חדשות פתח תקווה

פצצה מתקתקת

חדשות פתח תקווה15 בינואר 2020    4 דקות
0

כישורי ההגנה העצמית הצילו את יוני (שם בדוי), לאחר שצעיר שלא הכיר תקף אותו בסכין בגן אלי כהן שבשכונת הדר גנים • הצעיר נעצר, נחקר ושוחרר למעצר בבית • אביו של יוני זועם: "האירוע הזה יכול היה להסתיים בכך כשאני מאבד בן, חס ושלום"

פצצה מתקתקת
גן אלי כהן בהדר גנים. הטיול שהפך לסיוט ׀ צילום: אלון חכמון

 

האירוע הזה יכול היה להסתיים באסון, אלמלא יוני (שם בדוי), קטין בן 17, היה בעל כישורי הגנה עצמית.
בערב שבת יצאו יוני ושלושה מחבריו לטיול עם כלביהם בשטח גן אלי כהן, בהדר גנים. "לפתע, הגיח מולנו צעיר, שאין לנו כל היכרות מוקדמת איתו", משחזר יוני את שאירע. "הוא הניף רגל כדי לפגוע בחתול שעבר במקום, ובתגובה הכלב שלי נדרך. את אותו צעיר זה הרתיע. לפתע הוא הרים אבן גדולה ואיים עליי, כשהוא אומר: 'למה אתה לא שומר על הכלב שלך?'.
"התנצלתי ורציתי להרגיע את העניין, כי אנחנו לא אנשים שרבים או מתקוטטים עם אחרים. הוא דחה את הדברים שלי ואמר 'תראה את החבר שלך, שומר על הכלב שלו ואתה לא. צריך להרוג אותך'. אמרתי לו שוב באדיבות, שאני מתנצל ולא הייתה לי כל כוונה להפחיד אותו. הסברתי לו שהכלב מאולף ושהוא הגיב לתנועה של החתול. ביקשתי שישליך את האבן מידו, והוא אכן זרק אותה, אבל אז הוא שלף אולר מתקפל מהכיס והחל לנופף בו מול פניי.
"'אני הורג אותך, באמא שלי, אתה צריך למות', הוא צעק. קלטתי שהסיפור מסתבך ושחררתי את הכלב כדי להתגונן מפניו. ברגע שהוא ביצע תנועה חדה לעבר הפנים שלי, בלמתי עם יד שמאל, הורדתי אותו לרצפה ונטרלתי אותו. גם כשהיינו על הקרקע ביקשתי שיפסיק וניפרד, אבל הוא התעקש והמשיך לאיים שיהרוג אותי.
"חברים שלו התאספו סביבנו, אבל לא התערבו. גם חברים שלי עמדו בצד. למען האמת, זו סיטואציה שאין לנו ניסיון בה והיא הלחיצה את כולנו. אני הגבתי מתוך אינסטינקט של לחץ, ולמזלי הצלחתי להגן על עצמי ולמנוע תקיפה חמורה. מיד לאחר מכן, ניצלתי שעת כושר כדי להימלט מהגן למקום מסתור באחד הרחובות הפנימיים. לא רציתי שאדם כמוהו יידע איפה אני גר".
יוני מתאר לפרטי פרטים את שאירע באותו ערב. מאז הוא סוחב איתו תחושת פחד ומועקה. "חברים שלו פנו לחברים שלי ואמרו שלא אתלונן, כי הוא שיכור. אני החלטתי לחזור הביתה, לטפל בפצע מדמם, שהתברר כשטחי". כשהגיע הביתה, מיהרה המשפחה הדתית להזעיק אמבולנס (בערב שבת), שפינה אותו לבית החולים לטיפול רפואי.
"הבנתי שאנחנו נכנסים לסרט", משחזר יוני. מבית החולים, נסעו יוני ואביו למשטרה, שם הגישו תלונה נגד החשוד בתקיפה. אביו של יוני מציין: "הבן שלי אמור להתגייס לצבא. הוא פעיל חברתי ומתנדב. למרבה המזל, הוא השתמש בכישורי הגנה עצמית, אבל מה היה קורה אם הוא לא היה נוהג כך? האירוע הזה יכול היה להסתיים בכך כשאני מאבד בן, חס ושלום".
בדף הפייסבוק של הצעיר החשוד בתקיפה, מצאו בני המשפחה פוסט בזו הלשון: "תמיד תזכרו שאין מחיר לחופש ואין תקווה למלשינים. בחורים טובים אף פעם לא טועים. בחיים יש ספינה של גברים וים של מלשינים. מי שנולד מלשין, ימות בעזרת סכין. שתי דקות של סכנה, אתה גומר בתחנה. עדיף להיות בכלא ולצעוק 'סוהר', מאשר להיות מלשין. עדיף להיות בודד, מאשר חבר בוגד".
למרות הנסיבות החמורות, הצעיר נעצר, נחקר ושוחרר למעצר בית. זאת, בטרם נגבו עדויות מהצעירים שהיו במקום, חברים של הקורבן ושל החשוד בתקיפה. גם לא נבדקו מצלמות אבטחה בסביבה. אביו של יוני זועם: "לא ייאמן, שהמשטרה החליטה שעה לאחר שחקרה את החשוד לשחרר אותו בתנאי מעצר בית. הבן שלי נותר חסר אונים, לא מוגן וחושש. אני לא יודע מה יכול לעשות אדם שמתחמש בסכין לפני שהוא יוצא מביתו. בלי כל הקנטה או היכרות מוקדמת, הוא בחר לפגוע בבן שלי. מדובר בסכנה ממשית. מבחינתי, הוא פצצה מתקתקת".
בינתיים שכרה משפחתו של הקורבן התקיפה את שירותיה של עורכת דין, שתפעל למצות את החקירה בכל מסגרת אפשרית, לרבות פנייה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שתבחן את ההתנהלות בפרשה. לדברי עו"ד סאני שייקיס, המייצגת את הצעיר, "התלונה מדברת על תקיפה ואיומים חמורים ברצח, של מי שמחזיק בידו סכין, ורק הודות לכישורים שהקורבן השתמש בהם מתוך הגנה עצמית, נמנעה פגיעה חמורה יותר.
"הוא קטין שכל חטאו בכך שיצא לטיול לילי עם כלבו. הוא הותקף בברוטליות על ידי צעיר שאחז בסכין, איים עליו מספר פעמים שירצח אותו, ואף פצע אותו עם הסכין. לתדהמתנו, המשטרה הסתפקה בחקירה שטחית של החשוד ושחרורו מיד לאחר החקירה, תוך התעלמות מוחלטת מהמסוכנות הגבוהה שלו ומחומרת האירוע והשפעתו על הקטין, שמלבד הפציעה הפיזית ספג טראומה נפשית קשה. בכוונתנו לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת שהתוקף יטופל במלוא חומרת הדין", ציינה עו"ד שייקיס.
במשטרה התייחסו לעובדה שהאירוע הסתיים עם פציעה שטחית בלבד ולכך שמדובר בחשוד נטול עבר פלילי, והחליטו לשחרר אותו למעצר בית בן חמישה ימים ובתנאים מגבילים. מהמשטרה נמסר: "עם קבלת התלונה, החשוד אותר וזומן לחקירה, שבסיומה שוחרר בערבויות. נסיבות האירוע נבדקות".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה