חדשות פתח תקווה

עוקץ הרכבים המתוחכם

חדשות פתח תקווה13 ביוני 2019    2 דקות
0

חברי חוליה שעסקה בגניבת רכבים, שהוצגו למכירה באתר יד2, חלקם של תושבי העיר, נעצרו לאחרונה ובימים הקרובים יוגשו נגדם כתבי אישום

עוקץ הרכבים המתוחכם
אתר יד2. ניצלו את הפלטפורמה ׀ צילום מסך

המשטרה פיצחה שיטה מתוחכמת לגניבת כלי רכב, לאחר שעצרה לאחרונה חברי חוליה שעסקה בגניבת רכבים, חלקם של תושבי העיר. בימים הקרובים יוגשו נגדם כתבי אישום.
על פי החשד, החוליה גנבה רכבים שהוצגו למכירה באתר יד2. חברי החוליה עקבו אחר פרסומים באתר, וכשנחשפו לרכב שבו חפצו, לרוב רכבי יוקרה וג'יפים, הם פנו למוכר וביקשו לתאם עמו פגישה במטרה לראות את הרכב. למפגש המתואם היה מגיע "הקונה" רגלית. לאחר בדיקה קצרה, היה מציע למוכר לנסוע יחד למכון בדיקה קרוב, במטרה לבחון את הרכב.
באחד המקרים, לפני כשבועיים, הציע תושב פתח תקוה את הג'יפ שברשותו למכירה באתר. מקום המפגש נקבע לרחוב פינס בשכונת מחנה יהודה. זמן קצר לאחר מכן, פנו השניים למכון בדיקה באזור התעשייה סגולה בעיר. עם הגעתם למכון, יצר "הקונה" קשר עם חשוד נוסף, שותפו לעקיצה, והזמין אותו "לבדוק את הרכב". למוכר אמר כי מדובר באחד הבוחנים במכון, החוסך ממנו הוצאות מיותרות.
על פי חקירת המשטרה, בעוד "הבוחן" בודק כביכול את הרכב, היה "הקונה" מזמין את המוכר לשתות קפה. זמן קצר לאחר מכן היה פונה לכאורה לבדוק מה קורה עם "הבוחן" ונעלם. בחלוף מספר דקות, כש"הקונה" לא היה חוזר, היה המוכר מבין כי נפל קורבן לעוקץ מתוכנן, וכי רכבו נגנב. בעקבות מספר תלונות דומות שהוגשו במשטרה, נעצרו חברי החוליה, ובימים הקרובים יוגשו נגדם כתבי אישום.
יצוין כי ברבעון הראשון של שנת 2019 חל זינוק של כ־50% בגניבות ג'יפים וג'יפונים ביחס לשנה שעברה – כך עולה ממדגם ארצי, שנערך על ידי חברת איתוראן בקרב כ־600 אלף בעלי כלי רכב בתחילת חודש אפריל. כלי הרכב המועדים ביותר לגניבה הם משנות הייצור 2015 עד 2018, המהווים כ-60% מכלל כלי הרכב שנגנבו בתקופה זו. כלי הרכב הפופולריים ביותר בקרב גנבים הם ג'יפים וג'יפונים – 40%, כלי רכב פרטיים – 27%, מסחריים – 13%, משאיות – 8%, אופנועים – 5% וכלי צמ"ה – 1%.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

פרויקט דיור מוגן שביעי לעולים בעיר

במעמד שר הקליטה יואב גלנט, נציגי החברה הקבלנית אנקום גרופ בע"מ, שתבצע את הפרויקט, ועשרות עולים חדשים, קיים ראש העירייה...

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

תושבים מתנגדים לעקירת 500 עצים במתחם סירקין

במִנהל התכנון שוקדים על תכנית להעתקת קטע דרך בכביש 40 באזור סירקין, שבמסגרתה עתידים להיעקר 500 עצי נוי ועצי איקליפטוס,...

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    3 דקות

כתיבת תגובה