חדשות פתח תקווה

עושים סדר

חדשות פתח תקווה13 בפברואר 2020    2 דקות
0

לקראת פסח, מבטיח ראש מִנהל שפ"ע שעבודות איסוף הפסולת והגזם יסתיימו לפני כניסת החג, ומזכיר להוציא אשפה וגזם רק ביום המיועד לכך

עושים סדר
בן משה. "התחייבתי שזה לא יקרה יותר" ׀ צילום: אלון חכמון

 

כחודשיים לפני פסח, יצא השבוע סגן ראש העירייה וראש מִנהל שיפור פני העיר (שפ"ע), צדוק בן משה, בקריאה לתושבים, שלא להוציא אשפה, פסולת או גזם, אלא ביום ההוצאה בלבד.
לפני מספר חודשים הוחלט על הגברת האכיפה ורישום קנסות למי שלא יקפיד על הוצאת פסולת וגזם בימי ההוצאה שנקבעו לכל שכונה. לדברי בן משה, "במשך שנים הסברה הייתה שניתן להוציא גזם וגרוטאות מתי שרוצים. לצד אלה שהקפידו על שמירת ההנחיות, היו רבים שהוציאו גרוטאות וגזם שלא בימים המיועדים לכך. נוצר מצב שזבל נערם מדי יום באזורים שונים בעיר והרחובות נראו לא מתוחזקים".
בן משה מדגיש: "עם המעבר ליום הוצאה אחד, מורגש בעיר השיפור, והנתונים מדברים בעד עצמם. אם בעבר נרשמו בשכונה מסוימת 90 ערימות שהוצאו שלא ביום ההוצאה, היום מדובר בארבע ערימות בלבד. המצב אף היה קשה יותר לקראת החגים, אז נהוג היה לאפשר לתושבים להוציא פסולת ואשפה במשך שבועיים לפני פסח, ומשאיות הפינוי היו מתזזות ממקום למקום.
"מעבר לפגיעה הממשית באיכות החיים ובעובדי העירייה, בלט חוסר הסדר, והתלונות הציפו את המוקד. בערב פסח שעבר סיימנו את ניקיון העיר כחמש דקות לפני כניסת החג. זה הספיק לי כדי להתחייב שאעשה הכל כדי שזה לא יקרה יותר. כבר בראש השנה האחרון סיימנו את מלאכת הניקיון של העיר סמוך לשעה 13:00 בצהריים, הרבה לפני כניסת החג, והכל הודות לתכנון ולשיתוף פעולה של התושבים, בנוסף להגברת האכיפה".
בן משה מרגיע ומציין: "במקרים חריגים של מעבר דירה, החלפת ריהוט או שיפוץ, העירייה תדאג לפינוי בתיאום מוקדם מול המוקד העירוני. ניתן את המענה הראוי". עם זאת, בן משה מודה שלא הכל מושלם. "לדאבוני", הוא אומר, "אנחנו כבולים בתוך מכרזים ישנים עם קבלנים חיצוניים, ואלה אינם מוכנים ליישר קו עם המדיניות החדשה שלנו. בקרוב נפרסם מכרזים חדשים, ונדע ליישם את ההנחיות בדרישות המכרז. ללא ספק, זה יפתור את הבעיה הנוכחית באופן ניכר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה