חדשות פתח תקווה

קללות ואיומים נגד גרינברג ופקחית העירייה

חדשות פתח תקווה8 במאי 2019    3 דקות
0

העירייה הגישה תלונה במשטרה נגד כמה מתושבי שכונת עמישב בשל חשד לתקיפה ואיומים, לאחר ניסיון להסדיר את החנייה ואת פעילות הצרכנייה במקום בהתאם לחוק • בעירייה פועלים להרגעת הרוחות

קללות ואיומים נגד גרינברג ופקחית העירייה
שטח המריבה שבו נרשמו הדוחות, ׀ צילום: אלון חכמון

בניסיון לאכוף את החוק סמוך לצרכנייה ברחוב עזרא ונחמיה פינת מנחם בגין בשכונת עמישב בעיר, התרחשו בחמישי שעבר בשעות הבוקר מספר אירועים חריגים, שיעסיקו את העירייה והמשטרה בשבועות הקרובים.
הכל התחיל ביום חמישי שעבר, שעה שפקחית מהפיקוח הרב-תכליתי הגיעה במטרה לאכוף את החוק כנגד הוצאת סחורה שלא בהיתר מחוץ לצרכנייה וחנייה על תחום אספלט שאינו מיועד לנסיעה, אולם מסומן כאסור לחנייה באופן שיש בו כדי להטעות את הנהגים. הפקחית, מלווה במנהלה רוני נחמן, החלה לרשום דוחות לבעלי הצרכנייה ולרכבים שחנו במקום שלא כחוק. בעקבות פעילותם נוצרה במקום התקהלות שלוותה בהתפרצויות זעם של התושבים החרדים במקום.
"נבלה, תעופי מכאן, את לא גרה כאן, מחללת שבת, אוכלת לבן וטריפות, אל תתקרבי לפה יותר. ציונית, את מזיקה לכל השכונה. תביאי משטרה, קדימה תביאי משטרה, נביא לפה 100 איש", צעק לעברה אחד המוחים, שהתבטא כלפיה בתקיפות ובלעג. הפקחית המשיכה בעבודתה, והמאיים לא נרתע. "אם ראש העירייה יעז להגיע לכאן, נקבור אותו באדמה", צעק.
לטענת התושבים, הטיפול בעניינם מפלה. לדבריהם, נרשמו להם דוחות בגין חנייה על המדרכה לכאורה, אף שכ-20 שנה הם חונים באותו מקום, שאינו מסומן ולכן אין מדובר מבחינתם בעבירה. "רוצים לשנות מדיניות? לגיטימי, רק תעדכנו את התושבים ואל תפילו עלינו קנסות בגובה של 500 שקל לחינם, בגלל יריבות עם בעל העסק", טענו התושבים. אולם לנוכח העימות שהתגלע בין בעלי הצרכנייה לראש העירייה רמי גרינברג ערב חג הפסח, תקיפת פקחית העירייה והאיומים שהושמעו כלפי ראש העירייה, הוגשה נגד הנוגעים בדבר גם תלונה במשטרה.
התושבים טוענים שהכל החל בערב פסח, שעה שראש העירייה גרינברג ערך סיור במקום ומצא בכניסה לצרכנייה ערימה של 30 כיכרות לחם המיועדות לשריפה, אחרי פינוי וניקוי האזור. כשפנה לבעלי הצרכנייה, נתגלע בין השניים ויכוח, שגלש לאקורדים צורמים כביכול, שבמהלכו איים גרינברג לסגור את העסק אם לא יתוקנו הליקויים. "כבר למחרת החלו לפקוד את המקום פקחים ולרשום דוחות בגין חנייה על מדרכה", טוענים הדיירים בשכונה.
גורמים בעירייה מציינים כי נגד בעל הצרכנייה מתנהלים הליכים בגין חריגות בנייה וניהול עסק ללא רישיון, ואף תלוי ועומד נגדו צו סגירה שלא מומש כבר לפני למעלה משנתיים. "אם ראש העירייה מחליט לפעול לסגירת המקום, זה לגיטימי בהחלט ואין להטיל דופי בהתנהלות שכזאת מצד ראש העירייה בגלל אותה תקרית כביכול ערב פסח. מי שקושר בין שני הדברים הוא בבחינת הפוסל במומו פוסל", אומרים בעירייה.
"יש כאן עבירות לכאורה מצד בעלי העסק, שמטופלות על פי החוק, וכן עבירות מצד אותם נהגים, שלגביהם עוד ניתן לנהוג במידת הסלחנות, בשל העובדה שפעלו בתום לב. מכאן ועד לטענות על מדיניות בררנית המרחק עצום", מוסיפים בעירייה ומאשרים שאכן הוגשה תלונה בגין אותה השתלחות ואיומים שהופנו כלפי ראש העירייה, שמבחינתו לא נרתע.
בינתיים, נפגשו בעלי הצרכנייה וראש העירייה במוצאי שבת. לאחר הפגישה התחייב בעלי הצרכנייה לפעול להסדרת כל הליקויים והחריגות שבעסק שבבעלותו. בנוסף, בימים אלה בוחנים במחלקה המשפטית ברשות החנייה בעירייה את נושא דוחות החנייה שנרשמו לתושבי המקום, לנוכח ריבוי הטענות של התושבים על כך שמעולם איש לא דיווח להם על שינוי מדיניות החנייה במקום ועל ההחלטה לאכוף את החוק.
מהעירייה נמסר: "הייתה פגישה, שבה התחייב בעלי העסק לטפל בליקויים, ונצמיד לכך פיקוח, שיבחן את השיפורים. העירייה תמשיך לפעול למיצוי כל ההליכים כנגד כל עסק שיפר את החוק. לגבי הדוחות, הם נמצאים בבחינה, וזאת לאור העובדה שאנחנו רוצים לחדד את ההתראה לתושבים בטרם יירשמו דוחות חנייה במקום".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה