חדשות פתח תקווה

פתח תקוה בשיאניות הבנייה של עשור

חדשות פתח תקווה15 בדצמבר 2019    2 דקות
0

במסגרת נתוני "סיכום העשור" בעולם הנדל"ן, כפי שנמסר מארגון הקבלנים, עולה כי פתח תקוה נמצאת במקום ה-3 בשיאניות הבנייה בעשור הנוכחי מיד אחרי תל אביב וירושלים

פתח תקוה בשיאניות הבנייה של עשור
צילום סמדר יזדי

תנופת הבנייה בישראל בעשור האחרון מקבלת חיזוק כאשר בודקים את הנתונים בשטח: מניתוח שמתבסס על נתוני הלמ"ס עולה כי בעשור האחרון נבנו בישראל כחצי מיליון דירות, 30% יותר ממספר הדירות שנבנו בעשור הקודם.

העיר פתח תקווה ממוקמת במקום השלישי מבין שיאניות הבנייה בעשור האחרון עם כמעט 17 אלף דירות, מיד אחרי תל אביב וירושלים. ראש העין לעומתה נמצאת גם היא במקום ה-12 המכובד עם יותר מ-10 אלף דירות שנבנו בה.

לדברי יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה אהרון דינוביץ', "אמנם פתח תקווה מדורגת שלישית אבל מדובר בתנופת בניה שהייתה בחמש השנים הראשונות של העשור ובחמש השנים שלאחריהן הייתה מדיניות של ראש העיר דאז מר יצחק ברוורמן שהביאה להקפאה של ענף הבניה למגורים וכפועל יוצא של ירידה משמעותית בהתחלות הבנייה בפתח תקווה. מאז כניסתו לתפקיד של ראש העיר הנוכחי מר רמי גרינברג חל שינוי במדיניות העירייה שמקדמת בברכה תכניות של פינוי בינוי והתחדשות עירונית במלוא המרץ, שחרור חסמים לתוכניות של התחדשות עירונית שהוקפאו וחלקם כבר בביצוע וחלקם נמצאות בתהליך מתקדם שראש העיר באופן אישי מעורב בהם גם אם צריך להיפגש עם הדיירים. למרות הרוח החדשה והחיובית הקיימת בעיריית פתח תקווה, הביקושים הכבושים שצפויים להתפרץ בקרוב יפגשו עם מלאי דירות נמוך מה שיחייב את העירייה לצמצם את הבירוקרטיה וליזום תהליך של הוצאת היתרי בניה במחצית הזמן שקיים היום. בשלושת החודשים האחרונים, אנחנו רואים שגם הזוגות הצעירים שהיו על הגדר בתקופה האחרונה מבינים, כי ההמתנה למחיר למשתכן עלולה לעלות להם במחירים גבוהים יותר והם מגיעים למשרדי המכירות. חוסר הבהירות הפוליטית גם תורם למגמה. אני מאוד מקווה שהממשלה הבאה תדאג להגדיל את היצע הדירות לכל האוכלוסייה ולא רק ל-20% שזכאים למחיר למשתכן".

 

העלייה בהתחלות הבנייה ברחבי הארץ מתבטאת גם בבנייה מאסיבית של מגדלי מגורים שהדרישה אליהן עלתה בעקבות הצפיפות בערים הגדולות שסובלות ממחסור בקרקעות פנויות וביקוש הולך וגובר למגורים במרכזי ערים. פתח תקווה לפי הנתונים שואפת גבוה ונמצאת במקום השני ברשימת היישובים בהם נבנו הכי הרבה דירות בבניינים בני 16 קומות ומעלה ומספרן עמד על כ-6,000 דירות.

 

הבנייה בערים בעשור האחרון:

עיר מספר דירות שנבנו בעשור הנוכחי
תל אביב 30,310
ירושלים 27,925
פתח תקווה 16,647
נתניה 14,205
אשקלון 12,869
ראשון לציון 12,394
יישובים ביו"ש 11,628
רמת גן 11,553
באר שבע 11,422
חריש 10,601
רחובות 10,291
ראש העין 10,246

 

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה