חדשות פתח תקווה

קרנבל הבחירות

חדשות פתח תקווה31 באוקטובר 2018    4 דקות
1

המועמדים שחיזרו אחר כל מצביע, התורים בקלפי, המרכזיות שהושחתו וההשמצות שלא פסקו עד שננעלו הקלפיות • סיקור מיוחד

קרנבל הבחירות
צילום: אלון חכמון

באיחור של כרבע שעה נפתחה בפתח תקוה מערכת הבחירות, ומחוץ לקלפיות נערכו הפעילים לקראת הגעתם של הבוחרים. נדגיש כי כבר בשעות הלילה המאוחרות התמקמו נציגי הסיעות והמתמודדים בקלפיות הגדולות בשכונת אם המושבות, בכפר גנים ג', בהדר גנים, ובשכונת שעריה, כשכל נציג משריין לעצמו חלקה, שעליה הוצבו בשעות הבוקר המוקדמות דוכני הפעילים.
בין ראשוני המצביעים בקלפי 275 הממוקמת בתיכון עמל ב' שבשכונת נוה עוז, הגיעו ראש העירייה המכהן איציק ברוורמן ורעייתו דפנה. ברוורמן הציג עצמו בפני יו"ר קלפי, באמצעות תעודת זהות, ניגש אל מאחורי הפרגוד ושלף את הפתק הצהוב עם השם איציק ברוורמן והפתק הלבן של רשימת אכפת למועצת העיר. מיד לאחר מכן ניגש אל תיבת הקלפי ושלשל לתוכה בחיוך רחב את המעטפות שמבחינתנו יפתחו יום מוצלח עבורו בדרכו אל קדנציה שנייה בראשות העירייה.
"אני מקווה שלא טעיתי בפתקים", שיגר ברוורמן בחיוך והמתין לרעייתו בדרכה חזרה לחמ"ל הממוקם בביתם.
היריב הפוליטי המרכזי של ברוורמן, יו"ר סיעת התחדשות רמי גרינברג, הגיע אל הקלפי בבית הספר הס שבמרכז העיר, לא לפני שקודם לכן קפץ אל המטה שלו ברחוב שטמפפר ונחשף אל חבלה בכבל רשת וכבל טלפון, שבוצעה לטענתו על ידי גורמים עבריינים. "זו השיטה שלהם. חיבלו לנו במטה ואנחנו נתקן וננצח בבחירות", אמר.
שעתיים לאחר מכן הושחתו שתי מרכזיות טלפונים ברחוב פינסקר פינת ליברכט מתחת למטה הבחירות של ראש העירייה ברוורמן, מה שגרם לנתק מוחלט במערכת.
היו שטענו כי מדובר בגורם אלמוני שמאס במסרונים שנשלחו על ידי שני המטות בימים האחרונים ואשר החליט לשים קץ לתופעת הספאם שחצתה מבחינתם כל גבול אפשרי.
ב-09:00 פנינו לבית הספר נווה עוז, לשם הגיע המתמודד הממוקם שלישי במרוץ על ראשות העירייה, איתי שונשיין, כשהוא מלווה ברעייתו עדי. בכניסה לקלפי ניגשה אליו צעירה מקומית וביקשה שיבטיח לדאוג לפעוטונים ולגני הילדים. שונשיין התחייב: "זה מה שבאמת מציק להורים, אני יודע את זה", והיא מבחינתה הבטיחה לשים שונשיין בקלפי. "שכנעת אותי", אמרה.
המשכנו לכפר גנים ג', שם בבית הספר הדר מרגישים את הבחירות כמעט משעת פתיחת הקלפיות ועד לשעת סגירתן. שרת המשפטים איילת שקד הגיעה מוקדם יחסית, כדי להביע תמיכה באיציק דעי והבית היהודי, וקראה לציבור להצביע ולתמוך. עברנו לבית הספר יסודות, והשנה יותר מכל מערכת בחירות אחרת נדמה כי המקום רגוע מתמיד. לא עוד מרכז הסערה והמאבקים, ואפילו לא מזכיר את אותם קרבות על הקולות. הדמויות היום שונות, אולי רגועות יותר. הבחירות לא בדיוק מעניינות אותם, ומה שבעיקר חשוב להם זה טיפוח השכונה.
אנחנו ממשיכים להדר גנים, ושם מתחילים העניינים להתעורר – היריבות בין כל הסיעות. מצד אחד, סיעת ש"ס מקבלת משמעות פתאום, והיא מהווה פקטור מול הסיעות האחרות למועצה. מצד שני, הבית היהודי בשכונה זו הוא בעל נתח משמעותי, כמו גם תומכי גרינברג וברוורמן.
הזמן דוחק, ואנחנו קופצים לנווה גן. שם לסיעת ברוורמן ואכפ"ת יש פעילים רבים, והתור בדרך לקלפי ארוך ומייגע. גם באם המושבות מרגישים את הבחירות עם שלטים ומתיחות בין פעילים לבין חברי מועצה. ברקע חנוך מילביצקי ושי חליבה, שמרגיש מאוים, וגם פעילה שמנסה להשמיץ את רון כץ, שנותר רגוע ומקבל עזרה מחברת המועצה אורנה דוידאי.
אנחנו ממשיכים לקבל עדכונים והתרעות על חשד לזיוף פתקי הצבעה של ראש העירייה איציק ברוורמן, ועל מועמד שהגיע לבחור ונמסר לו כי אדם אחר כבר הזדהה בשמו. האזרח התלונן בפני השוטר, ולאחר בדיקה נמצא כי מדובר בטעות של אנשי הקלפי שהקישו מספר בוחר אחר.
וזה עוד לא הכל. בשלב מסוים היה מי שהחליט לפגוע באופן אישי בהתנהלות מטה הבחירות של ראש העירייה ובמי שעומדת מאחורי המערכת הזו, רעייתו דפנה. אותו אלמוני הקים יוזר פיקטיבי, פרסם באתר "פשפשוק" באינטרנט את הג'יפ שלה למכירה בסכום של 7,000 שקל והוסיף את מספר הנייד שלה. במשך שעות ארוכות הנייד לא הפסיק לצלצל ולאותת בשיחות ממתינות. "זהו ניסיון נלוז ונבזה של יריבים פוליטיים שלא מצליחים להשלים עם המצב הקיים. אנחנו ממשיכים לעשות הכל ומאמינים כי פתח תקוה מעדיפה להישאר בידיים בטוחות".
בשעה 16:30 שיעור ההצבעה עמד על 31.2 אחוז – עלייה של 13% לעומת הבחירות ב-2013.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה

  • אגם
    ניצחנווו

    כל הכבוד אנשי קבלה לעם על החיבור ליש עתיד – סוף סוף קבלה לעם יהיו בקואליציה – בקדנציה האחרונה אמנם זכו בארבעה קולות (ע"י סיעת יחד שהקימו) אבל היו באופוזיציה… הגיע הזמן