חדשות פתח תקווה

פסטיבל גיבורי על

חדשות פתח תקווה5 במרץ 2020    3 דקות
0

אומנם העדלאידע התבטלה, אבל לקראת פורים, פגשנו את ראש העירייה, הרב הראשי לעיר, מפקד תחנת כיבוי אש, מנהל מרחב ירקון במד"א וממלא מקום מפקד משטרת פתח תקוה • דיברנו על התחפושת, משלוח המנות והברכה המיוחדת שלהם לחג

פסטיבל גיבורי על
קרנבל פורים בעיר. "חגיגה גדולה" ׀ צילום: דוברות העירייה

 

לקראת חג פורים, שייחגג בשבוע הבא, פנינו לחמש דמויות מפתח בעיר, כדי שיספרו לנו על התחפושת שלהם לחג הקרוב, על משלוח המנות שהם מתכננים לשלוח ועל הברכה המיוחדת שבה יברכו את היקרים להם מכל.
ראש העירייה רמי גרינברג מגלה שסירב להצעה להתחפש לסופרמן. "זה יהיר מדי מבחינתי", הוא אומר. הוא התכוון להתחפש לאסטרונאוט, נושא שהיה אמור להשתב נהדר עם נושא העדלא ידע, עכשיו נותר להמתין ולראות האם בכל זאת הוא יתחפש ולמה. .

לשאלה, למי ישלח גרינברג משלוח מנות השנה, הוא עונה: "את משלוח המנות שלי אני רוצה להעניק לכל אחת ואחד מתושבי העיר היקרה שלנו, ולמלא אותו בשירות הכי טוב שאפשר ובצוות עובדים מקצועי ומיומן, שתמיד יהיה קשוב להם, על מנת לפתור כל מצוקה או תקלה בצורה הטובה ביותר".

ואיזו ברכה היית מצרף?
"עם יד הלב, הייתי מאחל, שנוכל להמשיך ולעשות לפיתוחה של העיר, לצמיחתה ולשגשוגה בכל המובנים. הציבור ער לעשייה שלנו בשנה האחרונה. נמשיך לדאוג לו בכל שכונה, בכל רחוב ובכל שעה, עם מענה הולם ואישי".

בניגוד לראש העירייה, הרב מיכה הלוי, רבה האשכנזי של העיר, לא יתחפש גם השנה. "אני אף פעם לא מתחפש", הוא אומר. "זה לא באישיות ולא באופי שלי".

למי אתה מתכוון לשלוח משלוח מנות?
"לאדם שהמשלוח שיגיע ממני יעשה אותו שמח ומאושר. זה יכול להיות חולה בבית החולים, שמצפה לתפילה, או דווקא אדם שכועס עליי. מגיעים אליי הרבה אנשים בפורים, וכולם יוצאים עם משלוח מנות צנוע, כסמל לחג, אולם משלוח מנות בסדר גודל אחר אני שולח לשלושה-ארבעה אנשים, במטרה לפייס אותם בחג הזה, ואני באמת עושה את זה".

מהי הברכה שאתה שולח להם?
"אני מאחל להם שמתוך פורים באמת נתחבר איש לרעהו בלי שום מחיצות. המטרה של משלוח המנות מבחינתי היא להוריד מחיצות".

כמו הרב הראשי, גם מ"מ מפקד תחנת כיבוי אש סגן טפסר אלון שבתאי לא מתכוון להתחפש. מי שהתחיל את דרכו בתחנה ככבאי, לפני יותר מ-27 שנה, והגיע עד לדרגה הבכירה ביותר, מתכוון גם בפורים הקרוב להשקיע את מרצו במניעת דליקות של תחפושות, תוך טיפול מהיר באירועים של נפצים ותחפושות דליקות שאינן עומדות בתקן, כך שאת פורים הוא מתכוון להעביר בחליפת הכבאי שלו. "אין לי זמן בשביל זה", הוא מסביר. "לא נראה לי שאתחפש. כבר שנים שאני לא מתחפש".

מי יקבל ממך משלוח מנות?
"חברים קרובים, שכנים ומכרים".

יש ברכה מיוחדת שהיית מקדיש להם?
"חג שמח, בריאות, הצלחה ושמחות".

חיים דורי, מנהל מרחב ירקון במד"א, עומד בראש אחד הארגונים החשובים בתחום הצלת החיים, ולמרות האחריות הגדולה בעבודה, הוא אומר: "אני מתכוון להתחפש למוכר גלידה".

למי היית רוצה לשלוח משלוח מנות מיוחד?
"למתנדבי הנוער היקרים של מד"א. הם ראויים למשלוח מנות אישי על כל מה שהם עושים במהלך השנה".

ובמה היית מברך אותם?
"מתנדבי הנוער היקרים שלנו, אתם מיטב הנוער, דור העתיד של המדינה. שעות ההתנדבות הרבות שאתם תורמים למען הקהילה באמבולנסים ובפעילות ההומניטרית הן לא דבר שמובן מאליו, ועל כך אני מודה לכם ושולח את ברכתי לחג פורים שמח".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה