חדשות פתח תקווה

שאלת התעמולה

חדשות פתח תקווה23 באוקטובר 2018    דקה אחת
0

ההנחיה שפרסמה נציגת המחלקה המשפטית, שכל עובד עירייה העוסק בתעמולת בחירות חייב לצאת לחופשה ללא תשלום - התבררה כשגויה

שאלת התעמולה
בניין העירייה. העובדים לא נחבאים אל הכלים ׀ צילום: תומר קרן

ההנחיה שפרסמה נציגת המחלקה המשפטית הרפנרטית בנושא הבחירות, בהתייחס לפסק דין של שופט העליון חנן מלצר שלפיו כל עובד עירייה העוסק בתעמולת בחירות חייב לצאת לחופשה ללא תשלום (חל"ת) החל מ-23.9 ולא יקבל את שכרו עד לאחר הבחירות – הובררה כשגויה, ועיקרה בפרשנות מורחבת יתר על המידה. כך נודע השבוע ל"המקומון" לנוכח פניות של גורמים המעורבים במערכת הבחירות, הטוענים כי עשרות רבות של עובדי עירייה נטשו את משרדיהם ואת עבודתם העיקרית ובמרבית שעות היום הם עסוקים בהתנהלות חד-משמעית הקשורה לתעמולת בחירות.
בנוגע לאלה, הגם שאין החלטה על הוצאתם לחל"ת, קובע חוק הבחירות (תעמולת בחירות) כי הרשות חייבת להעמידם לדין משמעתי לכל הפחות, ובמקרים חמורים אף לפתוח נגדם בהליכי שימוע. החוק אגב, מציין במפורש את מידת העונש שיש להשית על אותם עובדים שהפכו את עיסוקם העיקרי לתעמולת בחירות.
מדובר בעיקר באותם עובדים שלא נחבאים אל הכלים, מרשים לעצמם להביע תמיכה מלאה באחד המועמדים, הן בקבוצות וואטסאפ והן בקבוצות בפייסבוק, ולמתוח ביקורת על מועמדים אחרים ונבחרי ציבור ובעלי תפקידים אחרים – כל זאת במסגרת שעות העבודה שלהם הממומנות מכספי ציבור.
החמור מכל הוא שחלק מהעובדים, כבר אינם מגיעים לעבודה בעירייה וניתן לפגוש בהם במטה של אחד המתמודדים.גורמים המעורים בפרטים מציינים: "הגם שהפרשנות שנשלחה לפני כשבוע הייתה שגויה, ההתנהלות של אותם עובדים באופן גס חורגת מהוראות החוק ואינה תקינה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה