חדשות פתח תקווה

קול העם

חדשות פתח תקווה28 במרץ 2019    3 דקות
0

השרה שקד עשתה את השבת בהדר גנים • גלעד שריג השתכנע ויצביע לימין החדש • איציק ששון נאמן לנתניהו • ואורנה הללי חושבת שהגיע הזמן לשינוי

קול העם
שריג עם בנט ושקד. "צריך ימין חדש"׀ צילום: באדיבות המצולם

כשבועיים נותרו לבחירות, ובמטות המפלגות בפתח תקוה מעריכים שמבין כ-270 אלף תושבי העיר, עדיין יש 3 מנדטים שמרחפים באוויר, כלומר קולות צפים.
לא בכדי פוקדים המועמדים את העיר בשבועות האחרונים בסיורים רגליים, מלווים בפמליות של פעילים מקומיים, במטרה לגעת בציבור. כך עשו צחי הנגבי וניר ברקת מהליכוד וכך עשתה בשישי האחרון גם שרת המשפטים איילת שקד, שעשתה את השבת האחרונה בעיר וביקרה בבתי כנסת בשכונת הדר גנים, שמרבית תושביה נמנים עם הציונות הדתית. למחרת, המשיכה לשכונות עין גנים, כפר גנים ג' ובת גנים, שבה התארחה במספר מוקדים. את סיורה בעיר סיימה בשכונת נווה גן.
שקד ציינה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו התחבר למפלגתה בקשית כדי לשתות ממנה מנדטים, ורק הימין החדש יכול להוביל את ישראל לתקופה טובה יותר. על האפשרות לחבור לליכוד אמרה: "עוד מוקדם לצאת בהצהרות. כל דבר ייבחן לגופו".
גלעד שריג (43), מנהל מחקר בניירות ערך ותושב שכונת אם המושבות, בוחר בימין החדש. "בנט ושקד מייצגים את הערכים שבהם אני מאמין, שזה ימין כלכלי, ביטחוני ומדיני ושמרנות שיפוטית. מדובר בשני שרים שמציגים קבלות ועשייה, השרים המוצלחים ביותר בממשלה היוצאת.
"כל הסימנים מצביעים על כך, שאם לא יקרה משהו בלתי צפוי, נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל. הוא ללא ספק ראש ממשלה ומדינאי טוב, עם יחסי חוץ מצוינים, שהוביל את ישראל להישגים משמעותיים בתחומים רבים, ואני חושב שצריך להיות לידו ימין חדש, חזק ומשמעותי. אני אזרח שומר חוק, ומה שיחליטו היועץ המשפטי ובתי המשפט זה מה שיהיה. חקירות המשטרה לא משפיעות על אופן ההצבעה שלי".

"המילה האחרונה"

איציק ששון, קבלן עבודות פיתוח ותושב אם המושבות, לא חושב על אף אלטרנטיבה. "אני בוחר בנתניהו ולא יעזור כלום. הוא עושה שירות מצוין למדינת ישראל, זוכה להכרה והוקרה בעולם, מדינאי דגול, חד ושנון. הניסיון להשפיע על הציבור עם גל של חקירות משטרה לא משפיע עליי. רק אם יורשע, אתייחס אליו אחרת. כל עוד לא נאמרה המילה האחרונה, אני נשאר נאמן.
"אני ליכודניק מבטן ומלידה, ואי אפשר לשנות דברים שטבועים בך בנשמה. בסך הכל, טוב במדינה. אולי הגיע הזמן להחליף את נתניהו כראש ממשלה, אבל המחליף יכול לבוא רק מהליכוד. גדעון סער הוא אלטרנטיבה ראויה מבחינתי".

"זו לא מלוכה"

אורנה הללי, מנהלת משרד רפואי ותושבת קריית חזני, תצביע לכחול לבן. "די, נמאס משלטונו של נתניהו. הגיע הזמן לשנות", היא אומרת. "אני לא רואה את עצמי בוחרת באדם ששמו נקשר לכל כך הרבה פרשיות שחיתות. לא נראה לי שהוא יכול לצאת נקי מכולן. חוץ מזה, פשוט צריך להחליף, זו לא מלוכה".
הללי, מקווה שהחיבור בין בני גנץ, משה יעלון, גבי אשכנזי ויאיר לפיד הוא שילוב מוצלח, שיכול להוביל לשינוי. "הולכים על עיוור אחרי נתניהו. אני חושבת שלמרות ההישגים שהוא מביא, צריך לקבוע שראש ממשלה יכהן לא יותר משתי קדנציות, אחרת זה מצב נפיץ ומסוכן. יש יותר פיתויים, שיכולים להפוך ראש ממשלה למושחת וזה לא טוב למדינה.
"יכול להיות שנתניהו ינצח, אבל אז נצטרך ללכת שוב לבחירות אחרי שיוגש נגדו כתב אישום. למען האמת, אני מאוד אוהבת את גדעון סער. אם הוא היה היום מועמד הליכוד לראשות הממשלה, הייתי בוחרת בו. כחול לבן זה לא שמאל בעיניי. זאת מפלגה חדשה ואני מאלה שרוצים ומאמינים בשינוי".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"התעלמו ממצוקתה הרבה"

ביום חמישי הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד איאד עבדאללה (41), תושב הרשות הפלסטינית, ווטה איילה (30), בגין עבירות של...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

חרדים לשכונה

רגע לפני שהמתווה החדש של ראש העירייה נידון בוועדה לתכנון ובנייה המקומית, רמי גרינברג החליט להיעתר לבקשת ארגון הקבלנים ולקיים...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה