חדשות פתח תקווה

"פגיעה גסה בפרטיות שלנו, עד כדי מציצנות"

חדשות פתח תקווה27 ביוני 2019    דקה אחת
0

דיירי רחוב קוגלמן בשכונת נווה גן, שבתיהם פונים אל הפארק שהוגבה, מוחים: "מפחיד להיכנס לחדר השינה להחליף חולצה" • השבוע הורה גרינברג על הנמכת הפארק

"פגיעה גסה בפרטיות שלנו, עד כדי מציצנות"
הפארק בנווה גן. "בכל רגע נתון מישהו יכול להשקיף עליך" צילומים: אלון חכמון

דיירי רחוב קוגלמן בשכונת נווה גן, שבתיהם פונים אל הפארק המתוכנן, חיכו בכיליון עיניים להקמתו הפארק, שאמור היה להוות ריאה ירוקה בשכונה. אלא שכבר באוגוסט אשתקד חשף "המקומון" את תסכולם, לאחר שבמקום מרחבי דשא, החלו להיערם מול עיניהם גבעות חול ענקיות, בטענה שהן חלק מהעיצוב המיוחד של הפארק.
דוד ואפרת זילברמן, המתגוררים באחת מדירות הגן הפונות לפארק, ורינת קטן, המתגוררת בדירה דומה, הבינו שהפארק אשר לו פיללו הפך למפגע ולמטרד. "יש כאן חיבור של כשלים, ולא עוצרים את הגלגל הזה. בקדנציה הקודמת אושר לקבלני עפר להכניס לשטח מאות משאיות חול, במטרה להגביה את פני הקרקע בשטח הצפוני של הפארק. אחר כך יצרו את הגבעות הללו, בנימוקים מגוחכים, במקום להשאיר את הפארק כמישור ירוק ולטעת בו צמחייה.
"אלא שעתה הפכו את המקום לפארק אקסטרים, שבו הגבעות מהוות אתגר לרוכבי אופנועים ואופניים. המחדל הגדול הוא, מי שעומד בפסגת הגבעה ממש חודר אלינו לתוך הדירות, וזו פגיעה גסה בפרטיות שלנו עד כדי מציצנות לשמה", אומרים השכנים. "מפחיד להיכנס לחדר השינה כדי להחליף חולצה, ולדעת שבכל רגע נתון מישהו יכול להשקיף עליך.
"הגביהו את כל השטח, ובכך יצרו גם גישה קלה לחצרות שלנו, אבל לחדור אלינו לפרטיות – עד כאן. אנחנו מאמינים שראש העירייה יבין את המצוקה שלנו ויורה על הנמכת הגבעות, עד כדי ביטולן. גם הוא הבין שזו החלטה שערורייתית. אנחנו מאמינים בו ומבקשים שיחזיר אותנו לשפיות".
מאבק התושבים החל לשאת פרי השבוע, שעה שסיור במקום הוביל להנחיה להנמכת הגבעות והרחקתן מבנייני המגורים. גרינברג: "אני בהחלט קשוב לתושבים, ובכל מקרה לא נפגע בהם. עד הבחירות, העירייה לא תקצבה את העבודות בפארק. כעת עומד תקציב של 22 מיליון לפיתוח השלב הראשוני, ואנחנו מתכוונים שבתוך כשנה יהיה פארק לרווחת תושבי נווה גן".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רימון הלם הושלך לעבר בית בקריית מטלון

רימון הלם, שהושלך בשעת לילה לעבר בית פרטי ברחוב פקיעין בשכונת קריית מטלון, הפר את השקט בשכונה המערבית של העיר....

חדשות פתח תקווה11 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

ראו הוזהרתם: בעירייה חוזרים לגרור רכבים

בעירייה מתכוונים להגביר את האכיפה כנגד עברייני תנועה ונהגים החונים באופן המפריע לזרימת התנועה או המסכן חיים ומונע מעבר בטוח...

חדשות פתח תקווה11 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה