חדשות פתח תקווה

פרישה מבישה למנהלת אגף החינוך היסודי

חדשות פתח תקווה28 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

ראש העירייה הורה לנעול את חדרה של סיגלית יאראק ולנתק אותה מהמחשב • גורמים בסביבתה טוענים כי עשה זאת כנקמה על דברים שהשמיעה בגנותו • העירייה: "המהלך נועד למנוע חוסר יציבות, ימים ספורים לפני פתיחת שנת הלימודים"

פרישה מבישה למנהלת אגף החינוך היסודי
יאראק. "אמרה את דעתה" ׀ צילום: אלון חכמון

מה גרם לראש העירייה רמי גרינברג להורות למנהל הרכש והלוגיסטיקה בעירייה לנעול בצעד חריג את חדרה של מנהלת האגף היסודי במִנהל החינוך הפורשת סיגלית יאראק, כ-40 יום לפני סיום עבודתה במערכת? האם מדובר במשבר אמון בין גרינברג ליאראק, לנוכח התבטאויות שהשמיעה נגדו?
בשלישי שעבר הנחה גרינברג את שגיא חן להורות ליאראק לפנות את משרדה ולהחליף את המנעולים בחדרה. יאראק, כך נמסר, סירבה להתפנות. בתגובה, הצמידו עובדי מחלקת הלוגיסטיקה מנעולים חיצוניים לדלת משרדה, ועל פי אותה הנחיה פעלו ביחידת המחשב לחסום את מחשבה.
גורמים בעירייה סיפרו כי יאראק חשה פגיעה מהמהלך, ולטענתם היא לא מתכוונת לחזור בה מהאמירות שהשמיעה. "היא הגיעה בחריצות לעבודה ואמרה שתעשה זאת בכבוד ובהערכה לצוות ולתפקיד עד ליומה האחרון ב-30 באוקטובר, אולם בשיחות אישיות אמרה את דעתה על המערכת ועל העומד בראשה. כנראה שהדברים הועברו לראש העירייה, שנפגע והורה על שבירת הכלים".
גורמים בסביבת גרינברג מסרו: "ראש העירייה העריך את תרומתה של יאראק למערכת, אלא שלאחרונה טענו עובדי מִנהל החינוך כי היא מתעסקת בדברים שאינם קשורים בעבודתה. במצב זה, וכיוון שמדובר בהיערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים, החליט ראש העירייה להקדים את כניסתה לתפקיד של טולדנו. כל טענה אחרת היא לא עניינית. ראש העירייה כבר הוכיח שהוא מוכן למחול על כבודו לטובת המערכת".
מהעירייה נמסר: "עם בקשתה לסיים את תפקידה, נענתה העירייה לכל בקשותיה של יאראק, לרבות תנאי הפרישה שדרשה. מחובתה של הרשות לדאוג לתלמידי העיר ולהבטיח שפתיחת שנת הלימודים תיעשה באופן המיטבי והראוי ביותר. משום כך נבחרה לעמוד בראש האגף לחינוך יסודי טלי טולדנו, שתיכנס לתפקידה בהקדם. מדובר במהלך שנועד למנוע חוסר יציבות במערכת, ימים ספורים לפני פתיחת שנת הלימודים, ומעל לכל – כדי להבטיח את טובת התלמידים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה