חדשות פתח תקווה

פתח תקוה: העירייה תפעיל גוף עירוני שיהווה תחליף לאגודה לתרבות הדיור

חדשות פתח תקווה25 בנובמבר 2020    דקה אחת
0

את ההחלטה על המהלך קיבל ראש העירייה במטרה לשפר ולייעל את איכות חייהם של המתגוררים בבניינים המשותפים, ועלות דמי החבר תישאר על 30 שקל ליחידת דיור • גרינברג: "מדובר בבשורה של ממש"

פתח תקוה: העירייה תפעיל גוף עירוני שיהווה תחליף לאגודה לתרבות הדיור
מרכז העיר | צילום: אלון חכמון

בחודשים האחורונים החליט ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, על מהלך היפרדות מסניף האגודה לתרבות הדיור המקומי ויצירת אלטרנטיבה עירונית – "תרבות הדיור פתח תקוה". מדובר ביוזמה ראשונה מסוגה בישראל, אשר תאפשר ליעל את השירותים לתושב ולחסוך בעלויות.

כידוע, האגודה לתרבות הדיור הינו גוף המופעל בשיתוף הרשויות המקומיות כאשר העיריות מקצות על חשבונן את הכוח אדם שעובד בסניף האגודה המקומי ובמקביל האגודה מרוויחה גם מדמי החבר המתקבלים על ידי הלקוחות – התושבים. בדיקה שערכה העירייה בנושא העלתה כי הוצאות סניף האגודה לתרבות הדיור הפועל בעיר הינו כ-20% מסך התקבולים. מדובר בהוצאות על אנשי המקצוע הניתנים לחברים באגודה כאשר במהלך תקופת הקורונה השירות הופחת באופן משמעותי ודמי החבר שולמו כרגיל.

בשל כך, החליט ראש עיריית פ"ת להקים גוף עירוני תחת השם "תרבות הדיור פתח תקוה" אליו נוידו עובדים בעלי הכשרה מתאימה. יודגש כי "תרבות הדיור פתח תקוה" הוא אינו גוף עסקי ועל כן השירות לא יהיה תלוי בהכרח בהכנסות. עלות דמי החבר תישאר על 30 שקל ליחידת דיור בדומה לתעריף באגודה.

גרינברג: "הרשות שמה לנגד עיניה את חידוש ופיתוח המרחב הציבורי ובתוך כך מבקשת לשפר ולייעל את איכות חייהם של המתגוררים בבניינים המשותפים. כחלק מתהליך ההתייעלות שעוברת עיריית פתח תקוה בשנים האחרונות הוחלט להקים גוף עירוני, אשר ייתן שירות איכותי לתושבי העיר, תוך הבנה של הצרכים המקומיים והכרות עם התהליכים העירוניים. `תרבות הדיור פתח תקוה` תעניק לוועדי הבתים המשותפים הסבר על זכויות וחובות הדיירים, הדרכה, ליווי משפטי וייעוץ הנדסי. בנוסף יעמוד לרשות החברים עו"ד המתמחה בדיני בתים משותפים, צוות גישור שיעניק פתרונות לסכסוכים בין דיירים ובין דיירים לוועד הבית, ומהנדס בניין אשר יספק את כלל שירותי ההנדסה. מדובר בבשורה של ממש לתושבי העיר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה