חדשות פתח תקווה

סוף שאפשר למנוע

חדשות פתח תקווה30 בדצמבר 2019    3 דקות
0

קובי אדרי העלה פוסט בו הוא מבכה את מותו מקור בסופה שהתקיימה בסוף השבוע, של הומלס שהיה מבקר במסעדתו. ויצא בקריאה לתושבי פתח תקווה לסייע לנזקקים עורר גל של אהדה ברשת. על האסון ועל תחושת ההחמצה

סוף שאפשר למנוע
 1. פוסט סוחט דמעות שהעלה אתמול בלילה קובי אדרי, שותף ובעלים של סניף בורגרס בר בצומת רוטשילד פינת הרצל שבמרכז העיר בו סיפר אודות פטירתו מקור של דר רחוב שלן בשביל שבין רחוב הרצל לישיבת לומז'ה הסמוכה ואשר הפך לאורח כבוד של העסק שלו , גרף עשרות אלפי לייקים ותגובות ואדרי, בצניעותו מתקשה לעכל . "זו לא היתה המטרה שלי חלילה" הוא אומר ומספר. "לפני כארבע שנים נכנס אליי ארקדי למסעדה וביקש לשטוף פנים וידיים וכל פעם כשהצענו לו לאכול הוא פשוט דחה את הבקשה בנימוס. יום אחד רדף אחריו השותף שלי ממש רדף אחריו עם שקית ואוכל והודיע לו שאם הוא לא לוקח את זה שלא ייכנס יותר למסעדה. הוא נבוך אבל הסכים ומאז כל יום בשעה 11.40 הוא היה מגיע למסעדה, לא אחת המתין בצד כשהיה עומס גם במשך 40 דקות, כזה מנומס הוא היה . היינו נהנים לתת לו את האוכל והשתייה וזה רק המעט ממש. הוא סירב לקבל , כל מה שהצענו לו הוא דחה הוא היה אחד עם כבוד עצמי ולא שידר מסכנות. הבנו שהוא עלה מאודסה ולא הצליח להתאקלם מבחינת שפה ותרבות. הוא לא הסכים לקבל מאף עסק רק מאיתנו ואני מאמין שזה בגלל שנתנו לו הרגשה שזו נתינה מהלב".
  ומה קרה ?
  "במוצאי שבת שליח שלי שמתנדב במד"א התקשר אליי ואמר לי שארקדי נמצא ללא רוח חיים במקום שבו לן לאחר שסבל מהיפוטרמיה. עמדתי דקות ארוכות מתקשה להאמין. האיש המקסים הזה שהתחבר לנו ללב ממש לא יבוא יותר. ברגע האמת לא היינו שם בשבילו אולי יכולנו לתת לו שק שינה, תנור או משהו שהיה משאיר אותו בחיים וזה איום ונורא".
  מה עשית?
  "כשבאתי בלילה הביתה הרגשתי שאני חייב לפרוק את זה והדרך היתה בלכתוב פוסט כדי להוציא את המועקה מהלב שלי. פתאום פונים אליי אנשים כדי להעביר אליי שמיכות וכל מיני דברים אבל עם כל הכבוד והצניעות אני לא יכול ולא יודע למסד את זה . אני לא עמותה אני אדם פרטי שמוכן לקחת על אחריותי ארבעה דרי רחוב וזה מה שאני עושה. המקרה של ארקדי, הוא דוגמא שלא דווקא האוכל גרם למותו אלא הקור שגרם למותו מהיפוטרמיה".
  הצלחת להשפיע על אנשים ? להעיר אותם מתרדמת? נגעת בלב של אלפי אזרחים
  "אם נצליח לעשות התעוררות של הציבור זה מבחינתי ההישג הכי גדול. זו לא היתה המטרה כשכתבתי את הפוסט אלא רצון שלי לפרוק את התסכול והשבר שהרגשתי עם הידיעה על מותו. אני לא עושה את זה בשביל פרסום או שיווק של העסק ממש לא חס ושלום. העסק שלי עובד ומפרנס כבר 12 שנים פשוט צריך שיהיו אנשים טובים באמצע הדרך. הכמות אנשים שהכירו אותו זה מדהים קיבלתי מעל ל – 100 הודעות מתושבים שפגשו בו וניסו להציע לו עזרה אבל אני הוא סירב תמיד בנימוס ".
  אדרי, מתקשה להפנים את המבוכה ומספר על תגובה שכתב לו אחד האזרחים ושריגשה אותו במיוחד. "'בזכותך , עד היום דרי רחוב היו מבחינתי אוויר ואחרי הפוסט שלך אני לוקח את זה לתשומת ליבי '. זה ממש חימם לי את הלב . אני מסתובב עכשיו בין מקומות של הומלסים ופשוט הלב נחמץ ואני מסרב להאמין. מזרן ומעליו עמוד וגגון פלסטיק זה המקום בצומת ז'בוטינסקי פינת הלפיד ברמת סיב ששם מתגורר לכאורה דר רחוב . איך אפשר לשרוד את הקור בלילה ? אני תוהה עם עצמי , בתוך הבית אני לא מצליח להתחמם , למה אין מי שמטפל במסכנים האלו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה