חדשות פתח תקווה

צלילים צורמים

חדשות פתח תקווה11 באפריל 2019    3 דקות
0

למעצרו של רופא המשפחה משכונת כפר גנים ג', בחשד לעבירות פדופיליה ברשת, הצטרף השבוע מעצרו של בועז ליובין, מורה לפסנתר בבית הספר דבורה עומר בעיר, החשוד בביצוע מעשים מגונים בתלמידיו

צלילים צורמים
ליובין. "המורה הכי אהוב בבית הספר" ׀ צילום: באדיבות המשטרה

פרקליטות מחוז המרכז מתכוונת להגיש עד יום שישי הקרוב כתב אישום כנגד בועז ליובין (27), תושב תל אביב, מורה לפסנתר בבית הספר דבורה עומר בפתח תקוה ובבית ספר בכפר יונה, החשוד בביצוע עבירות פדופיליה בתלמידיו. אתמול הגישה המשטרה בבית משפט השלום בפתח תקוה הצהרת תובע כנגד ליובין, המייחסת לו שמונה מקרים של עבירות מין ופדופיליה בקטינים מתחת לגיל 14, תוך ניצול לכאורה של יחסי מרות.
כזכור, בחמישי שעבר התיר בית המשפט את פרסום שמו ופרטיו של ליובין, שנעצר ב-27 במרץ. מאז התקבלו שש תלונות נוספות נגדו בגין עבירות דומות, שתיים מהן בוצעו לכאורה בפתח תקוה, שבה הוא מלמד פסנתר זה כחמש שנים. חלק מההורים החליטו למנוע מילדיהם את המעמד של גביית עדות במשטרה, לאחר שהבינו כי המעשים שביצע בהם כללו ליטוף בלבד ולא של איברים אינטימיים. אחרים, לפי החשד, נפלו קורבן למעשיו מעבר לשעות הלימודים, בשיעורים פרטיים בבית הספר. בעקבות חשיפת הפרשה, החליטו חלק מההורים להגיש תלונה.
יצוין כי ליובין נחקר בעבר בחשד לעבירות דומות בתחנת המשטרה בראשון לציון, כשלימד בפתח תקוה, אך איש בבית הספר לא ידע על החקירה. גם כשהופסקה החקירה נגדו בשנת 2015 בנסיבות אשר נבדקות בימים אלה, לא הועבר דיווח לבית הספר או למשרד החינוך. יתרה מכך, המורה קיבל מהמשטרה אישורים על היעדר עבירות מין, שאותם הציג כתנאי לקליטתו בעבודה בבית הספר. האישור האחרון הומצא לליובין באוקטובר 2018.
עם מעצרו, ביקשה המשטרה את תיק החקירה מתחנת ראשון לציון, במטרה לפתוח אותו מחדש, ולא מן הנמנע שהוא ייחקר כעת גם בעקבות אותם אירועים משנת 2015. מקרה זה מזכיר את פרשת המורה שאול שמאי, שהורשע בביצוע עבירות מין בתלמידיו לאחר שהציג אישור על היעדר עבירות מין.
ע', אמא לילדה בבית הספר שבו מלמד ליובין בפתח תקוה: "אני המומה, זה המורה הכי אהוב בבית הספר. הרגליים קפואות. בית הספר קיבל את ההודעה והוציא הודעה מסודרת להורים. הבנו שהוא לא לימד תלמידים באופן פרטני, אלא בכיתה. זה בלתי נתפס. הבת שלי בכתה במשך יומיים, אבל אני מבינה שאלו לא דברים בעלמא, אלא עובדות בשטח. אם אכן הוא עשה את הדברים, ואני מבינה שיש דברים בגו, אז שיירקב מאחורי סורג ובריח. אני מבינה את ההורים שמנסים למנוע מילדיהם למסור עדות ולעבור את הטראומה הזאת, אבל הורים אחרים הגישו תלונה וזה אמור להספיק".
זהו המקרה השני השבוע של חשד לפדופיליה מצד אישיות מוכרת בעיר. בשלישי שעבר נחשף שמו של רופא המשפחה ד"ר עידן ברק (37), המועסק בקופת חולים כללית בסניף כפר גנים ג'. הוא נעצר בחשד לביצוע עבירות מין בילדים באינטרנט. סנגורו עו"ד שי רודה טען בבית המשפט כי לא ידע שמדובר בנערים קטינים, ולכן ניסה לקדם פגישה איתם.
ביום ראשון השבוע הוארך בשנית מעצרו של ד"ר ברק בשמונה ימים, בחשד שביצע בקטין בכמה הזדמנויות עבירות מין חמורות במרחב הווירטואלי, תוך ניצול בוטה של תמימותו. בנוסף, חשוד הרופא בקיום מפגשים עם קטינים בארץ ובחו"ל. בחיפוש במחשבו ובביתו של ד"ר ברק, נמצאו תכנים פורנוגרפיים בעלי אופי פדופילי. כמו כן, מצאו החוקרים תכתובות עם קטינים. ככל הנראה הוא אף נפגש עם כמה מהם, וביצע בהם לכאורה מעשים מגונים.
"מדובר בחקירה סמויה ומורכבת, שהתנהלה במרחב הווירטואלי זה מספר שבועות, ושבמהלכה הופעלו אמצעים טכנולוגיים ואחרים, שאפשרו לצוות החקירה לזהות את החשוד", אומרים במשטרה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה