חדשות פתח תקווה

צל כבד

חדשות פתח תקווה30 בינואר 2020    3 דקות
0

בפוסט מרגש שהעלה לפייסבוק מגולל זיו שביט, הסדרן של מוניות אחדות במרכז העיר, את שעבר עליו לאחרונה כשהתברר לו שהוא זקוק להשתלת כבד

צל כבד
שביט ורעייתו. "נפלתי בין הכיסאות" ׀ צילום: באדיבות המצולם

 

את הסיוט של השנתיים האחרונות, זיו שביט מסיים באופטימיות. שביט (48), הסדרן של מוניות אחדות במרכז העיר, העלה השבוע פוסט לפייסבוק שבו גולל את סיפור הניצחון הפרטי שלו, כדי להעביר מסר לכל מי שמסתבך במחלה קשה וזקוק להשתלה – חתמו על כרטיס אדי לתרומת איברים. תרומת הכבד הצילה את חייו, אף שהדרך להחלמה מלאה עוד ארוכה.
"לפני שנתיים לקיתי בשחמת בכבד, והיות שיש לי גם בעיות במח העצם וההמוגלובין שלי נמוך, נפלתי בין הכיסאות". שביט ידע שמצבו הרפואי לא טוב, אבל לרגע הוא לא סבר שהוא קריטי, עד שלפני כחודש הגיע כהרגלו לביקורת בבית החולים בילינסון.
"במרפאה להמטולוגיה שפירה בבילינסון בדק אותי ד"ר אבי לידר, שמצא שההמוגלובין שלי נמוך מאוד. קיבלת שתי מנות דם ואושפזתי בפנימית ד'. שם בדקו ומצאו שיש לי ארבע דליות מדממות. אחרי הטיפול חזרתי הביתה, אבל הייתי חצי בן אדם, מבולבל ועם אפס כוחות. לא יכולתי אפילו להעביר ערוצים בשלט, בקושי אכלתי. התחלתי משפטים, ובאמצע עצרתי.
"בעקבות המצב, חזרתי לבית החולים, ומיד כשהגעתי – נכנסתי לשירותים והקאתי דם. עברתי מספר בדיקות, ואז אמרו לי: 'העיניים שלך צהובות, יש לך בעיית כבד'. עד אז לא הייתי מועמד להשתלה, בגלל חשש מבעיית מח העצם. למחרת הגיע מנהל המחלקה ואמר לי 'נכנסת לרשימת ההמתנה להשתלת כבד'.
"אחרי מספר שעות הגיעה אליי לחדר מתאמת השתלות, יחד עם צוות שהסביר לי את התהליך. אמרו לי שלנוכח תוצאות הבדיקות, אני זקוק להשתלה דחופה. השאירו אותי לטיפול במחלקה, ויומיים לאחר מכן הגיעה אליי לחדר סוללה של אנשי צוות עם הבשורה – 'מצאנו לך כבד מתאים. אנחנו צריכים לעשות מספר בדיקות, ואם הכל תקין, תיכנס לניתוח'.
"זו הייתה בשורה גדולה עבורי. יומיים אחרי שאמרו לי שאני מועמד להשתלה, נמצא כבד שהוא בינגו עבורי, ונכנסתי לחדר הניתוח להשתלה. לאחר הניתוח, הייתי יומיים בטיפול נמרץ, עברתי ימים קשים, אבל עכשיו הכל בסימן שיפור. אמרו לי שאני רק בראשית ההחלמה, שתימשך כשנה. תודה לאל, המדדים השתפרו ואני בדרך הנכונה. במצב שבו הייתי אין הרבה תקווה. זה עניין של זמן עד שזה מתפרץ, ואצלי זה התפרץ כשהייתי באשפוז. החיים שלי עוד לא ניצלו מאה אחוז, אבל אני בהחלט בדרך הנכונה".
אתה יודע מי התורם שלך?
"לא נותנים פרטים. אני צריך לרשום מכתב, שבו אפרט שאני רוצה להיפגש עם משפחת התורם שלי. המכתב יופנה למשפחה, ורק אם הם יאשרו אוכל להיפגש איתם. יש לי השערות שמדובר באישה כבת 50 מהצפון, שעסקה בספורט ונפטרה".
אתה חתום על כרטיס אדי?
"אני חתום על הכרטיס מאז שהתגלתה אצלי המחלה. אצלנו בבית כולם חתומים, וזה חשוב מאוד. היום אני יודע כמה".
איך עוברים תקופה כל כך קשה?
"אני חייב להודות לכל הצוות בפנימית ד' ובהשתלות, שנתנו לי הרגשה שאני בן בית, ושחשוב להם שההשתלה תצליח ואחלים. וכמובן לאשתי היקרה, להוריי, לאחי ולחברים הקרובים שליוו אותי בחודש האחרון והיו שם עבורי בכל רגע, כדי שאוכל לעבור את ההליך הלא קל הזה. הם נתנו לי את הכוח לרצות לחיות, עודדו, תמכו ועטפו אותי בחום ואהבה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה