חדשות פתח תקווה

סערה סביב פתיחת סניף "קשת טעמים" בשבת

חדשות פתח תקווה18 ביוני 2019    2 דקות
3

על רקע כוונת הרשת להפעיל חנות במתחם רוזנפלד לשעבר גם בסופי השבוע, פנה יו"ר סיעת ש"ס לבעלי המתחם החרדים, ואלה פנו לבעלי הרשת בקריאה לסגת מכוונתם

סערה סביב פתיחת סניף "קשת טעמים" בשבת
צילום אילוסטרציה אינג אימג'

סערות הכשרות בעיר מתחדשות, על רקע כוונתה של "קשת טעמים" להפעיל את הסניף המקומי שלה במתחם רוזנפלד לשעבר, מטרים ספורים משכונת נווה דקלים, גם בשבת.

בעקבות הפרסום, מיהר ממלא מקום ראש העירייה ויו"ר סיעת ש"ס אוריאל בוסו לפנות לבעלי המתחם, אנשי עסקים חרדים, ולבקש מהם לדאוג למניעת חילול השבת באזור, שכן לא מדובר בפאתי העיר. בוסו היה גם זה שהוביל לפני מספר שנים את ביטול הסכם השכירות עליו חתמה "קשת טעמים" עם איש העסקים המקומי חזי שלאיין, לאחר שנודע כי בכוונתה לפתוח את החנות בשבת באזור התעשייה סגולה.

יו"ר סיעת ש"ס היה גם ממובילי המאבק לסגירת סניף "טיב טעם" באזור התעשייה סגולה, לאחר שפנה לבעלת המתחם ולבעלי הרשת בדרישה למנוע פעילות העסק בשבת, מה שהוביל לסגירתו. עתה, כך עולה, פנה בוסו לבעלי המתחם, חברת ארץ ר.צ, וביקש מהם לדאוג למניעת חילול השבת, שכן מדובר בהפרת חוק העזר העירוני בכלל ופגיעה ברגשות ציבור לא מבוטל באזור בפרט.

בעקבות פנייתו, הוציא עו"ד שי רובינשטיין מטעמם של הבעלים מכתב לבעלי "קשת טעמים" ובו ביקש למנוע פתיחת העסק בשבת, שכן לדבריו, מדובר בהפרה בוטה של הסכם השכירות בין הצדדים. "כוונתכם זו עומדת בניגוד לאופי המתחם ולאופיו של אזור המגורים, שברובו המכריע מתנגד מכל וכל לחילול השבת ופגיעה בקודשי ישראל".

לדברי עו"ד רובינשטיין, "בעלי המתחם הינם יהודים יראי שמים, הרואים ערך עליון בשמירת השבת ומועדי ישראל ולא יתנו ידם לפגיעה באלו, כמו גם לפגיעה בסטטוס קוו בעיר פתח תקווה וברגשות תושביה". כמו כן, הוא מציין שמדובר בעבירה על חוק עזר עירוני, שהפרתו מהווה עבירה פלילית.                                                                                                                                                                                                                     בוסו. פועל בכל החזיתות

לא ברור אם עכשיו ייאלצו בעלי "קשת טעמים" לסגת מכוונתם לפתוח את החנות בשבת, האם יוותרו על פתיחת סניף בעיר, או לחלופין יפתחו מאבק מול המגזר החרדי בעיר.

 

 

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

עלייה בשיעור הזוגות הנרשמים לנישואים

עלייה בשיעור הרישום לנישואים במהלך שבעת החודשים האחרונים בהשוואה לשנה שעברה. העלייה נאמדת בכ-47% לעומת אשתקד. החל מל"ג בעומר, שמתקיים...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות
0

הגיעו לכבות שריפה וגילו מעבדת סמים

בשריפה שפרצה בארון חשמל בבניין מגורים ברחוב אנדרסן פינת שרת חולצו שני לכודים. על השריפה, שהחלה בחדר המדרגות בקומה העליונה,...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות

כתיבת תגובה

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אז ככה זה לא קרוב לשום שכונה…

 • מיכליס אהוד
  לא קרוב לשום שכונה...די

  אז ככה זה לא קרוב לשום שכונה…

 • דן
  עיר של כפייה דתית

  חלאס עם הכפייה הדתית. צאו לאנשים מהחיים! מי שלא רוצה לחלל שבת שלא יקנה שם. נקודה. די להכתיב לאחרים מה לעשות ומתי ואיפה לקנות! מה זה עניינכם בכלל מה האחרים קונים ומתי??? חבורה של פנאטים צבועיים.