חדשות פתח תקווה

פרץ לדירה פעמיים ונתפס על ידי בעל הבית

חדשות פתח תקווה22 בינואר 2020    3 דקות
0

נעצר חשוד שפרץ לדירה על ידי בעל הדירה. בעלת הדירה תיארה את המקרה בדף הפייסבוק שלה והתריעה מפני החשוד. לטענת המשטרה החשוד מוכר מעבירות רכוש קודמות

פרץ לדירה פעמיים ונתפס על ידי בעל הבית
צילום אילוסטרציה פלאש 90

אתמול התקבל במשטרת ישראל דיווח על גבר שנכנס לדירה ברח' אונטרמן בפתח תקוה, המשטרה הגיעה לדירה ומצאה את בעל הדירה שתפס אותו והמתין לבוא המשטרה. החשוד, נתין אריתראי בן 35, נעצר ע"י השוטרים והובא לחקירה בתחנת המשטרה. בדיון בבימ"ש השלום בפ"ת הוארך מעצרו של החשוד ב-6 ימים ועד ליום 27.1.20. החקירה נמשכת.

פוסט שהעלתה תושבת שכונת כפר אברהם בפייסבוק בו שיתפה את חבריה באירוע שבו חדר נתין זר מאריתריאה לביתה בשלישי בערב , כשבעלה היא ובנה בסלון הבית, עורר בהלה רבה בקרב תושבי השכונה ושכונות אחרות שנחשפו לפוסט בקבוצות הווטצאפ השונות. נציין כי בעלה של המתלוננת התעמת עם החשוד גבר עליו והחזיק בו עד להגעת השוטרים שביצעו את מעצרו.

בעקבות הבהלה הגדולה שאחזה ברבים מהתושבים מיהרה המשטרה לפרסם הודעה לפיה ביצעה מעצר של החשוד המוכר כעבריין רכוש. במשטרה ביקשו להבהיר כי לא מדובר בעבריין מין והטענה כפי שהועלתה בפוסט ולפיה נמסר למתלוננת מאחד השוטרים כי מדובר במי שכבר אנס שלוש נשים , אינה נכונה.

בשעות הצהריים החל להתגלגל פוסט ברשתות החברתיות שבו משתפת תושבת רחוב אונטרמן כי אתמול (שלישי) סמוך לשעה 19.30, בעת שישבה עם בעלה בסלון ובנה הקטן היה בחדרו , הבחינה כי דלת ביתה נפתחה ללא כל התראה מוקדמת וכי היא מזהה עין אחת שמצמצה מבעד לדלת. הדלת נסגרה במהירות, מה שעורר את הסברה כי מדובר היה בטעות מצערת. "בכל זאת אנחנו שכונה דתית וחשבתי לטעות שמישהו התבלבל. מי חשב אחרת?".

אלא, שלדבריה, זמן קצר לאחר מכן בעת שנכנסה לחדר של בנה, התרחשה בביתה דרמה: "הילד הקטן שלי התחיל לבכות אז קמתי אליו לראות למה הוא בוכה. תוך כדי שאני יושבת בחדר אני שומעת את בעלי צועק וצרחות" מתארת האישה בפוסט. "אני יוצאת מהחדר כולי מבוהלת ואני רואה את בעלי מתאבק עם משהו! בחור שחור ממוצא אריתראי (לפי המשטרה). בעלי צועק לי להתקשר למשטרה ובנתיים מנסה לנטרל אותו. למזלנו בעלי מיומן ומנוסה והצליח בקלות להשתלט עליו ולאזוק אותו עם הידיים".

בהמשך הפוסט מוסיפה בעלת הבית. " כעבור 2 דקות הגיע המשטרה 4 בחורים ואזקו אותו עם אזיקים ולקחו אותו למשטרה. תוך כדי שהם אוזקים אותו שאלתי אותם אם הוא מוכר למשטרה. והתשובה שלהם הייתה 'מוכר מאוד! הוא כבר הספיק לאנוס 3 נשים '".

במשטרה מאשרים את מרבית פרטיה של המתלוננת אולם מדגישים כי החשוד הינו עבריין רכוש ואין לא כל רקע שקשור לתחום עבירות מין ואין בעברו מעשי אונס. במשטרה הוסיפו כי החשוד נעצר לחקירה ובסיומה הובא לבית משפט השלום בפתח תקווה שהאריך את מעצרו בשישה ימים. החקירה בעניינו נמשכת.

נבהיר כי בראשית הפוסט שלה מסבירה האישה מדוע החליטה לשתף בחוויה הנוראית שחוותה. "שלום לכולם.. רוצה לשתף אותכם בחוויה לא נעימה שעברנו אתמול. גם בשביל לפרוק ולשחרר קצת את הטראומה וגם ובעיקר כדי לעורר אנשים לצאת מהשאננות ולנעול תמיד את הדלת של הבית מלמעלה!!"

עוד היא ציינה כי בדיעבד היא מבינה מה בעצם קרה. "נדמתי.. הבנתי בדיוק ברגע מה קרה.. הוא ראה אותי בפעם הראשונה וחשב שאני לבד.. בפעם השניה שהוא ניסה לפתוח את הדלת בעלי קלט מה קורה וחיכה שהוא יפתח את הדלת שוב כשבעלי מחכה לו מאחורי הדלת לעצור אותו. ברוך השם נמנע אסון גדול שהיה יכול להרוס לנו בשניה את החיים.

עכשיו אני למדתי לכל החיים באופן טראומטי לצערי תמיד לנעול את הדלת מלמעלה באופן אוטומטי.. הקטע שתמיד אני עושה את זה באופן אוטומטי ופתאום שכחתי! וגם שראיתי את הדלת נפתחת בפעם הראשונה לא חשבתי לנעול… שאננות.. לא יודעת מה קרה לי.. אני מודה לה' ששמר עלינו ושבעלי היה בבית באותו רגע. הקפידו לנעול דלתות גם כשאתם בבית!"

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה