חדשות פתח תקווה

פורים בפתח והשכנים במתח

חדשות פתח תקווה17 בפברואר 2020    דקה אחת
0

כפר גנים. "החגיגה" מתחילה בשעות הערב ׀ צילום: אלון חכמון

פורים בפתח והשכנים במתח
כפר גנים. "החגיגה" מתחילה בשעות הערב ׀ צילום: אלון חכמון

 

בעוד כחודש נחגוג את פורים, אבל את רעש הנפצים אפשר להרגיש כבר עכשיו. לאחרונה מתלוננים תושבים בעיר על קולות נפץ מחרישי אוזניים, בעיקר בשעות הערב והלילה.בניגוד לשנים עברו, במשטרה ובמוקד העירוני לא התקבלו הרבה תלונות, אבל בקבוצות הוואטסאפ של התושבים ובשיחות בין חברים מתלוננים תושבי כפר גנים א', ב' וג' על התופעה שהתרחבה בימים האחרונים.
בשבוע שעבר התלוננו מספר תושבים על קולות ירי שנשמעו בין השעות 2:30 בלילה ל-4:00 לפנות בוקר. לדבריהם, נשמעו מספר יריות באזור רחוב העצמאות בשכונת כפר גנים ג', ברחוב הנשיאים בכפר גנים א' וברחובות בן יהודה והיבנר הסמוכים לבית החולים השרון. אלא שבירור עם המשטרה העלה שלא התקבל כל דיווח במוקד 100 של המשטרה. בדיעבד התברר כי מדובר בנפצים עוצמתיים, שמושלכים על ידי נערים בחללים שבין בנייני מגורים, כדי ליצור אפקט רעש חזק פי כמה.
יומיים לאחר מכן נשמעו באזור, סמוך לשעת חצות, קולות נפץ שנמשכו כשעתיים לסירוגין. שכנים שיצאו למרפסות כי חשבו שמדובר בקרב יריות, גילו כי גם הפעם הנפצים גרמו לרעש המחריד. "זה היה רעש מטורף. קמנו משנת הלילה לרעש שנשמע כמו צרור יריות, וזה היה מאוד מלחיץ. זה נשמע כמו שדה קרב", מספרים התושבים.
לדברי אחת השכנות, "יש כאן רכבים ואופנועים שטסים במהירות ויוצרים הדי רעש מצמררים, אבל קולות הנפץ היו חדשים, וזה הלחיץ ללא ספק. חשבנו שהגדר המקיפה את אתר הבנייה קרסה. בעלי היה בטוח שהפיגומים קרסו, ורק כשיצאנו למרפסת, הבנו שככל הנראה מדובר בנפצים".
מבירור מעמיק יותר עולה כי מספר צעירים הצטיידו בנפצים בעלי עוצמת רעש מדאיגה, שאותם הם רוכשים בכפר קאסם או בבני ברק. גורם המעורה בפרטים ציין: "בעבר המוקד המשטרתי והעירוני היו מוצפים בקריאות כמעט עד כדי קריסה בתקופה הזאת. עתה נדמה כי קבוצות הוואטסאפ הפכו לצינור להעברת תלונות".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת
0

עוד קורבן לקורונה: שלווה זלפריינד מגני הדר,...

שלווה זלפריינד מגני הדר בפתח תקווה, היא הקורבן האחרון דל מחלת הקורונה. שלווה ז״ל הייתה גננת שנים רבות וחינכה רבים...

חדשות פתח תקווה17 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה