חדשות פתח תקווה

ראש העירייה הסיר את הסנקציות התקציביות מהחינוך התורני

חדשות פתח תקווה11 במרץ 2021    3 דקות
0

לאחר דין ודברים ממושך בעקבות התנהלותו הכושלת של החינוך התורני בעיר, שסיכנה את תקצוב משרד החינוך לגני ילדים עירוניים - הושגה הסכמה, וגרינברג פנה למשרד החינוך בבקשה להסרת הסנקציות • "זו התנהלות קלוקלת שנמשכת שנים, והייתי חייב לעצור אותה", הוא הבהיר

ראש העירייה הסיר את הסנקציות התקציביות מהחינוך התורני
כיתה. נמצא הפתרון | צילום: אינגאימג'

מאז תחילת שנת הלימודים משובצים קרוב ל-70 תלמידים בגני ילדים עירוניים השייכים לאגף גני הילדים בעירייה, אולם בפועל הם לומדים במסגרות חינוך אחרות ו-54 מהם במוסדות החינוך התורני "אל המעיין" מהזרם של ש"ס.
נדגיש כי שינוי הרישום התבצע שלא כדין ולא בתיאום עם אגף גני ילדים בעירייה, ובכך יצר לכאורה כפל רישום במערכות העירוניות, וכן העמיד בספק תקציבים של משרד החינוך לגני ילדים עירוניים.
בהנחיית ראש העירייה רמי גרינברג ובהתאם להוראת משרד החינוך, העירייה לא אישרה העברת התקציבים לרשת החינוך התורני עבור אותם תלמידים, ואלו הועברו לכאורה לקופת העירייה. יתרה מכך, במשרד החינוך סברו כי יש מקום לזמן לשימוע את מנהלי החינוך התורני שפעלו בניגוד להנחיות.
ברשת "מעיין החינוך התורני פתח תקוה" טענו כי הרישום במוסדות אל המעיין נעשה בהתאם לחוק וכפי שנהוג במשך שנים, שכן אותם הורים לא הגישו בקשות "העברה ממוסד למוסד", אלא עוד קודם פתיחת שנת הלימודים הגישו בקשה לביטול רישום.
"בבקשה לביטול רישום אין צורך לציין סיבה מתוך הסיבות המופיעות בחוברת הרישום של משרד החינוך. ההצהרה היחידה שיש לציין בבקשה זו היא מעבר מגורים לעיר אחרת או רישום למוסד מוכר שאינו רשמי – הצהרה שאותה ציינו ההורים בעת בקשתם לביטול הרישום", ציין יוסף בוסו, מנכ"ל מעיין החינוך התורני פתח תקוה.
עולה כי במוסדות מעיין החינוך התורני בפתח תקוה רשומים 1,500 תלמידים ברחבי העיר, אולם כאשר הרשימות לא מגיעות אל אגף גני הילדים במועד – נותרים עשרות ילדים משובצים בגני ילדים עירוניים כנדרש.
השינוי בפועל נודע לרשות המקומית רק לאחר פתיחת שנת הלימודים, אז נדרש לכאורה לגרוע את אותם ילדים ששוכנו ברשת החינוך התורני, מבלי להעביר את הדיווח המתאים, ובכך לסכן תקצוב של משרד החינוך לגני ילדים עירוניים, שכן מספר ילדים הנמוך מ-32 בגן ילדים לדוגמה, לא מאפשר מימון גננת וסייעת – והנטל נופל על העירייה.
במצב הדברים האמור החליט ראש העירייה להיאבק במעיין החינוך התורני, ומאז ראשית שנת הלימודים הנוכחית – מנע מהם את התקציבים המגיעים עבור אותם תלמידים ממשרד החינוך.
בשבוע שעבר הבהיר ראש העירייה רמי גרינברג: "זו התנהלות קלוקלת שנמשכת שנים, והייתי חייב לעצור אותה. מנגד אני מחויב לכל תלמיד תושב העיר, ואם התלמידים לומדים במסגרות החינוך התורני אנחנו חייבים למצוא פתרון לקראת שנת הלימודים הבאה".
מסתבר שההנחיה של גרינברג וההחלטה שלו לעכב העברת תקציבים הובילו לשינוי בתפיסה, לפחות בינתיים, ברשת החינוך התורני. אחרי דין ודברים ממושך התחייבו במעיין החינוך התורני להעביר את רשימת התלמידים המשובצים במוסדות שלהם הרבה לפני תחילת שנת הלימודים ועוד קודם סיום השיבוץ באגף גני ילדים, כדי למנוע שיבוצים כפולים.
בעקבות ההבנות שהושגו, העביר האגף לגני ילדים למשרד החינוך בקשה להעברת התקציבים עבור אותם ילדים למעיין החינוך התורני, תוך שהם מציינים כי הרשת התורנית הפיקה את הלקחים והפנימה כי היא חייבת לפעול על פי ההנחיות, ולכן אין מקום להטיל סנקציות.
ממלא מקום ראש העירייה ויו"ר סיעת ש"ס אליהו גינת מסר: "עודכנתי הבוקר כי הנושא הוסדר לשביעות רצון ראש העירייה ומעיין החינוך התורני והודעה בנידון יצאה אל משרד החינוך".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

קניון אבנת מתרחב

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה בשבוע שעבר בקשה שהוגשה על ידי קבוצת קניוני עופר שבבעלות ליאורה עופר ובהנהלת משה רוזבלום...

חדשות פתח תקווה22 במרץ 2021    דקה אחת
0

הרמפה שלא הייתה

בעקבות פניות רבות מצד תושבים, שטענו כי העלייה במדרגות במשעול שבין רחוב טרומפלדור לרחוב מוסטובוי בשכונת כפר גנים א' קשה...

חדשות פתח תקווה22 במרץ 2021    4 דקות

כתיבת תגובה