חדשות פתח תקווה

סליחה על השאלה

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0
סליחה על השאלה

יום הכיפורים הוא יום של סליחה ומחילה, שבו כל אחד מאיתנו אמור לעשות את חשבון הנפש שלו. לפיכך, פנינו לשלוש דמויות רבות השפעה בעיר: ראש העירייה רמי גרינברג, הרב הראשי האשכנזי של העיר מיכה הלוי ויו"ר האופוזיציה אורי אהד, והצבנו בפניהם שתי שאלות זהות – ממי אתה רוצה לבקש סליחה? ומה אתה מאחל לנו לשנה החדשה?
גרינברג: "אני מתנצל בפני כל מי שנפגע ממני, ומצהיר ששום דבר לא היה במכוון. מעולם לא פגעתי באחר, וכל מעשיי נעשו מתוך כוונה כנה ואמיתית, לטובת ולרווחת תושבי העיר".
ומה אתה מאחל לנו לשנה החדשה?
"אני מאחל לכל התושבים שנה טובה, שנה של בריאות, שנה שבה נמגר את הקורונה סופית, שנה של הגשמת כל המשאלות והחלומות של כל אחת ואחד מאיתנו. שנה שבה נמשיך להוביל באחדות את העיר הכי גבוה והכי חזק שאפשר, למען התושבים היקרים".
הרב הלוי מוצא את יום הכיפורים כהזדמנות לבקש סליחה ומחילה באופן המיוחד לו: "אני מבקש סליחה מתושבי העיר, שבחצרותיהם התקיימו השנה מניינים רבים ולפעמים הדבר הפריע למנוחת השכנים. התפעלתי מתושבי העיר, שידעו לכבד את המתפללים ולא הלינו על הפרעה, בלי כוונה חלילה. לא קיבלתי תלונה אחת, למרות שהתפילות החלו בשבע בבוקר ולעתים יש תינוקות שישנים ואזרחים שרוצים לצאת עם הרכב בשעה הזאת. זה היה מרגש, ולכן מהם אני מבקש סליחה".
ומה אתה מאחל לתושבי העיר לשנה החדשה?
"כמו שבורא עולם סולח לנו לקראת יום הכיפורים, כך אני מאחל לכל תושבי העיר להיות סלחניים זה כלפי זה, פחות להיפגע, כי רוב הרגשת הפגיעה מקורה בדמיון, ולכן צריך להיות יותר סלחניים".
יו"ר האופוזיציה אהד מקדיש את הסליחה שלו לסביבה הכי קרובה אליו. "פנתה אליי בתי בת ה-4 והעירה לי בלשונה: 'אפילו ביום ההולדת שלך הלכת בערב לעבוד, אתה לא מתבייש?'. אז אולי זה המקום לבקש סליחה מהמשפחה והילדים, על פחות שעות שאני איתם במהלך השבוע, תוך תקווה שאפצה אותם בסוף השבוע. אולי גם ממירב רעייתי, שעובדת במשרה כפולה, גם בבוקר במשרד וגם אחר הצהריים במשרה יותר מכפולה עם הילדים".
ומה אתה מאחל לנו לשנה החדשה?
"אני מאחל ורוצה שיהיה טוב, שאנשים יחייכו, כי יהיה להם נעים יותר. כמו גלגל תנופה, טוב גורר טוב, ערבות הדדית, שאנשים יתעוררו עם תחושה של טוב, וכל אחד יתרום מהטוב שלו לאחר. כך ניצור סביבה שכיף ונעים לחיות בה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ניצחון זמני לתושבי הדר גנים

אנחת רווחה חלקית נשמעה השבוע בקרב תושבי הדר גנים, לנוכח פרסום מכרז ראשון של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבניית 2,499...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0

מאות תלמידים נשלחו לבידוד בגלל מורים שחלו

יותר מ-60 כיתות נסגרו לאחר ראש השנה והילדים והצוות נשלחו לבידוד. בין היתר, התברר כי מורה, שאובחן כחולה מאומת, לימד...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה