חדשות פתח תקווה

פאניקת הקורונה פשטה בילדי העיר

חדשות פתח תקווה1 במרץ 2020    דקה אחת
0

דיווח ראשוני: הנחיה מחמירה יצאה מלשכת ראש העירייה, רמי גרינברג, לפיה כל מי שמקורב (בן משפחה) של מי שנגזר עליו לשהות בבידוד, עליו להמנע להגיע לבית הספר. ברחבי העיר, פשטה היסטריה, נוכח מגעים של מורים ותלמידים עם נושא המחלה ב"פיראט האדום" באור יהודה

פאניקת הקורונה פשטה בילדי העיר
צוות קורונה מגיע לפנימייה. המדריך חש בטוב ׀ צילום: אלון חכמון

בעקבות מספר מקרים שבהם עולה החשש כי ילדים תושבי העיר נחשפו לנגיף וירוס הקורונה, התעורר חשש בקרב הורים רבים בעיר האם בטוח לשלוח את הילדים לבית הספר.

בעקבות הפאניקה שעלתה בקרב הורים רבים נוכח מספר מקרים שגרמו לערעור תחושת הביטחון, הוציא ראש העיר תקנה מחמירה, לפיה, בכל בית שבו יש בן משפחה שנמצא בבידוד (הורה,  אח וכו') אל לו לאותו תלמיד להגיע לבית הספר במשך ה 14 ימים בו קרוב המשפחה ממדרגה ראשונה נמצא בהסגר. זו תקנה מחמירה יותר מכפי הנדרש ממשרד הבריאות, במטרה להרגיע במעט את הרוחות.

החשש עלה בעקבות כך שבאחד מבתי הספר בעיר, בו סגנית המנהלת, קיבלה הנחייה להישאר בבידוד זאת בעקבות ביקור שערכה בסניף "הפירט האדום" באור יהודה ושוחחה עמו ארוכות. ההורים בבית הספר חוששים שמא הגיע הנגיף גם לבית הספר. בשיחה של ראש העיר, רמי גרינברג, עם הרופא המחוזי, ציין הרופא שאין חשש לילדים שכן הם במעגל השלישי.

בנוסף, בבית ספר יסודי אחר בעיר, חזרו הורים מחו"ל, אחת האימהות התבקשה להישאר בבידוד, אך שלחה את ילדיה לבית הספר. קמה מהומה בבית הספר, ובעקבות התערבות של ועד ההורים אחרי יום אחד האמא נעתרה והשאירה את ילדיה בבית.

בבית הספר שובו בו לומדים ילדים המתגוררים באור יהודה, והוריהם אמרו שהם רק ביקרו למספר דקות בחנות "הפיראט האדום", הדבר עורר פאניקה בבית הספר.

מבית הספר, יצאה הודעה להורי תלמידי בית ספר שובו לפיה כל מי שהיה בפיראט האדום בימים שני – שלישי במשך כל היום וראשון מ-6 בערב למשך רבע שעה לבוא לקחת את הילדים שלו מבית הספר. לדברי בית הספר ההנחיה הגיעה מעירית פתח תקוה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה