חדשות פתח תקווה

פארק המחלוקת

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

הפארק הדרומי בנווה גן ממשיך להעסיק את תושבי השכונה, וכעת עולות טענות מצד מספר תושבים וחברי האופוציזיה כי הקמתו מלווה במחדלים, וכי פתיחתו עלולה לסכן את התושבים • גרינברג: "ההתבטאויות של אותם חברי אופוזיציה אינן ראויות לתגובה"

פארק המחלוקת
הפארק הדרומי. רוב התושבים מרוצים | צילום: אלון חכמון

אחרי למעלה משני עשורים, שבמהלכם נאבקו תושבי נווה גן למען הקמת הפארק הדרומי בשכונתם, הרוחות בשטח עדיין סוערות. התושבים טוענים כי שילמו עבור הפארק עשרות מיליונים, במסגרת רכישת הדירות, אולם לדבריהם עשתה העירייה בכספם שימוש אחר. ראש העירייה רמי גרינברג, שהבין את המצב, פעל להאיץ את הקמתו של הפארק, והעבודות במקום נמצאות בשלבי סיום.
אולם מסתבר שגם זה לא מספיק, ועדיין ישנם כאלה מבין התושבים שטוענים כי הקמתו מלווה במחדלים, וכי פתיחתו במתכונתו הקיימת עלולה לסכן את התושבים. מדובר בסלע מחלוקת נוסף שמוביל לחילופי האשמות בין האופוזיציה לראש העירייה.
מסתבר כי לבקשת מספר תושבים מהשכונה, הגיעו השבוע לסיור בשטח הפארק נציגים מהפורום המשותף באופוזיציה: אורי אהד, גנאדי בורשבסקי וענת זנזורי. לטענתם, הם נחרדו לגלות כי "בשעה שבמקום מושקעים עשרות מיליונים מהקופה הציבורית, שועטת העירייה ומבצעת מחדלים קשים, שחלקם אף מסכני חיים". לכך הם מוסיפים: "בניגוד לחוק, העירייה לא סללה שביל חירום לכוחות ההצלה לצורך פינוי וגישה מהבתים הצמודים לפארק. ובמקרה של אסון, לא תהיה כל גישה לרכבי כיבוי ומד"א".
עוד לטענת חברי האופוזיציה, במהלך העבודות נטעו על השביל עצי אקליפטוס בצמוד לבנייני המגורים ומעל לחניונים תת-קרקעיים. לדבריהם, "כל מי שמבין, ולו מעט, יודע כי שורשי האקליפטוס עמוקים וחזקים, ובסמיכות שכזו הם עלולים לגרום לקריסת גג החניון התת-קרקעי. מחדלים נוספים אשר התגלו הם נטיעת עצי תות ושסק, המזמנים עטלפים, וכן עצי פרי בעלי מסוכנות לילדים הסובלים מאלרגיה".
שיתוף פעולה עם התושבים
מנגד טוענים תושבים המלווים את הקמתו של הפארק, כי המצב הנוכחי השתפר עשרות מונים לעומת מה שהיה במשך שני עשורים ויותר. "אנחנו שוקדים עם העירייה, במיוחד בשנתיים האחרונות, שמגלה קשב לבקשותינו וצרכינו בהקדמת הקמתו של הפארק", אומרים תושבים בשכונה. "הטענות שלנו פגשו ראש עירייה קשוב ואנשי תכנון וביצוע שמתייחסים לדברים שלנו".
אהד: "מדהים שוב להיווכח באטימות של גרינברג. רעיון הפארק הוא חשוב, ויש לקדמו, אך פעם נוספת נראה כי הרצון 'לגזור סרטים' ולקבוע שלטים עם שמו המפורש של גרינברג גובר על בטיחות התושבים ואיכות חייהם, תוך התעלמות בוטה ומסוכנת משלל הבקשות והאזהרות שהופנו".
גרינברג לא נשאר חייב, וטען: "למען האמת, ההתבטאויות של אותם חברי אופוזיציה אינן ראויות לתגובה, אלא שכמי שמתייחס לתושבים אני חש חובה להזכיר לכולם שבמשך כ-20 שנים לא נגעו בפארק הזה, וחלום התושבים, לרבות ההשקעה שלהם, כמעט נגנזו עד שבא רמי גרינברג – ובתוך פחות משנתיים הגשים להם את החלום למציאות".
חשוב להדגיש כי הקמת הפארק מתבצעת על פי תוכניות שאושרו בתיאום עם התושבים. התוכניות שונו מספר רב של פעמים לבקשת התושבים, ואפילו האדריכל נבחר על ידם.
גרינברג אף הוסיף: "מדובר בפארק שעלה לעירייה כ-30 מיליון שקל, ואחרי כל מה שעשינו בקדנציה הנוכחית לבוא ולטעון זו חוצפה, אבל אני מבין את לבם של חברי האופוזיציה, כי הרי זה מה שנותר להם. אזכיר לתושבים שגם אני סיירתי בשטח לא פעם ולא פעמיים, כשהסיור האחרון התקיים לפני כשבועיים, אז עמדנו על כל שלב בפרויקט והחלטנו להחליף את עצי האגוז מחשש לפגיעה באוכלוסייה אלרגנית. הרוב המכריע של התושבים מרוצה ואף למעלה מכך. מילאנו אחר בקשות התושבים לפתיחת מעבר נוסף תת-קרקעי, הכשרנו שבילים לרכבי חירום דרך קוגלמן, כך שהטענות המגוחכות שהועלו עתה מתייתרות. בכל מקרה הייתי רוצה לשמוע מאותם מקטרגים, שיזכירו לציבור מה היה בקרקע המדוברת עד לפני כשנתיים. גם מסוק חירום לא יכול היה לעבור בשטח, שהיה עמוס בגרוטאות ופסולת בניין. אנחנו סמוכים למועד פתיחת הפארק, ונמשיך להתמקד בעשייה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שומרים על הניקיון: העירייה הוציאה התראה לצו...

במסגרת מאמצי הרשות לשמירה על ניקיון העיר והמרחבים הפתוחים בתחומה, האגף לאיכות הסביבה בעירייה הוציא לאחרונה התראה לצו ניקוי לבעל...

חדשות פתח תקווה21 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

מנצחים את הקורונה: פתח תקוה ירוקה

ביממה האחרונה פתח תקוה נכנסה לרשימת הערים הירוקות עם 613 חולים פעילים בלבד. זאת לאחר שבתחילת אוקטובר העיר הוגדרה כאדומה...

חדשות פתח תקווה20 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה