חדשות פתח תקווה

פריצת דרך לנכים

חדשות פתח תקווה2 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

נכה המתמודד עם ניוון שרירים פנה לעירייה כדי שתסייע לו להגיע בכוחות עצמו לבקר את אמו, המתגוררת סמוך לבית יד לבנים • בעקבות הפנייה, נסלל שביל גישה ממגרש החנייה עד לבית המשפחה

פריצת דרך לנכים
הדרך שנסללה עבור יעקובי. "יש אוזן קשבת" ׀ צילום: עדנה בן פורת

כבר יותר מ-40 שנה שיגאל יעקובי (56) מתמודד עם מחלת ניוון שרירים, שריתקה אותו לכיסא גלגלים ושיתקה את גופו, למעט ראשו ושכלו, שעדיין פעילים ואף ביתר שאת. אלא שאת הקושי הגדול הוא חווה כשהוא מגיע לבקר את אמו, המתגוררת ברחוב גייסות השריון, סמוך לבית יד לבנים. לטענתו, הדרך ממגרש החנייה הסמוך לבית יד לבנים ועד לבית המשפחה היא עבורו סיוט ארוך ומתמשך, רצוף קשיי נגישות.
יעקובי העביר פנייה בנושא לרמי גרינברג, באמצעות עוזרו של ראש העירייה דודי בן חיים. גם אחותו, עדנה בן פורת, פנתה לגרינברג וביקשה את עזרתה של העירייה למצוקתו של אחיה. "ביקשתי שיסייעו בהקמת שביל גישה ורמפה, שתאפשר לו להגיע לביקורים אצל אמא. רכשנו על חשבוננו מעלון, אבל זה עדיין לא מספיק, כי הדרך מהרכב ועד לכניסה היא משימה בלתי אפשרית".
בעקבות הפנייה, נסלל שביל גישה, הכולל רמפה שמאפשרת ליעקובי להגיע בנוחות לבית אמו. בתגובה אמרה בן פורת: "אני מודה לראש העירייה, לעוזרו, ולכל מי שנתן יד ובנה שביל גישה, שפתר את מצוקתו של אחי. צריך להבין שבכל פעם שהוא היה מגיע לביקור, היינו צריכים להביא שכנים או חברים כדי להוביל את העגלה בחול עד הבית".
לדבריה, "בן חיים הבטיח שהדרך תיסלל מיד אחרי החגים, והנה סיימנו את החגים והם כבר סיימו את העבודה, וזה לא מובן מאליו. אלה דברים שמחזקים את המוגבלים בעיר, ומוכיחים שיש אוזן קשבת ושאכפת לעירייה מהם.
"אחי הוא איש מוכשר ופיקח מאוד, שלרוע מזלו חלה במחלה הנוראית הזאת. הוא מצייר בפה, כותב שירים ואף ערך עיתון של אוכלוסיית המוגבלים. כל זאת, כשהוא מונשם".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה