חדשות פתח תקווה

קבוצת עזריאלי תקים בעיר מרכז הייטק, מסחר ובילויים

חדשות פתח תקווה22 במאי 2019    3 דקות
0

הפרויקט עתיד להיבנות על שטח של מאות דונמים בין הרחובות בזל, הרב מלכה וגיסין, סמוך לפארק ולאגם האקולוגי • גרינברג: "נציב את פתח תקוה בראש הפירמידה בכל תחומי החיים, וההייטק הוא חלק אינטגרלי מכך"

קבוצת עזריאלי תקים בעיר מרכז הייטק, מסחר ובילויים
צילום אלון חכמון

קבוצת הנדל"ן עזריאלי קיבלה את אישור ראש העירייה רמי גרינברג לקדם מהלך להקמת פרויקט מסחרי נדל"ני בעיר, מהגדולים של החברה בישראל. מדובר בפרויקט העתיד להיבנות על שטח של מאות דונמים בין הרחובות בזל, הרב מלכה וגיסין, כהמשך ישיר למתחם הפארק ע"ש יצחק אוחיון והאגם האקולוגי.
בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר בין ראש העירייה לבין דנה עזריאלי, יו"ר הקבוצה (שאותה הקים ב-1983 אביה המנוח, האדריכל הקנדי דוד עזריאלי), הבהיר גרינברג כי הוא תומך בפרויקט, אולם בשלב זה הוא מבקש לבחון את נושא הדיור המוגן שבכוונת החברה לבנות באותו מתחם.

גרינברג חשף בפני "המקומון", כי על פי התכניות שהוצגו בפניו ושקיבלו את אישורו העקרוני, עתידה קבוצת עזריאלי להקים מרכז בילוי והייטק מפואר, שיכיל מתחם תעסוקה ומרכז מסחרי מותאם לצורכי האזור. כמו כן, נבחנת ההצעה להקמת פרויקט דיור מוגן, תחום שאליו נכנסה קבוצת עזריאלי לפני מספר שנים והיא עושה בו חיל. בבעלות רשת "פאלאס" מקבוצת עזריאלי – מתחמי דיור מוגן בתל אביב, מודיעין, ראשון לציון, להבים ורעננה.
כאמור, מדובר בשטח עצום, המשתרע על פני מאות דונמים באזור הגובל בשכונת אם המושבות מצפון, נווה גן ממזרח ואזור התעשייה קריית אריה ממערב. במרחק לא רב, מצדו הדרומי של אזור התעשייה רמת סיב, נמצאים מתחם יכין ומגדלי בסר, ובימים אלה נמצא בבנייה פרויקט "שופ טיים", שעתיד להתאכלס בשבועות הקרובים, ובניין משרדים נוסף בשטח שבו פעל מפעל יכין, על ציר רבין וז'בוטינסקי.
נדגיש כי מעברו השני של הכביש, שבו עתיד להיבנות הפרויקט הנדל"ני של עזריאלי, פועל הקניון הגדול מקבוצת עופר, הנחשב לאחד הקניונים המובילים בישראל. גם הוא מתוכנן להרחבה. כמו כן, בשנתיים האחרונות פועל במקום גם מלון פרימה, ובחודשים הקרובים יחלו העבודות להקמת בית מלון נוסף מצפון למתחם. בנוסף, יוקם חניון תת-קרקעי שיגלוש עד לשטח הפארק הסמוך.

לאחרונה פרסמה העירייה את כוונתה להגדלת זכויות בנייה באופן משמעותי לכל מבני התעשייה, המסחר והמשרדים הפועלים באזור התעשייה קריית אריה, בשטח שבין ציר ז'בוטינסקי לגיסין, וזאת במטרה להקים באזור מבני הייטק ומשרדים במגדלים מפוארים, שיכניסו לקופת העירייה מאות מיליוני שקלים כתוצאה מהיטלי השבחה, אגרות בנייה וכמובן ארנונה בתעריף מסחרי.
בהתייחס לפגישה עם עזריאלי, ציין גרינברג: "הייתה פגישה טובה וממוקדת. הם קיבלו הסכמה עקרונית שלנו, ואנו פועלים לשינוי תכנית בניין עיר (תב"ע) בוועדה המחוזית. אחר כך התכנית תוגש למועצה ונתחיל בהוצאת היתרים. זה הליך שיימשך שנתיים, אולי שלוש, אבל מדובר בפרויקט נדל"ני שמביא איתו בשורה לעיר".

בנוסף, חושף גרינברג כי בימים אלה הוא שוקד על הקמת צוות מקצועי, שישווק את אזורי העסקים וההייטק, במטרה לשכן בהם חברות ענק, שיראו בעיר פוטנציאל לצמיחה שלהן ויהיו שותפים להשקעה בתחום הקהילה והחברה. "אני פועל לאישור מתן הנחה בארנונה לחברות שיבנו כאן מתחמים להייטק ולמשרדים בשיעור של 20 אלף מ"ר ומעלה. המטרה היא להציב את פתח תקוה בראש הפירמידה בכל תחומי החיים, וההייטק הוא חלק אינטגרלי מכך", סיכם גרינברג.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה