חדשות פתח תקווה

פועלים להחיות את מרכז העיר

חדשות פתח תקווה14 במאי 2019    דקה אחת
1

במקום בנק הפועלים במרכז העיר עומד לקום מבנה מסחרי וכן מגדל דירות בין 16 קומות, במטרה להצעיר ולחדש את אזור מרכז העיר

פועלים להחיות את מרכז העיר
הדמייה

מרכז מסחרי בן ארבע קומות,  קומה ביניים שתיועד לטובת הציבור ומגדל דירות שיתנשא לגובה של 16 קומות כך אמור להיראות המבנה החדש שיוקם על שטח מבנה בנק הפועלים בצומת הרחובות רוטשילד וחובבי ציון שבכניסה למרכז העיר. הפרויקט תוכנן ועוצב על ידי משרד אדריכלים Citybee אדריכלים.

הנהלת בנק הפועלים המחזיקה בבעלות בקרקע , היא היזמית של הפרויקט המתוכנן שקיבל השבוע את ברכתו של ראש העירייה רמי גרינברג.

על פי התכנון, יוצעו למכירה ולהשכרה דירות קטנות המתאימות עבור סטודנטים וזוגות צעירים ובכך רואה ראש העירייה חשיבות עליונה במסגרת כוונותיו להחיות את מרכז העיר ולהוביל מהפיכה בנושא עד שהמרכז יחזור לימים בהם היה תוסס ורווי בעסקים משגשגים.

עוד עולה כי במסגרת הפרויקט ייבנה חניון תת קרקעי בן ארבע או חמש קומות ואשר יציע מאות מקומות חנייה, מה שאמור לפתור את מצוקת החנייה באזור.

למרות שההכנסות מחיובי הארנונה במגורים אינן מכסות את ההוצאות שחלות על העירייה במתן שירותים לתושבים, בטוח ראש העירייה גרינברג, כי הפרויקט שמכיל עירוב שימושים, יצור איזון ראוי מעבר לפיתוח הסביבתי המורחב והתרומה העתידית שלו לפיתוח ושדרוג מרכז העיר.

"יהיו במקום ארבע קומות מסחר כך שהארנונה בעסקים תאזן את ההוצאות במתן השירות לתושבים באותו מגדל, יהיה בו חניון תת קרקעי שיפתור את מצוקת החנייה וכאמור תוקצה קומת ביניים לטובת הציבור בן במסגרת מתנ"ס או מועדון קהילתי שיותאם לסביבה הקרובה ולאו דווקא לדיירי המגדל. פרויקט כזה יסייע לסילוק המבנה הישן של בנק הפועלים ובכך ישדרג את הפנים למרכז העיר באופן ניכר כחלק מהמהפיכה שאני מוביל בכל הקשור למרכז העיר" אומר ראש העירייה רמי גרינברג.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

פרויקט דיור מוגן שביעי לעולים בעיר

במעמד שר הקליטה יואב גלנט, נציגי החברה הקבלנית אנקום גרופ בע"מ, שתבצע את הפרויקט, ועשרות עולים חדשים, קיים ראש העירייה...

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

תושבים מתנגדים לעקירת 500 עצים במתחם סירקין

במִנהל התכנון שוקדים על תכנית להעתקת קטע דרך בכביש 40 באזור סירקין, שבמסגרתה עתידים להיעקר 500 עצי נוי ועצי איקליפטוס,...

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    3 דקות

כתיבת תגובה

  • נתיק
    מגדל

    משוגעים היום יש שם פקקים ומה יהיה אחר כך?