חדשות פתח תקווה

רופא ילדים הורשע בעבירות מין בקטינים

חדשות פתח תקווה16 בפברואר 2020    4 דקות
0

ד"ר ברק רופא ילדים הורשע על פי הודאתו בעבירות מין בשישה קטינים. לטענת עורך דינו, מרשו נפגש עם הנערים והילדים דרך הרשתות החברתיות וכשהוא גילה שהם מתחת לגיל 16 ניתק את הקשר עימם

רופא ילדים הורשע בעבירות מין בקטינים
צילום פרטי באדיבות המצולם

שנתיים וחצי מאסר לריצוי בפועל גזר לפני זמן קצר שופט בית משפט השלום בפתח תקווה עודד מורנו, על ד"ר עידן ברק, רופא ילדים מהמרכז שהורשע על סמך הודאתו בביצוע עבירות מין בשישה קטינים ברשת החברתית. ד"ר ברק נעצר באפריל 2019 לאחר שנחשד בעבירות פדופיליה ברשת האינטרנט וזאת בעת שהועסק כרופא ילדים בקופת חולים מאוחדת ובין היתר שימש כרופא תורן גם בקופת חולים כללית בסניף גנים שבשכונת כפר גנים ג' בפתח תקווה.

נדגיש כי הפרקליטות ביקשה להשית על ד"ר ברק עונש של שש שנות מאסר ולאחר גזר הדין אמר סניגורו עו"ד שי רודה. "מדובר בעונש מאוזן שמשקף את חומרת העבירות שבהן הודה ונותן לו הרבה תקווה לשקם את חייו".

נציין, טרם גזר השופט מורנו את דינו של הנאשם הוא ביקש לפנות אל בית המשפט. "אני אומר שאחרי שלקחתי אחריות והכרתי במעשיי כשאני מביע חרטה צריך להסתכל על בן אדם כמכלול ולא רק על פי מה הוא עשה בסדר ומה הוא עשה שלא בסדר. . . אני בעיקר מבקש מבית המשפט שייתן לי תקווה להמשך כמו שהקפדתי לתת וחינכתי והידרכתי במשך שנים. אין לי ספק שחיי לאחר גזר הדין לא יהיו אותם חיים ויהיה זה העונש אשר יהיה. אני מתבייש במעשיי. יש לי חוב להרבה אנשים ובעיקר לחברה ואני מקווה שאוכל להחזיר אותו. אני משוכנע שאוכל לתרום מניסיוני והמידע שלי".

מיד לאחר מכן פתח השופט מורנו את גזר הדין והרשיע את ד"ר ברק בעבירות של "גרם מעשה סדום בקטין שטרם מלאו לו 14, ניסיון לגרם מעשה סדום בקטין שטרם מלאו לו 14, שימוש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה, הטרדה מינית, כל זאת במספר הזדמנויות ובמספר מקרים. באחד המקרים ניסה הרופא לסחוט קטין לאחר איים לעשות שימוש בתמונה שלו מהאינטרנט.

מכתב האישום עולה כי מדובר בעבירות מין שביצע הנאשם בשישה קטינים בגילאים 15 – 13 בתקופה הרלבנטית שהתפרסה על פני כחמש שנים במהלכן יצר קשר עם הקטינים באפליקציות שונות ובאתרי היכרויות.

השופט מורנו התייחס לחומרת המעשים שביצע הנאשם ובבחינת מאזניים אמד גם על הנזק שנגרם לנאשם מעצם ההרשעה , למשפחתו, לעובדת היותו נעדר עבר פלילי, להבעת החרטה ונטילת האחריות על כתפיו, וכן לשני תסקירים חיוביים של שירות המבחן בעניין. "אין ספק שמעשיו של הנאשם חמורים במיוחד בהתחשב שמדובר באדם משכיל , רופא משפחה אשר מעצם עבודתו נמצא בקרבת ילדים וכן מעביר שיעורים פרטיים זאת חרף העובדה שלא ביצע את המעשים במסגרת עבודתו או היותו מעביר שיעורים פרטיים. כאשר הנאשם הודה במעשיו מדובר בנקודה קריטית שבה הוא מכיר במסוכנות שלו ולכן האפשרות לטיפול והיכולת לפיקוח טובות יותר".

מיד אחר כך גזר עליו בית המשפט 30 חודשי מאסר לריצוי בפועל החל מיום מעצרו ב 27.03.19 , 3 חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים, ותשלום פיצוי על סך 6,000 ₪ לכל אחד מהמתלוננים בתיק ומדובר בשלושה מתלוננים ובסך הכל בפיצוי שנאמד על 18,000 שקל.

 

כזכור פרסם המקומון פתח תקווה כי מעצרו של ד"ר ברק הוא תוצאה של חקירה סמויה שהתנהלה במשך מספר שבועות, לאחר תלונה שהוגשה במוקד 105 במשטרה והועברה לטיפול יחידת 105 בלהב 433, העוסקת בתחום עבירות מין וסייבר בילדים.

במהלך החקירה הצליחו החוקרים להתחקות אחר ד"ר ברק זאת על ידי שימוש באמצעים טכנולוגיים ומצאו במחשבו חומרים פדופיליים, לרבות סרטונים וצ'אטים שניהל עם הקטין וככל הנראה קטינים נוספים .

מעצרו הוארך בבית המשפט, אך הוטל צו איסור פרסום על פרטי הפרשה.

פרקליטו של החשוד עו"ד שי רודה, הגש ערר על החלטת בית המשפט להתיר את פרסום שמו ופרטיו אולם בית המשפט המחוזי מרכז בלוד דחה את הערר והתיר לפרסם את זהותו של הרופא על מנת לאפשר לקורבנות נוספים, אם קיימים כאלה, להגיש תלונה.

במסגרת הדיון בבית המשפט טען פרקליטו של החשוד כי מרשו לא ידע את גילו של הקטין וניהל איתו שיחות תחילה רגילות ורק לאחר מכן שיחות בעלות אופי מיני. "אולי מדובר בסטיה אולם לא בעבירה שכן הכל בוצע בהסכמה" אמר עו"ד רודה.

בא כוחה של המשטרה ציין כי החשוד רופא במקצועו, ניסה לסחוט את הקטין לאחר ששלף תמונות שלו לכאורה באינטרנט.

פרקליטו של ברק, עו"ד שי רודה (בתמונה), אמר אז כי מדובר בפרשה בה החשוד הוא רופא ילדים, אבל מעבר לשעות העבודה שלו הוא ניהל שיחות עם קטינים מתחת לגיל 16 ואף נפגש עם חלקם וביצע בהם מעשים מגונים. לדברי עו"ד רודה, מרשו מודה שדיבר ונפגש עם הנערים, אך לא ידע שהם קטינים. ברגע שהבין שהם מתחת לגיל 16 הוא הפסיק את המפגש עמם".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

35 אלף שקל קנס למשליכי פסולת

בהמשך למאמצי העירייה למיגור תופעת השלכת הפסולת במרחבים הפתוחים אשר בפאתי העיר, בימים האחרונים בית משפט השלום בפתח תקוה השית...

חדשות פתח תקווה12 בינואר 2021    דקה אחת
0

מגבירים הילוך: עיריית פתח תקוה תאכוף הפרות...

אמש התקבל דיווח על אירוע שהתקיים במהלך שעות אחר הצהריים בניגוד להנחיות הסגר על גג מבנה ציבורי ברחוב משורר. עם...

חדשות פתח תקווה11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה