חדשות פתח תקווה

צווי הפסקת עבודה לשני קבלנים בשכונת נווה גן

חדשות פתח תקווה14 במרץ 2019    דקה אחת
0

בשני המקרים הם פעלו ללא היתר וגרמו נזק לסביבה ולשכנים • ראש העירייה: "לא ניתן לקבלנים לפגוע בשטחי ציבור או להסב נזק לתושבים"

צווי הפסקת עבודה  לשני קבלנים בשכונת נווה גן
נווה גן. התושבים התלוננו ׀ צילום: אלון חכמון

שני צווי הפסקת עבודה הוצאו השבוע על ידי מינהל ההנדסה לשני קבלנים בשכונת נווה גן, לאחר שהשתהו בטיפול במפגעים שנגרמו על ידם. במקרה אחד השתמש הקבלן שלא כחוק במרחב הציבורי, ובמקרה השני לא פינה הקבלן שטח פרטי שיועד לשמש כשטח פתוח (שפ"פ) לציבור, ובו מתוכננות עבודות גינון מטעם העירייה.
לאחר ששכנים התלוננו על המפגעים ערך בשבוע שעבר ערך ראש העירייה רמי גרינברג סיור בשכונה, ובסיומו דרש ממינהל ההנדסה להוציא את הצווים ולדרוש מהקבלנים פינוי וסילוק מיידי של המפגעים, אחרת יפעל נגדם למיצוי הדין. במקרה הראשון, הקבלן הוציא עודפי עפר לשטח ציבורי סמוך ללא היתר, ובעקבות הגשם שירד לפני כמה שבועות, זלג העפר לחצרות מגדלי מגורים סמוכים. במקרה השני השתמש הקבלן בשטח לשם אחסון. מדובר אומנם בשטח פרטי בבעלותו, אולם הוא מיועד, כאמור, לשמש כשטח פתוח לרווחת הציבור, ובעירייה טוענים כי הקבלן אמור היה לצאת מהשטח האמור, אולם השתהה. נוסף על כך, כתוצאה מהעבודות במקום נגרם נזק לאבנים המשתלבות שעל המדרכה הציבורית הסמוכה. עם קבלת הצו התחייב הקבלן לטפל במפגע בתוך 24 שעות, ולפיכך בוטל הצו.
"לא ניתן לקבלנים לפגוע בשטחי ציבור או להסב נזק לתושבים. הקבלנים מקבלים מאיתנו יחס הגון וראוי, ומן הדין שיבנו את נכסיהם על פי כללים ונהלים ברורים. השתלטות על שטח ציבורי או שימוש בשטח ציבורי ללא היתר, וכן עבודות המסבות מפגע לציבור יטופלו ללא שיהוי, תוך שימוש בכל אמצעי למיצוי הטיפול, לרבות צווים להפסקת עבודה", הבהיר גרינברג.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הנחת אבן הפינה לבית הספר ארנס

ביום שני (17/2) התקיים טקס הנחת אבן הפינה לשש שנתי משה ארנס שיקום בשכונת כפר גנים וייתן מענה למאות רבות...

חדשות פתח תקווה19 בפברואר 2020    דקה אחת
0

חשד: גבר הטריד ילדות בגינת החקלאים

  גבר שמסתובב לבדו בגינת משחקים, מציע סוכריות לילדות ומנסה לתקשר איתן, עורר את חשדה של אם, שמיהרה להתקשר למשטרה....

חדשות פתח תקווה19 בפברואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה