חדשות פתח תקווה

פעילות מיסיונרית בכפר גנים ג'

חדשות פתח תקווה23 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

נציגי כת מיסיונרית התדפקו על דלתות בתיהם של תושבים בשכונה וביקשו לנצל את המצב הפוליטי שאליו נקלעה המדינה, כדי לנסות ולשכנע את התושבים להביע תמיכה ב"ישו גואל ישראל"

פעילות מיסיונרית בכפר גנים ג'
כפר גנים ג'. "הגאולה קרובה מתמיד" ׀ צילום: אלון חכמון

 

שבועות אחדים אחרי שנחשפו תושבי כפר גנים ג' לחומרי הסברה ותעמולה השייכים לכת המיסיונרים, שהגיעו לתיבות הדואר שלהם, התדפקו בחמישי שעבר נציגי הכת על דלתות בתיהם של התושבים וביקשו לנצל את המצב הפוליטי שאליו נקלעה המדינה כדי לנסות ולשכנע את התושבים להביע תמיכה ב"ישו גואל ישראל".
יהודית לייש, המנהלת עם בעלה וילדיה אורח חיים דתי ומתגוררת ברחוב יוסף נקר בשכונה, הופתעה כשעל דלת ביתה התדפקו בשעות הצהריים אורחים בלתי צפויים. לדברי לייש, "הייתה שם בחורה בשנות ה-50 לחייה, ולצדה גבר בשנות ה-70, שהוצג כאיש צדיק, שעיניו עצומות והוא עסוק במחשבות. היה להם ספר תורה ביד, והיא ביקשה שאכניס אותם פנימה, כדי שתסביר לי דבר מה.
"היא שאלה אותי אם אני ערה למה שמתרחש במדינה, לכל הבעיות הפוליטיות, ומיד הבנתי שהיא לא סתם הגיעה אליי, אלא מנסה לשדל אותי לדבר מה, ותהיתי מה רוצה הגברת", מספרת לייש. "שאלתי אם היא רוצה להסביר לי שישו הוא הנביא, והיא הנהנה בראשה והשיבה בחיוב. 'את מבינה שישו הוא גואל ישראל, ושעכשיו זה קרוב יותר מתמיד', היא אמרה".
"אותי זה הרתיח", משחזרת לייש את אותו מפגש בחדר המדרגות. "אמרתי לה שהיא עוברת על החוק, כיוון שיש איסור מפורש להפיץ תוכן מיסיונרי. ממש כעסתי עליה, שהיא מרשה לעצמה להתדפק על דלת של משפחה דתית ולנסות להטיף לה ולשכנע אותה להצטרף לכת המאמינים בישו".
לייש פנתה אל השניים בטענות קשות. "אתם מנסים להפיץ את התורה שלכם דווקא היום, במצב שאליו נקלעה המדינה, ואתם מפירים חוק ברגל גסה. אני מתכוונת להתקשר למשטרה אם לא תפנו את המקום ואת השכונה. הפצתם את הדברים בתיבות הדואר שלנו, ואתם יוצרים פעילות מיסיונרית, שאסורה על פי חוק".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות
0

שריפה ברחוב דרור

שלושה צוותי כיבוי וחילוץ פועלים בשריפה בדירה בפתח תקווה ברחוב דרור. בדירה יש שריפה וודאית וחשש גדול להמצאות 2 לכודים, ...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה