חדשות פתח תקווה

ראש העירייה נפגש עם ח"כ גפני וראשי הציבור החרדי בעיר

חדשות פתח תקווה21 באוגוסט 2019    2 דקות
1

במטרה להוריד את גובה הלהבות, ביקשו גפני וראשי יהדות התורה בעיר ליישר את ההדורים, לאחר הסנקציות שהטיל גרינברג לאחרונה על מוסדות חינוך המזוהים עם הזרם החרדי והליטאי בעיר

ראש העירייה נפגש עם ח"כ גפני וראשי הציבור החרדי בעיר
"לשבור את הקרח" ׀ צילום: אלון חכמון

פגישה חשאית התקיימה בשבוע שעבר בלשכתו של ראש העירייה רמי גרינברג, בין ח"כ משה גפני וראשי יהדות התורה בעיר, אליהו ברוכי וישראל פרידמן, שני חברי האופוזיציה. את הפגישה יזם ח"כ גפני, במטרה "לשבור את הקרח" בין הצדדים, ולנסות ליישר את ההדורים, בעקבות הסנקציות שהטיל ראש העירייה לאחרונה על מוסדות החינוך המזוהים עם הזרם החרדי והליטאי בעיר.
אחרי תקופה של ריחוק ויריבות שנחשפה בין הצדדים, ביקש ח"כ גפני מגרינברג להתנתק ממערכת הבחירות, ולפעול באופן שוויוני ומתחשב בזרם המזוהה עם יהדות התורה ואגודת ישראל. ח"כ גפני ציין כי התחושה הרווחת בקרב הציבור החרדי-ליטאי היא שכל מהלכיו של ראש העירייה הם פועל יוצא של נקמה. "אני מבקש לא לפנות חמישה גני ילדים מרשת הגנים של אגודת ישראל במתחם ברחוב המורה ירקוני, ולהעבירם לרחוב חפץ חיים ולרחוב האורים", אמר ח"כ גפני.
ראש העירייה ציין בפגישה כי ריכוז אוכלוסייה חרדית במרכז העיר ובאזור האמור מקשה על אורח החיים ופוגע במרקם הסביבתי. ח"כ גפני סיפר על ערים אחרות, שבהן הציבור שהוא עומד בראשו לא תמך בראש העירייה הנבחר, וציין: "פעלנו מכורח הכרת הטוב. מיד אחרי הבחירות נפגשנו עם אותם ראשי ערים שנבחרו, מחקנו את העבר ופתחנו דרך חדשה. כאן ההתנהלות היא שונה… אני מבקש שלא תפגע בישיבות הגבוהות ותתחייב שהמדיניות החדשה תיושם בהדרגה".
ח"כ גפני התייחס, בין השאר, לישיבות פאר משה ונחלת דוד, ובראש ובראשונה לישיבת אור ישראל, בהנהגתו של הרב יגאל רוזן, הנמצא במחלוקת אישית עם גרינברג. "כולם יישמו את ההנחיות, רק אי אפשר במכה אחת, כי הם בנו את המערכות מבעוד מועד".
ראש העירייה הציג את נתוני התמיכה בציבור החרדי והליטאי בעיר מאז נכנס לתפקיד, והבהיר כי ימשיך לנהוג לטובת כלל הציבור בעיר, מבלי לפגוע אפילו בתלמיד אחד. "הצגתי בפניו נתונים וגרמתי לו להבין, שמה שסיפרו לו זאת לא האמת. הוא הופתע לשמוע כמה משקיעה העירייה בכלל האוכלוסייה, וכמובן באוכלוסייה שנמנית עם הזרם שהוא מייצג. אני, כראש עירייה, מכבד ח"כ שמבקש לקיים איתי פגישה, ומבחינתי ממשיכים בעשייה", ציין גרינברג.
בעקבות הפגישה, ציינו בכירים בציבור החרדי והליטאי: "אנחנו מעדיפים בשלב זה להנמיך את הלהבות ולשמור על איפוק, לטובת החינוך והציבור החרדי והליטאי בעיר. ראש העירייה שמע בקשב רב את הטענות והבקשות שהעלה ח"כ גפני, וראשי הסיעה ממתינים לתשובות מצדו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • בנימין
    בושה וחרפה

    ראש העיר אמר כי "ריכוז אוכלוסייה חרדית במרכז העיר ובאזור האמור מקשה על אורח החיים ופוגע במרקם הסביבתי".
    חרדים גרו במרכז העיר, הרבה שנים לפני שראש העיר נולד.