חדשות פתח תקווה

פקחים פשטו על אורווה לא חוקית באזור סגולה

חדשות פתח תקווה25 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

במקום נמצאו שישה סוסים ושלושה חמורים, שלדברי השירות הווטרינרי "היו במצב גופני רעוע, פצועים, עם בעיות בפרסות, בעיניים ובעור, ללא מזון ומים" • בעלי החיים הועברו לטיפול באורווה של השירות הווטרינרי

פקחים פשטו על אורווה לא חוקית באזור סגולה
הסוסים והחמורים בביתם החדש, באורווה של השירות הווטרינרי ׀ צילומים: השירות הווטרינרי

מתחם מאולתר, שבו הוחזקו ארבעה סוסים ושלושה חמורים בתנאים קשים ובמצב גופני מוזנח ורעוע, פונה ביום ראשון בבוקר משטח מבודד באזור התעשייה סגולה. בעלי החיים הועברו לאורווה של השירות הווטרינרי.
אין זו הפעם הראשונה שבה פועל השירות הווטרינרי נגד אורוות מאולתרות. בתחילת השנה, בעקבות ידיעה ב"המקומון", פונתה אורווה שבה הוחזקו סוסים, חמור וכלבים משטח פתוח הגובל בשכונת אם המושבות. הפעם מדובר במתחם שהוקם בשטח מול אולמי האירועים ואמוס, ובעירייה בודקים חשד כי מדובר באותו גורם, שהקים גם את האורווה הנוכחית, ואשר ככל הנראה מתנייד ממקום למקום.

גורמים המעורים בפרטים ציינו כי בעלי החיים הוחזקו במקום בתנאים ירודים, ללא אוכל ובהזנחה ממשית, על כל המשתמע מכך. ההערכה היא כי החמורים הגיעו מהשטחים. הפעילות התבצעה לאחר מספר התראות שהשאירו מפקחי השירות הווטרינרי לבעלי הסוסים והחמורים, בדרישה לפנות את המתחם המוחזק ללא היתר, ובעיקר לנוכח מצבם של בעלי החיים.
במבצע משולב, בהובלת השירות הווטרינרי בניהולה של הווטרינרית העירונית ד"ר תיקה בר און, ובסיוע השיטור עירוני, הגיעו המפקחים למתחם, שם אותרו כאמור ארבעה סוסים ושלושה חמורים. לאחר כשעה נמצאו במקום עוד שני סוסים נטושים ומוזנחים, שהועברו גם הם לשירות הווטרינרי.

מהשירות הווטרינרי נמסר שהסוסים והחמורים שאותרו: "היו במצב גופני רעוע, פצועים, עם בעיות בפרסות, בעיניים ובעור. האבוס במקום נמצא ריק, ללא מזון ומים. כיוון שמדובר בצער בעלי חיים, החלטנו לערב גם את משרד החקלאות".
ראש העירייה רמי גרינברג: "העירייה פועלת למען בעלי חיים והצלתם. המקרה המזעזע הנוכחי והחזקת בעלי החיים בתנאים קשים, דרש התערבות מיידית. נפעל למצות את הדין עם האחראים, ונדאג לרווחתם של הסוסים והחמורים שנמצאו במצב גופני קשה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה