חדשות פתח תקווה

סיפור עם סוף טוב

חדשות פתח תקווה13 בפברואר 2020    2 דקות
0

תחרות הסופר הצעיר הסתיימה אחרי שתלמידי העיר בכתות ד-ו שלחו כ 160 יצירות פרי עיטם

סיפור עם סוף טוב
צילום אלון חכמון

תחרות כתיבת סיפורים שהתקיימה בין תלמידי בתי הספר היסודיים ברחבי העיר הגיעה בימים אלו לסיומה עם בחירת 20 הסיפורים האיכותיים ביותר.

בטקס שנערך אתמול בערב (רביעי) בספרייה במבצע יפתח הוענקו פרסים לשלושה תלמידים שזכו במקומות הראשונים.

את התחרות חשוב לציין הגה ראש אגף הספריות חבר הנהלת העיר צבי בליץ, שבתיאום מול ראש העירייה רמי גרינברג ומנהל הספריות חשב על יוזמה להטמיע את נושא הקריאה בספריות בקרב תלמידים בכיתות ד עד ו'.

נציין כי על התלמידים הוטלה המשימה לכתוב בעצמם סיפורים על נושאים שהונחו לגביהם מבעוד מועד והם נדרשו להעביר את יצירותיהם כדי שאלו יתמודדו בין כלל תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר.

בתום כחודשיים של תחרות במהלכם שלחו התלמידים קרוב ל – 160 סיפורים פרי עטם, נבחרו כאמור הסיפורים המובחרים יותר ובמקום הראשון זכתה שני כורם תלמידת כיתה ה' בבית הספר דבורה עומר המתגוררת בשכונת כפר גנים ג' עם הסיפור "שליחות בחו"ל".

במקום השני נבחרה שירה גלעדי תלמידת כיתה ה' מבית הספר אורי אורבך המתגוררת בשכונת אחדות שכתבה את הסיפור "חרם בכיתה".

אל המקום השלישי הגיעה מאיה שגב, תלמידת כיתה ה' מבית הספר קפלן המתגוררת בשכונת רמת ורבר שכתה גם היא את הסיפור סביב הנושא "שליחות בחו"ל".

נציין כי מבין כל הסיפורים שנשלחו , נמצאים ברשימת 20 הסיפורים המובילים יצירותיהם של שלושה מתלמידי בית הספר אורי אורבך בכפר גנים, שניים מתלמידי בית הספר חיים חפר שבשכונת אם המושבות, שניים מתלמידי בית הספר עין גנים שבשכונת עין גנים ושניים מתלמידי בית הספר עמיטל שבשכונת הדר גנים.

עוד לפני בחירת הזוכים נקבע גובה הפרסים כשהזוכה במקום הראשונה תזכה בתלושים בסך  1,000 שקל לרכישת פרסים , המקום השני יזכה בתלושים בסך  700 שקל לרכישת ספרים והמקום השלישי יזכה בתלושים בסך 500 שקל לרכישת ספרים.

ראש העירייה רמי גרינברג, בירך על המוגמר. "ללא ספק תחרות מאתגרת ומפרה שעה שהתלמידים שקדו על פרי עטם ומעבר לתחושת הסיפוק , הוכיחו את כישוריהם בכתיבה, יכולת ההתנסחות וההבעה שלהם בכתב כשכל אחד מהם עומד במבחן מול כלל תלמידי העיר. מי שחשב לרגע שקריאת הספרים ומעיין השפה העברית פג ונעלם פשוט התבדה וזה נפלא. אירוע שכזה הוא בבחינת אבן שואבת עבור תלמידי העיר ויישר כח לעוסקים במלאכה. לתלמידים שנטלו חלק בתחרות אני רוצה לאחל המשך למידה , קריאה וכתיבה ואולי מכם ייצא היוצר או הסופר הבא של המדינה. לאלו שלא זכו הפעם אומר לעולם אל תיפול רוחכם. המשיכו באותה דרך ובאותה אמונה כי רק כך ניתן להצליח".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"התעלמו ממצוקתה הרבה"

ביום חמישי הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד איאד עבדאללה (41), תושב הרשות הפלסטינית, ווטה איילה (30), בגין עבירות של...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

חרדים לשכונה

רגע לפני שהמתווה החדש של ראש העירייה נידון בוועדה לתכנון ובנייה המקומית, רמי גרינברג החליט להיעתר לבקשת ארגון הקבלנים ולקיים...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה