חדשות פתח תקווה

פתח תקוה: פריצה לשני בתי כנסת ברחוב שלומציון המלכה

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    2 דקות
0

המשטרה פתחה בחקירה לאחר שנגנבו מהמקום חפצים וכסף מזומן שהיה בקופות הצדקה

פתח תקוה: פריצה לשני בתי כנסת ברחוב שלומציון המלכה
צילום: דוברות העירייה

משטרת ישראל פתחה בחקירה בגין חשד להתפרצות לשני בתי כנסת ברחוב שלומציון המלכה בשכונת כפר אברהם. מהמקום נגנבו כלי כסף וכסף מזומן מקופות הצדקה.

מי שגילה את הזוועה היה איש התחזוקה של בית הכנסת, אהרן טביב. נציין כי בגלל תקנות הקורונה אסור להתפלל בתוך בתי הכנסת, ומכיוון שבבית הכנסת "חן הצפון" מקפידים על התקנות, נוהגים להתפלל רק בחוץ. איש התחזוקה הוא זה שנכנס פנימה על מנת לאוורר את המקום.

אחד המתפללים, בועז קוט, סיפר: "זה מעשה חולני, זוועה שלא ניתנת לתיאור. פרצו לבית הכנסת, השליכו כל דבר שנקלע בדברם, ספרים, חומשים, טליטות, תפילין. פרצו את ארון הקודש, השליכו את אחד מספרי התורה על הרצפה, חדרו אל חדר הגבאים כשהם פורצים את דלת הפלדלת, ובסופו של דבר לא לקחו מאומה. אפילו את הכסף מקופות הצדקה לא לקחו, פשוט השליכו אותו על הרצפה. לא ייאמן מה שעשו כאן, אנחנו המתפללים לא מאמינים שיהודי עושה דבר כזה ולא גם אף אדם שמחזיק בדת כלשהי שמסוגל לעשות דבר כזה. מפאת הקורונה אנו מתפללים בחוץ, ולמעשה על פי התקנות בית הכנסת עצוב. התחושה איומה, זו תחושה של כאב ובכי עמוק, אבל אנחנו כמאמינים נמצאים בימים אלו לקראת סיום כתיבת ספר תורה בשם 'קהילת בית הכנסת' ולכן אנחנו אופטימיים, וזו התגובה שלנו למעשה הנפשע הזה".

ראש העירייה רמי גרינברג: "לצערי, נחשפנו הלילה למראות קשים לאחר שנפרצו שני בתי כנסת בעיר, אהבת דניאל וחן הצפון. כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת, הפורצים לא הגיעו לסיפוק מלקיחת הממון אלא גם ביזו סיפרי תורה. מעשה כזה לא יכול לעבור לסדר היום, ועל כן גורמי הביטחון בעיריית פתח תקוה יחד עם המשטרה, יעשו כל שניתן כדי להביא את הפורצים הנאלחים לדין".

ראובן יוסופוב, ראש המועצה הדתית פתח תקוה, בתגובה: "כל הקווים האדומים נחצו. הלילה נפרצו 2 בתי כנסת בעיר, נחשפנו למראות מזעזעים, כואב שזה קורה כאן בארץ ישראל. כולי תקווה שגורמי האכיפה ישימו ידם על מחללי בתי הכנסת. ראש העיר רמי גרינברג והמועצה הדתית בראשותי,  תדאג כבר היום לסייע ככל שניתן בשיקום וסיוע לקהילות ולגבאים ככל שניתן".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

בהתאם להגבלות: המועצה הדתית פתח תקווה, נערכת...

המועצה הדתית בפעילות מיוחדת לימי הפורים תשפ"א, לקראת החג הודפסו וחולקו אלפי עותקים של מגילת אסתר לבתי הכנסת ומנייני החצרות....

חדשות פתח תקווה23 בפברואר 2021    2 דקות
0

קול קורא להצעות לקידום תיירות הפנים בפתח...

בהנחיית ראש העירייה, רמי גרינברג, פרסמה החברה לפיתוח פתח תקוה קול קורא לקבלת הצעות מיועצים לצורך מתן ליווי לחברה ולעירייה...

חדשות פתח תקווה23 בפברואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה