חדשות פתח תקווה

סכנה מעל ראשי הילדים

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0
סכנה מעל ראשי הילדים
הנפת האשפתון מעל הגן. "בעירייה מגלים אוזלת יד" ׀ צילום: אלון חכמון

כבר בשנת הלימודים הקודמת התרעמה גננת באחד מגני הילדים שבאשכול שברחוב יד הבנים על סכנה המרחפת מעל ראשיהם של ילדי הגן בכל פעם שמפנה האשפתון טמון הקרקע שמחוץ לגן מגיע למקום. לטענתה, איש בעירייה לא היה קשוב לפניותיה. בעקבות פניית "המקומון", הורתה העירייה על שינוי זמני פינוי האשפה.
הגננת, שהעבירה מספר קריאות למוקד 106 ודיווחה על המפגע, קיבלה אינספור תירוצים, אולם עד היום ההתנהלות נותרה בעינה. בשעה שהילדים נמצאים בחצר, מגיע הקבלן לפנות את המכל הגדול, כשהוא מניף אותו באוויר. עבור הגננת והסייעת בגן מדובר ברגעי חרדה של ממש.
הורים לילדים בגן, ששמעו על מצוקתה, אומרים: "זה איום ונורא לשמוע, כמה היא מגלה אחריות וכמה בעירייה מגלים אוזלת יד. מה הבעיה לדרוש מהקבלן שיפנה את הפחים או לפני תחילת יום הלימודים בגן או בסוף היום? למה הילדים צריכים להיות בסכנה, שחלילה משהו ישתבש והפח הזה ייפול לשטח הגן ויפגע באחד הילדים?
"אנחנו, כהורים לא מבינים את תשובת העירייה 'שהגננת תשגיח על הילדים ותרחיק אותם מהאזור ברגע שהקבלן מגיע למקום'. הרי מדובר בכ-34 ילדים, ואם אחד מצליח לחמוק מעיניה בשל הסקרנות שלו, אז הוא מצוי בסכנה. אני מקווה שעכשיו מישהו ייקח אחריות ובעיקר יגלה יוזמה ואכפתיות, כדי להורות לקבלן על שינוי שעות הפינוי".
מהעירייה נמסר: "הנושא הובא בפני הגורמים האמונים על כך בעירייה, והוחלט כי זמני הפינוי יהיו לפני או אחרי זמן שהות הילדים בחצר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

העיר שגדלה באחת

היום, (13.11) אחרי דיונים, נפלה החלטת הותמ"ל (הועדה הארצית של תכנון ובנייה למתחמי דיור מועדפים), לאשר את תוכנית סירקין. משמעות...

חדשות פתח תקווה13 בנובמבר 2019    4 דקות
1

סניף טר"ם ייצא מהבניין בכפר גנים א'

שנתיים לאחר שנפתח סניף טר"ם, המעניק שירותים רפואיים טרום פנייה למיון, בכניסה לבניין מגורים ברחוב לוחמי הגטו שבשכונת כפר גנים...

חדשות פתח תקווה13 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה