חדשות פתח תקווה

פתח תקוה נפרדה מהרב דוד אמרוסי

חדשות פתח תקווה14 בדצמבר 2021    דקה אחת
0
פתח תקוה נפרדה מהרב דוד אמרוסי

הרב דוד אמרוסי זכה להגיע לגיל 80, ובדיוק ביום הולדתו, יום שישי ז' בטבת, גם עצם את עיניו לנצח, כשהוא מותיר אחריו את רעייתו מלכה ושלושת ילדיו, שהולכים בדרכו.
הרב אמרוסי ז"ל נולד בתוניס, ובגיל 8 עלה ארצה עם משפחתו והתיישב בצפת. הוא ינק את מנהגי העדה ולמד תורה, המשיך את דרכם של מוריו והפך בעצמו למורה, שנודע כאהוב ומסור לתלמידיו. במשך ארבעה עשורים עסק בהוראה ולימד מאות תלמידים.
במקביל, שימש אמרוסי כחזן ובעל קריאה בבית הכנסת "אורחות חיים" של עולי לוב. כמו כן, כיהן לאחר פטירת הרב כמוס עגיב ז"ל כרב בית הכנסת במשך כחצי יובל. במסגרת זו, הדריך עשרות תלמידים בלימוד דיוקי הגיה וטעמי המקרא. בנוסף, ארגן הרב מדי שבת בצהריים במסגרת ארגון תורה ויהדות לעם, שיעורי תורה.
הרב אמרוסי שימש כחזן וקורא בתורה במשך שנים רבות, והיה פוסע מדי ערב שבת ומדי שבת בבוקר מביתו לבית הכנסת בשכונת קרול, וזאת חרף הפצרותיהם של מתפללים, שיוותר על ההגעה בערב שבת, ובכך יימנע מהליכה שאורכה קרוב לשעה. "אם לא אגיע בערב שבת, ותעלה שאלה מצד אחד המתפללים בנוגע לקדושת שבת, מי ישיב על השאלה? איך אמלא את שליחותי הציבורית?", השיב בצניעותו האופיינית, זו שבגינה היה אהוב ונערץ כל כך.
מאות ליוו את הרב אמרוסי ז"ל, אשר נטמן בבית העלמין סגולה בעיר, בדרכו האחרונה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רחוק מהעין, קרוב ללב

סגן י', בן 23 מפתח תקוה, סיים ביום רביעי שעבר קורס מפעילי כלי טיס המאוישים מרחוק (כטמ"ם). את הקורס סיימו...

חדשות פתח תקווה28 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

ציר ז'בוטינסקי נחסם בשל תאונת קטנוע

רוכב קטנוע נפצע ביום שני באורח בינוני בתאונת דרכים שבה היה מעורב על פי החשד גם נהג רכב פרטי שחלף...

חדשות פתח תקווה28 בדצמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה