חדשות פתח תקווה

סוף הדרך: חניון חדש לתחנת סגולה

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    2 דקות
0

סאגת החניה במתחם ירקונים, שנמשכה מאז יוני, הסתיימה השבוע עם חניכת מגרש חניה עירוני ודרכי גישה חלופיות לתחנת הרכבת • ראש העירייה: "הובלנו פרויקט עיקש ונחוש מול הסבך הבירוקרטי והמשפטי שנוצר, והיום ניתן לברך על המוגמר"

סוף הדרך: חניון חדש לתחנת סגולה
מגרש החניה החדש. "מענה ראוי לדרישות הנוסעים" | צילום: דוברות העירייה

אחרי סאגה שנמשכה חודשים ארוכים, תושבי העיר ונוסעי הרכבת יכולים לחזור לחייך. בסוף השבוע שעבר חנכה העירייה מגרש חניה עירוני מוסדר ודרכי גישה חלופיות לתחנת הרכבת ירקונים בסגולה.
במעמד השר לביטחון הפנים ונושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, בכירי הרכבת וגורמים במִנהל ההנדסה בעירייה, בהם מנהל אגף דרכים איגור רבינוב, ראש העירייה רמי גרינברג גזר את הסרט. בכך באו לסיומם שלושה חודשים של מאבקים בין רכבת ישראל לעירייה ולבעלי הקרקע במתחם הפאוור סנטר, ולאחר שצו בית משפט הורה לחסום את דרכי הגישה ולסגור את המתחם.
נזכיר כי מדובר בתחנת רכבת, שבקרבתה חונים כ-3,000 רכבים ואלפים מגיעים אליה מדי יום. במתחם פעל בעבר מרכז מסחרי, שלצדו הוקמה בהמשך תחנת הרכבת. יצוין כי גם המתחם וגם דרכי הגישה לרכבת הוקמו לפני שנים בניגוד לשימושים המותרים בקרקע. בעקבות כך, פסק בית המשפט כי אין להפעיל יותר את המרכז המסחרי והוציא צו סגירה למקום.
על פי פסיקת בית המשפט, סגרו בעלי הקרקע בחודש יוני האחרון את דרכי הגישה לבאים לרכבת, מהלך שיצר מצוקת חניה קשה למשתמשי הרכבת. רבים מהם נאלצו לחנות רחוק וללכת ברגל במשך כ-15 דקות בדרך משובשת על מנת להגיע לתחנה. אחרים נאלצו להגיע לתחנה באוטובוסים ולצאת מוקדם מהבית על מנת להגיע לרכבת בזמן.
רכבת ישראל בנתה תכנית להקמת דרכי גישה לתחנה, שהייתה אמורה להימשך כחמש שנים. אולם בחודשים האחרונים ניסו בעירייה למצוא פתרונות יצירתיים, שיסייעו למשתמשי הרכבת ואף ניהלו מאבק עם בעלי המתחם. כשזה לא צלח, קיבל גרינברג החלטה להקים דרכי גישה חלופיות לתחנת הרכבת, בנוסף לחניון עירוני זמני, שיאפשר לתושבים לחנות סמוך לתחנה. המהלך התאפשר בעקבות פנייה לבעלי קרקע חקלאית סמוכה, שאפשר לעירייה להשתמש בה לצורך פתרון הבעיה.
גרינברג: "אחרי סאגה משפטית של שנים רבות, שבסופה פסק בית המשפט על סגירת האזור, נכנסנו לעובי הקורה ופעלנו כדי לפתור את המשבר. ביקשתי מכל הגורמים העירוניים לזרז תהליכים ולהכשיר את המקום לטובת הבאים לרכבת. בשלושת החודשים האחרונים הובלנו פרויקט עיקש ונחוש אל מול כל הסבך הבירוקרטי והמשפטי שנוצר, והיום ניתן לברך על המוגמר. צוות אגף דרכים קידם את הפרויקט בשלושה חודשים בלבד, ועל כך אני מודה להם. כאחד שמאמין בעתיד התחבורה הציבורית וסבור כי בשנים הקרובות לא יהיה מנוס, אלא להתנייד בעיקר בעזרתה, עשיתי הכל על מנת שציר כה מרכזי וחיוני לתושבי העיר ייפתח וייתן מענה ראוי לדרישות הנוסעים".
השר גלעד ארדן הוסיף: "העירייה הצליחה בזמן קצר לקדם עבודה של שנים, במהירות ובעלות נמוכה. העיר בתנופת עשייה ופיתוח והשינוי ניכר בכל".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה