חדשות פתח תקווה

עכשיו מקצצים

חדשות פתח תקווה13 בדצמבר 2018    2 דקות
0

עובדים בעירייה מוחים על ההחלטה לקצץ 30% מהשעות הנוספות • יו"ר ארגון העובדים: "אני מונע דרישה של עובדים לפגוע בהתנהלות המערכת ולצאת לשביתה או סכסוך עבודה"

עכשיו מקצצים
סמוליאנוב. פגיעה בעובדים צילום: אלון חכמון

הודעה שהפיץ ליאוניד סמוליאנוב, סמנכ"ל לארגון ומשאבי אנוש בעירייה, בקרב מנהלי מִנהלים ואגפים על החלטת ראש העירייה לנכות באופן גורף מכלל העובדים 30% מהשעות הנוספות המשולמות להם – מעוררת סערה בקרב העובדים ותרעומת בקרב ארגון העובדים.
העובדים שקיבלו את ההודעה ממנהליהם מבקשים מראש העירייה לשקול שוב את הנושא. "יש עובדים שקיבלו הטבות מפליגות במשך השנים ונהנים מתשלום של עשרות שעות נוספות, כך שקיצוץ אצלם יהיה נכון ומוצדק. לפגוע בנו, העובדים שמשתכרים שכר מינימום ומחויבים לתשלום משכנתה או שכר דירה, זה לגרום לנו למכת מוות. למה שנגיע לעבודה בימי שישי אם לא נקבל תשלום על כך? למה שנסכים לעבוד ולשרת ציבור תמורת 7,000 שקל ברוטו? ראש העירייה חייב לשמור ולהגן על שכר העובדים תוך בחינת תועלתם למערכת ורמת השירות שלהם לתושב. מי שלא עומד בסטנדרטים האלה, שיקזזו משכרו, אבל גם ראש העירייה חייב להבין שעובד שמתוגמל בצורה נאותה ומרגיש בטוח במקום העבודה – ייתן מעצמו תפוקה כפולה ומכופלת".
יו"ר ארגון העובדים, אלי שלמה: "אני מונע בכל דרך דרישה של עובדים לפגוע בהתנהלות המערכת ולצאת לשביתה או סכסוך עבודה. אני מכבד את ראש העירייה הנכנס ומאמין שבשיתוף פעולה נוכל לקדם את המערכת להתייעלות ולתיקון כל העיוותים. אילו היה גרינברג מתייעץ עמי, הייתי בנקל פורס בפניו את החלוקה הבלתי מוצדקת והבלתי שוויונית של שעות נוספות ושעות כוננות, אבל לפגוע באופן גורף בכלל עובדים – לכך לא נוכל להסכים. אני מוכן כבר עתה לחתום על הקפאת מצב, תוך כוונה כנה ללכת לתכנית הבראה משותפת והתחייבות שלא קולטים עובדים חדשים, ואני לא מדבר על משרות אמון או מנהלי לשכות. אני מבין את צורכי ההתייעלות, אבל חייב להגן על העובדים שמשתכרים שכר מינימום".
בבדיקה שערכה העירייה נמצא כי רכיב השכר בתקציב העירייה עומד על 60%, בעוד שברשויות מקומיות אחרות לרבות נתניה, ראשל"צ ואשדוד, רכיב השכר אינו עולה על 40%. בתקציב עיריית פתח תקוה, המגיע לכדי 2.2 מיליארד שקל, מהווה רכיב השכר – כך עולה – נתח משמעותי, המגיע לכדי 1.32 מיליארד שקל.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"גופה בוואדי"

  דיווח שווא על גופה שצפה בוואדי סמוך לשכונת הדר גנים בעיר, שהתברר כ"מעשה קודנס", הוביל לעיכובו לחקירה של בן...

חדשות פתח תקווה26 בינואר 2020    דקה אחת
0

העץ כבר לא נדיב

עץ אקליפטוס בן מעל ל 65 שנה שהיה נטוע על מדרכה ברחוב מונטיפיורי 19 במרכז העיר, קרס ונפל ממקומו לפני...

חדשות פתח תקווה24 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה