חדשות פתח תקווה

פורעי חוק ברחובות

חדשות פתח תקווה3 בנובמבר 2019    דקה אחת
1

תושבי שכונות כפר גנים א' וכפר גנים ג' מלינים כבר תקופה ארוכה על חבורת אופנוענים צעירים, המסכנים את עצמם ואת משתמשי הדרך ומהווים מטרד לתושבים • המשטרה: "הנושא מוכר, ידוע ומטופל"

פורעי חוק ברחובות
משתוללים על האופנוע בכביש מכבית. "סיוט של ממש" ׀ צילום: אלון חכמון

מספר צעירים בני 16, המכנים עצמם חבורת "הדאוורה", פוקדים כמעט מדי ערב את אזור רחוב יטקובסקי, שבין שכונות כפר גנים א' לכפר גנים ג', כדי לבצע בכיכר תמרונים לא חוקיים, מהירים ומסוכנים, על אופנועים עם אגזוזים פתוחים, תוך שהם מהווים מטרד ומפגע לדיירים המתגוררים בסביבה.
קבוצות הוואטסאפ בשכונות עוסקות כבר תקופה ארוכה במטרד, ולא מעט תלונות וטענות הועלו בהן, על היעדר אכיפה למיגור התופעה המדירה מהם שינה. את הרוכבים הצעירים, הטענות של השכנים לא מעניינות כלל. הם מגיעים למקום כנוהל קבוע, כמעט באותן שעות, על מנת לייצר לעצמם חוויית אקסטרים, תוך הפגנת וירטואוזיות על כלי הרכב הדו-גלגליים שלהם.
"זה הפך לסיוט של ממש", אומר אחד מתושבי האזור. "הם מגיעים לכאן באופן קבוע, בין 23:00 לחצות, וחגים סביב הכיכר, כל אחד בתורו, עד שהם נוטשים את המקום. הם רוכבים בצורה פרועה ומסוכנת, גורמים לרעש ומהווים מפגע לאזור. זה נראה כאילו הם מנהלים ביניהם התערבויות סביב היכולת לשלוט באופנוע". שכנה אחרת מוסיפה: "אחרי תקופה ארוכה של פניות למוקד העירוני, פנינו לאחרונה גם למשטרה, ואנחנו מקווים שהיא תשים ידה על הרוכבים".
רוכבי האופנועים מגיעים גם לכביש 471 הגובל בכפר גנים ג' . לדברי תושבת השכונה, "הם מקיימים במקום תחרויות. בעבר משטרת התנועה ביצעה כאן מספר מבצעי אכיפה, שהובילו לשקט למשך תקופה מסוימת, אבל עכשיו זה חזר ואנחנו בצרה צרורה".
בשבוע שעבר, במהלך חג שמחת תורה, הגיעו מספר רוכבים לכביש 471 בשעות אחר הצהריים, וביצעו מספר פעלולים מסוכנים, בשעה שתנועת כלי הרכב על הכביש המהיר מתנהלת כבשגרה. אחד מהם תועד כשהוא רוכב כמה עשרות מטרים על גלגל אחד. במשטרת התנועה ציינו כי "הנושא מוכר, ידוע ומטופל".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    נכון גם באזור העיר הם משתוללים בלילה וזה מפריע ומטריד מאוד