חדשות פתח תקווה

סירקין הקטנה בסכנת סיפוח

חדשות פתח תקווה31 באוקטובר 2018    דקה אחת
0

שטח שמדרום לכפר סירקין, המשתרע לאורכה של רצועת הגבול בין שכונת הדר גנים לכביש 471, עשוי לשמש לטובת הרחבת שטחה המוניציפלי של העיר אלעד

סירקין הקטנה בסכנת סיפוח
שטח שמדרום לכפר סירקין, המשתרע לאורכה של רצועת הגבול בין שכונת הדר גנים לכביש 471, עשוי לשמש לטובת הרחבת שטחה המוניציפלי של העיר אלעד

תכנית להקמת אלפי יחידות דיור בצדה הדרומי של העיר פתח תקוה, הנמצאת בהליכי אישור בותמ"ל, מבוקשת על ידי מִנהל התכנון במשרד האוצר – לטובת הרחבת שטחה המוניציפלי של העיר אלעד – כך עולה ממכתב שהגיע לאחרונה לידי "המקומון".
נבהיר תחילה כי מי שבסופו של דבר יצטרך לקבל את ההחלטה בנושא הוא שר הפנים, העומד בראש הוועדה הגיאוגרפית לגבולות שיפוט, אשר רשאי להורות על העברת שטחים המצויים בגבול בין מספר ערים – מתחומה המוניציפלי של עיר אחת לתחום המוניציפלי של עיר אחרת.
מדובר בשטח שמדרום לכפר סירקין, המכונה "סירקין הקטנה", אשר משתרע לאורכה של רצועת הגבול בין שכונת הדר גנים לכביש 471, החל מנקודת המחלף ועד לכביש 6.
מי שעומד מאחורי ההצעה, שתעורר בוודאי סערה בעירייה, הוא אהוד יוסטמן, מנהל אגף בכיר לתכנון מקומי במִנהל התכנון שבמשרד האוצר, שאותו הפנה אל יו"ר הוועדה הגיאוגרפית לגבולות שיפוט במחוז המרכז, רו"ח גבי מימון.
במכתב מציין יוסטמן כי השתתף בישיבות ובסיורים של הוועדה הגיאוגרפית לגבולות שיפוט, שדנה בנושא, כנציג מטה מִנהל התכנון וכמי ששימש יו"ר ועדת ההיגוי של תכנית מתאר אלעד. לדבריו, בישיבות אלה עלו צורכי היישוב אלעד מחד וההקשר התכנוני המורכב שבו מצויה העיר מאידך. כשהכוונה למחצבה המצויה על גבולותיה של אלעד מצפון, קו החשמל והמסדרון האקולוגי המשמעותי ממזרח, יער קולה מדרום ומערכת הכבישים ממערב.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה