חדשות פתח תקווה

עתירה על הדרך

חדשות פתח תקווה7 באוקטובר 2019    2 דקות
0

בעלי קרקע חקלאית שהופקעה לצורך סלילת כביש מכבית 471 דורשים שתושב הקרקע, כיוון שלא נעשה בה שימוש והיא עברה למעשה לתחום השיפוט של גני תקוה כתוצאה מסלילת הכביש

עתירה על הדרך
עו"ד קמר. "השטח הפך לאתר פסולת" ׀ צילום: באדיבות המצולם

עתירה הוגשה לבית המשפט לעניינים מִנהליים בלוד, בשם שלושה שותפים בעלי קרקע חקלאית ששטחה כ-2.2 דונמים, מתוך קרקע בשטח של כ-40 דונמים סמוך לשכונות בת גנים וכפר גנים ג'. העותרים דורשים להשיב להם את הקרקע, שהופקעה באישור העירייה למטרת סלילת כביש מכבית 471.
באמצעות עו"ד משה קמר, דורשים העותרים להשיב להם את השטח האמור, כיוון שלא נעשה בו שימוש מעבר לזמן הסביר, וחלקו הועבר כתוצאה מסלילת הכביש – לתחום השיפוט של גני תקוה, בעקבות הסדר בין הרשויות ובאישור שר הפנים עוד באוגוסט 2006.
לטענת העותרים, בעקבות ההפקעה שביצעה מע"צ לצורכי סלילת כביש 471, נותרה יתרת קרקע שאין בה כל צורך או שימוש. כמו כן, התייתר הצורך הציבורי בדרך, בשטחה של חלקה 136 שלא הופקע, ובתכניות בניין העיר התקפות לא מתוכננת דרך בשטח זה. בעתירה נטען עוד: "בפועל, העירייה מעולם לא תפסה את החזקה על השטח, ואין בכוונתה או בסמכותה לממש את הייעוד הציבורי הקבוע לו בתכניות בניין העיר".
העותרים טוענים כי כביש מכבית 471 נמצא כיום בשלבי ביצוע מתקדמים, כשהשטח המבוקש מנותק מהרצף האורבני של פתח תקוה ומהתשתיות העירוניות, ונמצא במצב של הזנחה. לדבריהם, "השטח הפך לאתר פסולת בניין בלתי חוקית".
יצוין כי בעקבות תיקון שטח השיפוט של עיריית פתח תקוה והעברת חלק משטחה של חלקה 136 לתחום השיפוט של המועצה המקומית גני תקוה, תיקן רשם המקרקעין את הרישום בפנקסי המקרקעין ורשם את חלקה 136 כמצויה בתחומי השיפוט של שתי הרשויות. כמו כן, גני תקוה מתכננת להקים במקום פרויקט מגורים, שבמסגרתו עתידות להיבנות 1,888 יחידות דיור, בנוסף למבני ציבור, שטחי תעסוקה ופארק בשטח של כ-80 דונם.
בעתירה נטען: "העירייה מוסמכת לממש מטרות ציבוריות על שטחים המצויים בתחום שטח השיפוט שלה, ואינה מוסמכת לממש מטרות ציבוריות בשטחים שאינם בתחום השיפוט שלה". לכן מבקשים העותרים להשיב את הקרקע לבעליה, כיוון שהיא אינה מצויה עוד בתחום שיפוטה של העירייה, ומציינים כי מועצת גני תקוה הודיעה על הסכמתה להחזיר את השטח האמור לבעליו.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה