בהם גם מצביעי העבודה, מאמינים שמה שהיה הוא שיהיה ושנתניהו יזכה בבחירות ביום שלישי הקרוב

שבוע לבחירות: מתיישרים לימין
מוגמי וכחלון. "מאמין באדם" ׀ צילום: אלון חכמון

פחות משבוע לבחירות, ומצעד חברי הכנסת והשרים בעיצומו. כשבוע לאחר ששרת המשפטים איילת שקד ביקרה בעיר ופגשה מאות תושבים משכונות הדר גנים, עין גנים, כפר גנים ונווה גן, היא הגיעה בשני האחרון למפגש נוסף בעיר, הפעם עם תושבי שכונת אם המושבות.
כ-150 מתושבי השכונה הגיעו לאולם הספורט גולדה כדי לשמוע את השרה, בהם גם מתמחים בעריכת דין, שביקשו ממנה תשובות לכישלונם בבחינות הלשכה. אורן חפץ, שארגן את הכנס, ניסה לבלום את המוחים, אולם השרה שקד השיבה להם בקצרה והמשיכה בקמפיין הבחירות.
שקד: "אנחנו מפלגת ימין אידיאולוגית, שתשב רק עם בנימין נתניהו. אנחנו מאמינים בחיבור בין דתיים לחילוניים באמצעות התפשרות. תנו לנו הזדמנות להוכיח את עצמנו. יש לנו הרבה מה לעשות. נפתלי בנט עשה המון, והוא מאמין ביכולתו להיות שר הביטחון, ולי יש עדיין מה לעשות במשרד המשפטים".

ביבי או כחלון

במוצאי שבת ביקרו בפתח תקוה שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן, שהוזמנו לכנס שארגנו יואל מוגמי ולוי שטרית באולמי קסנאדו. לכנס הגיעו כ-350 תושבים. השר כחלון הציג את הנבחרת של כולנו והצליח לשכנע רבים מהנוכחים במקום לתת בו אמון נוסף.
באותה שעה ביקרה במועדון הפאצ'ה בעיר השרה גילה גמליאל. כ-200 נשים השתתפו באירוע שהפיקו אנשי הליכוד בעיר, בראשם ראש העירייה רמי גרינברג, שהזמין לעיר גם את שר התחבורה ישראל כץ למפגש פתוח עם תושבים בכיכר המייסדים.
ציון סלהוב (55), בעל עסק לכלי עבודה ברחוב ירקונים, לא רואה מצב להחלפת ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני קרוב משפחה של כחלון, אוהב אותו מאוד, אבל בדם טבוע ביבי. אני איש ליכוד בנשמה ומאמין שרק הליכוד יכול להוביל להישגים כלכליים, מדיניים וביטחוניים".
החקירות נגד נתניהו לא משפיעות עליך?
"לא. כל המהלך הזה נגדו מכוון. אולי נעשו על ידו דברים בתום לב, אבל לא מתוך כוונה לעבור עבירות שוחד. לא היה פה עניין של מעטפות. ראש הממשלה עשה עבודה נפלאה, ואם כשל בסיוע לחבר או בקבלת הטבה כלשהי, זה לא פוסל אותו בעיניי. הליכוד יקבל יותר מנדטים ממה שצופים לו בסקרים. כחול לבן זו בועה, בלוף תקשורתי. הם לא יקבלו יותר מ-24 מנדטים".
יואל מוגמי (59), פעיל ציבור בעיר ותושב שעריה, עומד בראש המטה של כחלון. "אני מאמין באדם", הוא אומר. "אני מאמין שנתניהו יהיה ראש הממשלה. גוש הימין חזק יותר מגוש השמאל. במצב הנוכחי, ביבי הוא המנהיג הראוי ביותר. בני גנץ חסר ניסיון ומול ביבי אין מועמד ראוי שיכול להחליף אותו. הוא כריזמטי, רווי ניסיון, והיריבים מולו אולי ראויים, אבל לא מסוגלים לנצח אותו. הציבור מחפש אדם שיש לו קבלות ויכול להנהיג את המדינה. רק לנתניהו יש את זה.
"מעבר לכך, המפלגה היחידה שפעלה באמת לטובת הציבור היא כולנו. היא היחידה שמדברת אל העם. לכן צריך לתת לה את הכוח להמשיך".
שלוש, ארבע לעבודה
ראובן כהן (38), מנהל מכירות במנורה מבטחים, נחוש לבחור במפלגת העבודה. "אני רוצה לחשק את נתניהו משמאל", הוא מסביר. "לא הייתי רוצה שייבחר, אבל אני מהמר שיזכה בבחירות, והייתי שמח שגוש השמאל יהיה מספיק חזק כדי להוביל מהלכים מדיניים משמעותיים. נשיא ארה"ב ינסה להוביל פתרון לסכסוך. אני מאמין שביבי ילך על מהלך כזה אם יהיה לו רוב בכנסת".
אתה רואה באבי גבאי מועמד ריאלי לראשות הממשלה?
"לא כרגע. לכן הבחירה היא בנבחרת של מפלגת העבודה, שהיא נבחרת איכותית, שמובילה מהלכים התואמים את הדעות שלי גם בנושאי דת ומדינה וגם בנושא המדיני".
יש סיכוי שהעבודה תהיה בממשלה הבאה?
"לדעתי לא. אני לא רואה את מפלגת העבודה מצטרפת לקואליציה, אבל אני רואה אותה תומכת מבחוץ בכל מהלך מדיני. לכחול לבן לא יהיה מספיק כוח פוליטי להוביל מהלך כזה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה