חדשות פתח תקווה

סוף לשלטים הפיראטיים

חדשות פתח תקווה20 ביוני 2019    דקה אחת
0

על פי הנחיה חדשה של ראש העירייה, תיאסר הדבקת מודעות או סטיקרים במרחב הציבורי והעוברים על החוק צפויים לקנס • גרינברג: "נמשיך לפעול לניקיון העיר"

סוף לשלטים הפיראטיים
שלט פיראטי על תמרור בעיר. "תופעה פסולה" ׀ צילום: אלון חכמון

בעלי עסקים בעיר מרשים לעצמם להשחית את המרחב הציבורי ולהדביק בכל מקום אפשרי מודעות פרסום, במטרה לקדם את ענייניהם. עד כה פעלו אנשי הפיקוח הרב-תכליתי באופן חלקי לאיתור בעלי המודעות וקנסו אותם על פי החוק. לא עוד.
בעקבות הנחיה חדשה של ראש העירייה רמי גרינברג, איש אגף הפיקוח לשעבר, חל איסור על הדבקת מודעות או סטיקרים על מבנים, מתקנים וציוד עירוני, לרבות עמודי חשמל, תמרורים, תחנות הסעה, גדרות, עצים, ארונות חשמל או ארונות סעף של בזק, קירות או שטחים מסחריים, ומזהירים כי מדביקי מודעות פיראטיות צפויים לקנס בסך 730 שקל לכל מודעה שתיתלה שלא כדין.
לוחות המודעות הציבוריים מאפשרים פרסום של גופים פרטים או עסקים בצורה מוסדרת, ובאופן שאינו מלכלך את המרחב הציבורי. ההדבקה כרוכה בתשלום, בהתאם לחוק העזר העירוני, על פי האגרה שנקבעה, גודל המודעה ומספר המודעות, והיא מתבצעת אך ורק באישור העירייה. מודעה שאושרה לפרסום, היא מודעה שהודבקה עליה מדבקה מטעם העירייה.
"עם זאת, מודעות אבל ניתן לתלות במקום המיועד לכך, ובכל מקרה לא על גבי מודעות אחרות. המעוניינים להציב מודעות מתבקשים לפנות למשרדי האגף לאיכות הסביבה בעירייה. מודעות שיודבקו ללא אישור, יוסרו באופן מיידי על ידי הפיקוח העירוני, ומדביקי המודעות ייקנסו על פי הדין.
מהאגף לפיקוח רב-תכליתי נמסר: "ברחבי העיר פרוסים יותר מ-100 לוחות עץ המיועדים להדבקת מודעות פרטיות, כולל מודעות אבל, והם הלוחות שייתנו מענה לצורכי התושבים. הדבקת המודעות בצורה פיראטית, מלבד היותה תופעה פסולה שפוגעת בצביון ובחזות העיר, פוגעת גם בתחרות בין העסקים, שחלקם מפרסמים כחוק ובתשלום".
גרינברג: "הנחיתי את האגף לפיקוח רב-תכליתי לפעול ביד קשה כנגד מדביקי מודעות העושים ברכוש הציבורי כבשלהם. מעבר לפגיעה בחזות העיר ובנראות המרחב הציבורי, יש מקרים המהווים סכנה, כשמוצמדות מודעות לתמרורים ולרמזורים. נאכוף את החוק ונמשיך לפעול לרווחת התושבים ולמען ניקיון העיר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

נתפסת, שילמת!

[video width="400" height="220" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/08/VIDEO-2020-08-04-13-14-01.mp4"][/video] לאחר שהתקבלו תלונות חוזרות ונשנות על שקיות אשפה המגיעות באורח פלא לכביש ברחוב מסוים בפתח תקוה,...

חדשות פתח תקווה5 באוגוסט 2020    דקה אחת
0

מנהל חדש לשש שנתי בבן גוריון

חגי קרקו נבחר לתפקיד מנהל שש שנתי בן גוריון. חגי בוגר תכנית "אבני ראשה", בעל תואר שני M.Ed בניהול וארגון...

חדשות פתח תקווה5 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה