חדשות פתח תקווה

פתח תקוה נגד קריית אונו

חדשות פתח תקווה3 בפברואר 2020    דקה אחת
0

יוזמה של ראש עיריית קריית אונו, ישראל גל, לגבות אגרה מנהגים שאינם תושבי העיר, החוצים את רחוב לוי אשכול, מעוררת תרעומת בפתח תקוה • גרינברג: "זה לא ישים ולא רציני"

פתח תקוה נגד קריית אונו
גל. מצפה לתמיכה של ראשי הערים ׀ צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

לאחרונה אישר ראש עיריית קריית אונו, ישראל גל, גביית אגרה מנהגים שאינם תושבי העיר, החוצים את רחוב לוי אשכול בעירו. ההחלטה עוררה סערה בערים השכנות, בין השאר, בפתח תקוה. ראש העירייה רמי גרינברג: "אם משרד התחבורה ומשרד הפנים ישתפו פעולה עם עיריית קריית אונו, אגבה את אותה אגרה בפתח תקוה".
לפני כשבוע הבהיר גל כי על מנת לצמצם את הפקקים ואת זיהום האוויר, הנחה את אנשי המקצוע בעירייה לפעול לתיקון החוק, כך שיאפשר גביית אגרה עבור כל רכב שנכנס לקריית אונו ואינו שייך לתושבי העיר. "לא אתן יד לכך שעשרות אלפי כלי רכב יעברו דרך קריית אונו בדרכם לעבודה וממנה. הנחיתי את אנשי המקצוע בעירייה להכין חוק עזר בנושא", אמר גל, והוסיף כי הוא מצפה לתמיכה של ראשי ערים וחברי מועצה, כדי להאיץ תכנון כבישים עוקפים לנתיבי התחבורה הראשיים.
בשנים האחרונות משמשת קריית אונו כעיר מעבר לרכבים הנעים מכביש 461 צפונה ו-471 דרומה, בדרכם לפתח תקוה, רמת גן ותל אביב, מה שגורם לעומסי תנועה משמעותיים בעיר. אלא שגל לא לקח בחשבון, שהחלטה על גביית אגרה מצריכה אישור של משרד התחבורה ומשרד הפנים, ולא נראה שאישור כזה יינתן לה, כדי לא לעורר ערים נוספות בארץ לנהוג בצורה דומה.
גם בעלי העסקים בקריית אונו מוחים על ההחלטה: "עסקים לא יכולים להסתמך על תושבי העיר בלבד. תושבי הערים הסמוכות הם חלק מהלקוחות שלנו, וגביית אגרה תפגע בנו אנושות, כי הם פשוט לא יגיעו", טוענים הסוחרים. גרינברג: "זה לא ישים ולא רציני. אני מציע לגל שיחזור בו, ובטוח שמשרדי הממשלה לא יתמכו ברעיון".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה