חדשות פתח תקווה

פרשת המורה למדעים ממשיכה להסעיר את העיר

חדשות פתח תקווה4 ביולי 2019    5 דקות
1

תושב לוד (28), נשוי ואב לארבעה ילדים, נעצר בסוף השבוע בחשד לפגיעה מינית בתלמידות כיתה א' בבית הספר ממלכתי-דתי בעיר • על פי החשד, הוא נעל את הכיתה, התפשט, ביקש מהתלמידות לרכוב עליו ולגעת באיבר מינו • המורה מלמד בשלושה בתי ספר נוספים בעיר

פרשת המורה למדעים ממשיכה להסעיר את העיר
בית הספר שבו אירעו המקרים. "התלמידות מסרו עדות מפורטת" ׀ צילום: אבשלום ששוני

שיחת העיר השבוע עסקה באירועים החריגים באחד מבתי הספר מהזרם הממלכתי-דתי בעיר. הדיווח על הפרשה, שפורסם לראשונה באתר "מעריב", חשף מורה מקצועי למדעים, בן 28, תושב לוד, נשוי ואב לארבעה ילדים, שנעצר ביום שישי בעקבות שתי תלונות שהוגשו נגדו במשטרה. החשד – ביצוע מעשים מיניים חמורים בתלמידות כיתה א' בבית הספר שבו לימד בעיר.
המורה נחקר במשטרה משך שעות ארוכות. בסיומה של החקירה נעצר בחשד למסוכנות ולשיבוש חקירה. במקביל, פרסמה מנהלת בית הספר הודעה להורים שבה נכתב כי התלונות על המורה טופלו, וביקשה מהם שלא לעסוק בנושא כדי לא לחבל בחקירה. היא ציינה כי היא הגישה תלונה במשטרה ועירבה גורמים נוספים בעיר, בהם השירות הפסיכולוגי החינוכי וקצינת ביקור סדיר העוסקת בפגיעות מיניות.
הפרשה נחשפה, לאחר שביום חמישי חזרו כמה תלמידות לביתן וסיפרו להוריהן על שחוו בבית הספר. לדבריהן, המורה שמלמד אותן את אחד ממקצועות המדע נעל את הכיתה, התפשט ונותר מולן עירום. אחר כך ירד על ארבע וביקש מהן לטפס על גבו כדי לרכוב עליו. בשלב מסוים, כך נטען, התהפך המורה על הרצפה וביקש מחלק מהבנות שיאחזו באיבר מינו. "הוא אמר לנו שהוא סוגר את הדלת כדי שלא נצא מהשיעור החוצה", סיפרו הילדות. "הוא שיחק איתנו במשחק 'ערימת ילדים'".
בעקבות הסיפורים הקשים, פנו שניים מההורים בשעות הערב למנהלת בית הספר כדי לעדכן אותה בפרטים. בתגובה, עירבה המנהלת גורמים מקצועיים במשרד החינוך ובמינהל החינוך בעיריית פתח תקוה, והחליטה להגיש כבר בשעות הבוקר של יום שישי תלונה במשטרה.
עם הגשת התלונה, מיהרו שוטרי פתח תקוה להתחקות אחר החשוד והוא נעצר. בחקירתו, הכחיש החשוד כי ביצע עבירות מין בקטינות, אך אישר כי שיחק עמן כחלק מהקשר המיוחד ביניהם. בהארכת מעצרו, טען נציג המשטרה רס"מ יניב צוייג כי בידי החוקרים אינדיקציה למספר מקרים שהתרחשו בבית הספר, שבמהלכם ביצע החשוד עבירות מין חמורות לכאורה בקטינות כדי להגיע לפורקן מיני. "יש לנו חשד מבוסס לעבירות מין על ידי המורה", טען נציג המשטרה.
פרקליטתו של החשוד עו"ד שירן גולברי טענה כי משחק אינו עבירת מין ואין בו כדי להביא לכדי פורקן מיני. "החקירה מתנהלת על סמך עדות צד ג', שעה שהמנהלת היא המתלוננת, באמצעות פרטים ומידע שקיבלה מהוריהן של הקטינות ומבלי שנגבתה עדות מהקטינות באמצעות חוקרת ילדים. היא טענה כי מדובר בחשוד נעדר עבר פלילי, בן למשפחה נורמטיבית, נשוי ואב לארבעה ילדים, בהם תינוק בן מספר חודשים". לדבריה, החשוד סיפר על משחק שיצא מכלל שליטה, ושבמהלכו הבנות הפילו אותו על הרצפה.

"כולם בהיסטריה"
עם פרסום הפרטים, נמסרה למנהלת בית הספר עדות של תלמידה נוספת באותה כיתה. האירועים הסעירו את הורי בית הספר. אחד מהם אמר בשיחה עם "המקומון": "כולם בהיסטריה. המורה מלמד ב-14 כיתות, לא רק בבית הספר הזה, גם מחוץ לעיר. כל קבוצות הוואטסאפ עוסקות בנושא. ההורים מנסים להבין אם האירועים התרחשו גם בכיתה שבה לומדים ילדיהם. התיאורים מחרידים. צריך לבדוק אם הוא חצה עוד כמה קווים אדומים. ההערכה שלנו היא שאחרי פרסום הפרטים יצוצו אירועים נוספים, וכולנו לחוצים מהמחשבה על זה".
מבדיקה שנערכה בבית הספר, עלה החשד שלפיו אותו מורה הכשיר את הקרקע בקשר המיוחד שרקם עם התלמידות, קנה את אמונן, ואז החל "לשחק" עמן. באחד המקרים הצמיד אטבים לחולצתו וביקש מהן לגעת בהם. אחת מתלמידותיו שאלה את הוריה "מותר לראות ציצי של גבר, נכון?". תלמידה אחרת אמרה להוריה "איזה…. מגעיל יש למורה".
בעקבות האווירה הקשה בבית הספר, הגיעו למקום ראש העירייה רמי גרינברג ואנשי מנהל החינוך. גרינברג שמע מקרוב את הפרטים ואמר: "מדובר באירוע חמור מאוד. הנהלת בית הספר, מִנהל החינוך בעירייה, בראשותו של ממלא מקומי רון כץ, אנשי מִנהל החינוך והשירות הפסיכולוגי ומשרד החינוך – כולם נכנסו לעובי הקורה על מנת לתת לילדות את הטיפול הראוי והדחוף ביותר.
"חשוב להדגיש כי המורה נקלט בבית הספר על פי כל הקריטריונים ונמצא כשיר לעבוד עם ילדים. אנחנו נקפיד ונעמוד בביקורת אחרי הטיפול באותן ילדות, נגבה את בית הספר ונסייע להורים ולמשפחות ככל שרק ניתן".

הילדות העידו
במוצאי שבת הוארך בחמישה ימים מעצרו של המורה בבית משפט השלום בראשון לציון, בחשד לביצוע עבירות מין חמורות בתלמידות. השופטת רבקה ארד החליטה לאפשר למשטרה לבצע את עבודתה ולנהל את החקירה כשהחשוד במעצר. במקביל, קיבלה את בקשת פרקליטיו של המורה, עורכי הדין שירן גולברי וששי גז, לאסור עד אז את פרסום שמו ותמונתו.
כמה שעות לאחר מכן הגיעו חוקרי המשטרה ואנשי המעבדה לזיהוי פלילי לכיתה שבה התרחש לכאורה האירוע. "החוקרים אספו טביעות אצבע ודגימות DNA", סיפר ל"המקומון" גורם המצוי בפרטים. "התלמידות נפגשו עם חוקרות ילדים משירותי הרווחה ומסרו עדות מפורטת. עכשיו אנחנו ממתינים להתפתחויות".
לדברי עו"ד ששי גז, המייצג את החשוד, "צריך להמתין ולא למהר ולהסיק מסקנות. מדובר באדם ללא עבר פלילי, שלדבריו לא ביצע עבירות מין בתלמידות, אלא שיחק איתן בלבד ולא מעבר לכך. אין במשחק משום עבירת מין".
יצוין כי המורה הועסק על ידי קבלן חיצוני תושב העיר, לאחר שהציג בפני הנהלת בית הספר אישור רשמי של המשטרה, שניתן לו באוגוסט 2018, שלפיו הוא רשאי לעבוד עם תלמידים, וזאת בהיותו נעדר עבירות מין או עבר פלילי. את האישור הציג אותו מורה בבתי ספר נוספים, שלושה מהם בפתח תקוה.
עתה בודקים החוקרים אם מעשים דומים אירעו גם בבתי הספר הנוספים שבהם לימד המורה, כדי לנסות ולהתחקות אחר חשדות נוספים, אם יש כאלה. בעקבות הממצאים יוחלט אם לבקש מבית המשפט את הארכת מעצרו, או לשחררו בתנאים מגבילים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה

  • אני
    נושא כאוב

    מדוע מפרסמים את בי"ס. זה לא אמור להיות חסוי?