חדשות פתח תקווה

צו סגירה לצרכניית גור בשכונת גני הדר: "זלזול בחוק"

חדשות פתח תקווה10 ביולי 2019    3 דקות
0

הצו, שעליו חתם רמי גרינברג, מעורר סערה ברחוב החרדי-ליטאי, שם טוענים לאכיפה בררנית • גורמי מקצוע בעירייה: "אין חוצפה גדולה מזו. בעל העסק זלזל בהוראות החוק ומנהל את עסקו בתנאי תחזוקה ותברואה ירודים, תוך סיכון חיי אדם"

צו סגירה לצרכניית גור בשכונת גני הדר: "זלזול בחוק"
בשר פג תוקף שנמצא בצרכנייה. תוקף: 15.4.19 ׀ צילום: דוברות העירייה, אילוסטרציה - אינגאימג'

אחרי שחתם על הסדר בינואר 2018, שילם קנס סמלי בסך 12 אלף שקל, ואף חתם על התחייבות לבית המשפט, שלפיה לא יפר את חוק רישוי עסקים בשנתיים הקרובות, המשיך חיים כהן לנהל את צרכניית גור בשכונת גני הדר/עמישב בתנאי תברואה ותחזוקה ירודים, כך על פי השירות הווטרינרי העירוני. השבוע נתפס כהן, כשבצרכנייה שבבעלותו בשר שפג תוקפו חודשיים קודם לכן, תוך הפרה בוטה של תנאי משרד הבריאות.
וטרינר מטעם השירות הווטרינרי העירוני ערך ביקורת במקום, ומצא כי במקררים מוחזק בשר שפג תוקפו ואינו ראוי לאכילה. צוות השירות הווטרינרי תיעד את הממצאים והשמיד את הסחורה, במקביל להוצאת צו סגירה שעליו חתם בראשית השבוע ראש העירייה רמי גרינברג.
צרכניית גור ברחוב עזרא ונחמיה בשכונת גני הדר/עמישב פועלת זה 18 שנה. צו הסגירה שעליו חתם גרינברג עורר סערה ברחוב החרדי-ליטאי ובקרב קהילת חסידי גור, הטוענים, יחד עם בעלי העסק, לאכיפה בררנית לכאורה. כזכור, לפני מספר חודשים נתגלע ויכוח בין בעלי הצרכנייה לראש העירייה, בעקבות ביקורת שנערכה במקום לנוכח תלונות שכנים, על חסימות מדרכה והוצאת פסולת שלא בימי הפינוי, תוך גילוי הפקרות מוחלטת.
גורמי המקצוע בעירייה דוחים את הטענות ומגיבים: "אין חוצפה גדולה מזו, לאחר שאדם מקבל 18 שנה יחס מלטף מראשי עירייה קודמים בנסיבות תמוהות, ותוך גילוי יחס מועדף ובררני לטובתו. הוא ניצל לכאורה את אותו היחס כדי לזלזל בהוראות החוק, להתעלם מתנאי רישיון עסק, שלא הוצא לו מעולם, ומנהל את העסק בתנאי תחזוקה ותברואה ירודים, בניגוד לחוק הבריאות, תוך סיכון חיי אדם. אחרי כל זה, הוא מרשה לעצמו להעלות טענה איומה שכזאת. צו הסגירה הזה הוצא לו אחרי שהפר הסדר טיעון שעליו חתם, כשבהסדר נכתב במפורש כי יוצא לו צו מיידי ברגע שיפר את ההסדר".
מתברר כי אכן במשך 18 שנים פעלה צרכניית גור ללא רישיון עסק, כשנגד בעליה תלויים ועומדים צווי סגירה, האחרון שבהם כאמור מינואר 2018. הצו נחתם במסגרת הסדר טיעון, שקיבל תוקף של שופטת בית משפט השלום בפתח תקוה שלהבת קמיר-וייס. בהודעת העירייה השבוע נאמר: "צרכניית גור (עזרה וחסד בע"מ/ נופש ביכורי ענבים בע"מ), הפועלת בשכונת גני הדר בעיר, נסגרה לאחר שצוות הווטרינר העירוני סייר במקום ומצא במקררים בשר פג תוקף, שאינו ראוי לאכילה. הצוות השמיד את הבשר, ונגד המקום הוצא צו סגירה.
עוד עולה כי במשך כל השנים פעל העסק, כשבפנקסי העירייה מופיע המבנה שבו פעל כמיועד להריסה, וזאת מבלי שעמד בתכנית בניין עיר (תב"ע). בנוסף, מורכב המבנה מחלקי אסבסט המהווים סכנה תברואתית קשה לשוהים בו. המקום פועל ללא מערכת כיבוי אש, ללא תנאי תברואה בסיסיים וללא חניה מסודרת לצרכני המקום. בבדיקה של העירייה עלה כי בעלי הנכס, שכבר שקדו על הוצאת היתר בנייה לפרויקט מגורים, מנסים זו תקופה ארוכה לפנות את הנכס שבבעלותם אולם בעל הצרכנייה מסרב לפנותו ופועל במקום בניגוד לתנאים וללא אישור בעלי המקום.
עתה מתברר כי במרוצת השנים גילתה העירייה מידה רבה של סלחנות כלפי המעדנייה, ששינתה מעת לעת את שמות הבעלים, בניסיון לחמוק לכאורה מצווי בית המשפט, אולם בפועל מי שניהל את המקום וגם דאג לתשלום דמי השכירות הוא כהן, שנגדו ונגד חברת עזרא וחסד בע"מ הוצא כאמור צו הסגירה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה