חדשות פתח תקווה

עושים שוק

חדשות פתח תקווה21 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

השוק העירוני משנה את פניו ויהפוך למתחם בילוי בשעות הערב - על פי תכנית העירייה, בעלות של כ-8 מיליון שקל • במסגרת הפרויקט ישודרגו התשתיות, והחנויות שבבעלות העירייה יוסבו לבתי קפה, מסעדות, ברים וגלריות

עושים שוק
השוק העירוני. יותר מחוויית קניות ׀ צילום: אלון חכמון

השוק העירוני ישנה את אופיו, ויהפוך משוק ירקות ופירות לשוק ססגוני שמשעות הערב הוא מרכז בילוי. זה החלום שאותו רוקמת העירייה בימים אלה, במסגרת פרויקטים לשנת 2020. עלות הביצוע של הפרויקט – כ-8 מיליון שקל, והיא תחולק לשני מסלולים.
כבר בקדנציה הקודמת, השקיעה העירייה בתשתיות חדשות ברחבי השוק, והמתחם זכה לקירוי, כדי לאפשר הגעה של לקוחות גם בימים הגשם. עתה, הטיל ראש העירייה רמי גרינברג על מנהל מִנהלת מרכז העיר, רונן צברי, לקחת תחת אחריותו גם את פרויקט שדרוג השוק העירוני, על מנת להעמיד במרכז העיר שוק רבגוני, שיציע לקהל הרבה יותר מחוויית קניות, וישלב גם חוויית בילוי ותרבות, בסגנון השווקים התל אביביים ושוק מחנה יהודה בירושלים.
את הפרויקט מוביל מנכ"ל העירייה יניב בניטה, בתיאום עם הגופים המקצועיים, חלקם חיצוניים, וכן ראש העירייה. במסגרת המסלול הראשון, תבצע העירייה במימונה שדרוג משמעותי של חנויות השוק. על פי התכנית, כל החזיתות יהיו אחידות, לרבות הדוכנים, ומעל יוצבו גגונים, וכן יוסדרו תשתיות החשמל והתאורה. במסלול השני מתוכנן ריצוף השוק, ותיאסר על בעלי הבאסטות השלכת פסולת ושיירי ירקות ופירות.
שני המסלולים עתידים לתת מענה לפעילות השוטפת של השוק במתכונתו הנוכחית. בנוסף, בעירייה מתכננים להוציא להשכרה את 18 החנויות שבבעלות העירייה הסגורות כבר יותר משנתיים. על פי תנאי העירייה, בחנויות אלה תיאסר מכירת פירות וירקות, והן ישמשו לבתי קפה, מסעדות, ברים, חנויות אופנה וחפצי אמנות, או כל תחום אחר שיוביל להגעתו של קהל גדול בשעות הערב והלילה.
במסגרת הסכם השכירות, השוכרים יחויבו בשיפוץ החנות על חשבונם, וזאת בהתאם לתכנית אדריכלית מאושרת על ידי אדריכל הפרויקט.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה