חדשות פתח תקווה

פועלים להחיות את מרכז העיר

חדשות פתח תקווה14 במאי 2019    דקה אחת
1

במקום בנק הפועלים במרכז העיר עומד לקום מבנה מסחרי וכן מגדל דירות בין 16 קומות, במטרה להצעיר ולחדש את אזור מרכז העיר

פועלים להחיות את מרכז העיר
הדמייה

מרכז מסחרי בן ארבע קומות,  קומה ביניים שתיועד לטובת הציבור ומגדל דירות שיתנשא לגובה של 16 קומות כך אמור להיראות המבנה החדש שיוקם על שטח מבנה בנק הפועלים בצומת הרחובות רוטשילד וחובבי ציון שבכניסה למרכז העיר. הפרויקט תוכנן ועוצב על ידי משרד אדריכלים Citybee אדריכלים.

הנהלת בנק הפועלים המחזיקה בבעלות בקרקע , היא היזמית של הפרויקט המתוכנן שקיבל השבוע את ברכתו של ראש העירייה רמי גרינברג.

על פי התכנון, יוצעו למכירה ולהשכרה דירות קטנות המתאימות עבור סטודנטים וזוגות צעירים ובכך רואה ראש העירייה חשיבות עליונה במסגרת כוונותיו להחיות את מרכז העיר ולהוביל מהפיכה בנושא עד שהמרכז יחזור לימים בהם היה תוסס ורווי בעסקים משגשגים.

עוד עולה כי במסגרת הפרויקט ייבנה חניון תת קרקעי בן ארבע או חמש קומות ואשר יציע מאות מקומות חנייה, מה שאמור לפתור את מצוקת החנייה באזור.

למרות שההכנסות מחיובי הארנונה במגורים אינן מכסות את ההוצאות שחלות על העירייה במתן שירותים לתושבים, בטוח ראש העירייה גרינברג, כי הפרויקט שמכיל עירוב שימושים, יצור איזון ראוי מעבר לפיתוח הסביבתי המורחב והתרומה העתידית שלו לפיתוח ושדרוג מרכז העיר.

"יהיו במקום ארבע קומות מסחר כך שהארנונה בעסקים תאזן את ההוצאות במתן השירות לתושבים באותו מגדל, יהיה בו חניון תת קרקעי שיפתור את מצוקת החנייה וכאמור תוקצה קומת ביניים לטובת הציבור בן במסגרת מתנ"ס או מועדון קהילתי שיותאם לסביבה הקרובה ולאו דווקא לדיירי המגדל. פרויקט כזה יסייע לסילוק המבנה הישן של בנק הפועלים ובכך ישדרג את הפנים למרכז העיר באופן ניכר כחלק מהמהפיכה שאני מוביל בכל הקשור למרכז העיר" אומר ראש העירייה רמי גרינברג.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • נתיק
    מגדל

    משוגעים היום יש שם פקקים ומה יהיה אחר כך?