חדשות פתח תקווה

סוף-סוף: נמצא ייעוד לפיל הלבן

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    2 דקות
0

המבנה, שהועבר לעירייה בתחילת השנה במסגרת הסכם הפשרה עם הכללית, צפוי להיות המשכן החדש של בית הספר בית יעקב

סוף-סוף: נמצא ייעוד לפיל הלבן
הפיל הלבן. "הפתרון נמצא באופק" | צילום: דוברות העירייה

שבעה חודשים חלפו מאז שהסתיים הסכסוך המשפטי בין עיריית פתח תקוה לבין שירותי בריאות כללית, שבמסגרתו מכרה קופ"ח את חלקה בבית החולים השרון בתמורה לסכום של 60 מיליון שקל, וקיבלה בתמורה את "הפיל הלבן", נראה שסוף-סוף נמצא ייעוד למבנה.
ראש העירייה רמי גרינברג החליט להשלים את עבודות הבנייה במבנה, ולשכן במקום את בית הספר "בית יעקב", שכעת נמצא בתפוסה מלאה ולא מסוגל יותר לקלוט תלמידות במשכנו הישן ברחוב יחבוב.
בכל מקרה, מדובר בהליך שיימשך כשנתיים עד להשלמת הבנייה והתאמת המבנה לבית ספר. מי שיממן את מרבית הבנייה הוא משרד החינוך, וזאת אחרי שהעירייה השקיעה במקום כ-11 מיליון שקל במסגרת ויתור על חוב קיים בהליך הגישור.
ראש העירייה, שהחליט לסיים את הסאגה מול שירותי בריאות כללית, הוביל במסגרת הליך גישור למהלך שלפיו הכללית תשלם לעירייה עשרות מיליוני שקלים אחרי קיזוז של 11 מיליון שקל, בעבור העברת מבנה הפיל הלבן לבעלות העירייה.
במסגרת הליך הקצאה, קיבלה קופת חולים כללית לפני למעלה משני עשורים את השטח ברחוב כץ בעבור הרחבת בית החולים השרון והקמת מתחם מרפאות חוץ. אלא שבמהלך השנים נותר המבנה המפואר על תילו, מבלי שקופת החולים השלימה את בנייתו, והוא זכה בשל כך לכינוי "פיל לבן". במשך שני עשורים דרשה העירייה את השטח חזרה לבעלותה, כמתחייב בהליך ההקצאה, אולם הצדדים התגלגלו אל בית המשפט, ששוב ושוב לא הגיע להכרעה. בינואר האחרון, כפי שפרסמנו, חתמו הצדדים על הסכם, וגרינברג כבר ייעד את המבנה כאמור לטובת מוסד חינוכי.
בשל המחסור במבני ציבור, כפי שעלה מסקר שערכה היחידה האסטרטגית בעירייה, בוחן ראש העירייה אפשרות להקים במקום מבנה ציבור נוסף, וכן את השימוש שייעשה במבנה הישן של בית יעקב.
גרינברג אישר את הפרטים. "החלטתי לפתור את המצוקה הנוראית והצפיפות הבלתי נסבלת בבית הספר בית יעקב, ולהקים מבנה חדש שיוכל להכיל את הביקוש למקום. זה לא מהלך של ימים, אלא יימשך כשנתיים. אבל הפתרון נראה באופק. אנחנו ערים למתרחש ועושים כל מאמץ למצוא פתרונות, ומשרד החינוך שרואה את המצוקות איתנו עין בעין, הוא שותף אופרטיבי להשלים את בנייתו של בית הספר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שומרים על הניקיון: העירייה הוציאה התראה לצו...

במסגרת מאמצי הרשות לשמירה על ניקיון העיר והמרחבים הפתוחים בתחומה, האגף לאיכות הסביבה בעירייה הוציא לאחרונה התראה לצו ניקוי לבעל...

חדשות פתח תקווה21 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

מנצחים את הקורונה: פתח תקוה ירוקה

ביממה האחרונה פתח תקוה נכנסה לרשימת הערים הירוקות עם 613 חולים פעילים בלבד. זאת לאחר שבתחילת אוקטובר העיר הוגדרה כאדומה...

חדשות פתח תקווה20 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה