חדשות פתח תקווה

"רק אהבה תנצח"

חדשות פתח תקווה4 בדצמבר 2019    2 דקות
0

אחר הצהריים נערכה הלוויתה של תמר פינשטיין, ז"ל, מאות רבות באו ללוותה בדרכה האחרונה ולא הפסיקו להתפעל מאשיותה הכובשת של הנערה הצעירה. אביה ביקש מכולם לצאת מחוזקים ושמחים שכן זו היתה ללא ספק צוואתה

"רק אהבה תנצח"
צילום אלון חכמון

מאות רבות ליוו אחר הצהריים את תמר בת נועה ומשה פינשטיין למנוחתה האחרונה. אחרי שזו נפלה ונרמסה בין קרונות הרכבת הקלה בלילה האחרון בירושלים.

תמר ז"ל הקטנה מבין חמשת ילדיהם של בני הזוג פינשטיין, אחות ליעל, רעות, אבינועם ונעמי. היתה הרוח החיה במשפחה ובסביבתה.

רבים ספדו לה וציינו בזה אחר זה את היותה בחורה צעירה וכריזמטית, מלאת אהבה ונתינה אינסופית. נערה שכל כולה חיוכים ואהבת אדם וסביבה. היא היתה ילדה ונערה שמחה מאוד שכולה חיוכים. לבבית ומלאת כבוד והערכה למבוגרים ממנה, להוריה ולבני משפחתה.

אביה סיפר איך לאחרונה ביקשה לעשות נזם ובאה לבקש את רשותם של הוריה, משהסביר לה אביה שאין זה הולם את הלך הרוח של המשפחה היא ירדה מהעניין בחיוך ובלי ויכוח. איפה ניתן מצוא היום בחורה בת 19 שבכלל תבקש רשות מההורים שלה אם לענוד נזם כל שכן לקבל את הלאו שלהם בלי להתווכח ובלי להתמרמר.

היא היתה תמיד למען הקהילה ומלאת נתינה. הלימודים היו לה קים ולמרות זאת לא ויתרה וגילתה התמדה ועיקשות ראויים לציון והצליחה לסיים עם תעודת בגרות מלאה עליה התבשרה רק לפני שבועיים כי היא קיבלה אותה.

בימים אלה עשתה מילאה את חובתה הצבאית בהתנדבות לשירות לאומי בבית החולים שערי צדק בירושלים, משם היתה בדרכה חזרה הביתה עת מצאה את מותה הנורא.

בין האנשים הרבים שספדו לה אמרה המחנכת שלה: "היית כמעט ילדה שלי. אני אזכור אותך לנצח. היית הרוח החיה בכתה והפכת כל דבר לשמח ואהוב. הוכחת לכולם שגם אם קשה סוף הכל אפשרי".

חברותיה ציינו את האיכויות הרבות שבה ואת היותה מסמר ומוקד כל פעילות חברתית. גם אחיה אבינועם תיין שעל אף גילה הצעיר היא היתה הרוח החיה והמרכז של הבית. מלאת התחשבות באחרים. בהספדו ביקש אחיה כי יצטרפו אליו לפיוט אותו אהבה תמר ז"ל.

אביה, משה פינשטיין, דמות מוכרת בעיר, הן בבני עקיבא ומראשי הקהילה בבית הכנסת בה משמש כיו"ר, סיפר על הקשר המיוחד שהיה לו עם ביתו הצעירה והדגיש כי על אף הקושי הגדול הוא מקבל את הדין, אך שב וביקש מכל המתאספים לצאת שמחים ואוהבים זה את זה "אני אומר לכולכם שתמר היתה רוצה שנצא מפה חזקים, אוהבים, שמחים ואחד בעבור השני, למען הקהילה כי בסופו של יום רק אהבה תנצח".

רב הקהילה יניב כהן ציין כי היתה זו שנה קשה במיוחד עבור אביה של תמר, משה, שאיבד את שני הוריו ואת אחיו ועכשיו גם את ביתו הקטנה "אני פונה לריבונו של עולם, האבא הזה ידע יותר מידי מכות, די לצרותיו של משה היקר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה